Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Ta powódź nas zrujnowała

0
Trwa szacowanie strat po niedzielnej powodzi. Pod wodą znalazło się ok. 8 tys. ha gruntów. W powiatach jasielskim, ropczycko-sędziszowskim, dębickim i rzeszowskim podtopionych zostało ponad 300 budynków.
- Piwnica została zalana, a przecież dopiero zrobiłam kosztowny remont. Wstawiłam nowe drzwi, centralne ogrzewanie - mówi ze łzami w oczach Emilia Wyszkiewicz, mieszkanka osiedla Gądki w Jaśle.
Fot: Marek Dybaś

- Jestem w szoku. Uciekałam jak stałam, bo woda już wlewała się do mieszkania - mówi Emilia Wyszkiewicz z ul. Słonecznej na jasielskim osiedlu Gądki. Tu powódź wyrządziła największe szkody.

Na Gądkach spotkaliśmy wczoraj kilkanaście wozów strażackich. Wypompowywano wodę z budynków. Ludzie gromadzili się przy beczkowozach z wodą i w punkcie wydawania żywności.
Pomoc dla powodzian
- Po pomoc zwróciło się już 120 rodzin - informuje Dorota Lignar z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle. - Wydajemy wodę mineralną, chleb, konserwy, odżywki dla dzieci i zupki w proszku.

W dystrybucji żywności pomagają harcerze: Seweryn Gelata i Paweł Czajkowicz. - Roznosiliśmy z kolegami żywność po domach, zorganizowaliśmy punkt medyczny.
Przy ul. Konopnickiej 3 w Jaśle uruchomiono stały punkt pomocy. Można dzwonić pod numer tel. 446-71-30.
Są pieniądze dla poszkodowanych
Wczoraj fala kulminacyjna na Wisłoce przeszła przez Dębicę i Mielec. Deszcz przestał padać, więc poziom wody w rzekach opada.

Wojewoda Ewa Draus uruchomiła w poniedziałek 160 tys. zł z funduszu na dożywianie.

- Samorządy mogą odbierać te pieniądze i wykorzystać na pomoc dla poszkodowanych przez powódź. Przedstawiciel wojewody zabiega w Warszawie o uruchomienie z rezerwy budżetowej pieniędzy na usuwanie klęski powodzi - mówi Joanna Budzaj z Urzędu Wojewódzkiego.
Trzeba się zaszczepić
Powodzianie powinni się zgłaszać na szczepienia do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych. - Dezynfekujemy również studnie zalane przez powódź - mówi Alicja Szczudło z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.


źródło: Andrzej Raus, Bartosz Bącal - Nowiny



Napisany dnia: 06.06.2006, 05:13

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657