Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Te miny mogły zabić nasze dzieci

6
W upalny czwartek, 20 lipca, Paweł Henzel jak zwykle bawił się w Jasiołce w pobliżu swojego bloku.

- Pilnowałem pięcioletniej siostry i chodziłem po wodzie - opowiada Paweł. - Między kamieniami zobaczyłem jakiś kawałek metalu. Duże to było i zardzewiałe. Wyjąłem z wody i wyniosłem na kamienie. Koledzy powiedzieli, że trochę niżej też leży w wodzie coś podobnego. Poszedłem i przyniosłem drugi taki zardzewiały talerz.

Wokół bawiło się w wodzie wiele dzieci. Paweł wraz z kolegami zaczął oglądać znalezisko. Nadszedł ktoś z dorosłych i rozpoznał miny. Zawiadomiono straż miejską. Odcinek zaminowanej plaży został ogrodzony taśmami. Strażnicy przez całą noc pilnowali tego miejsca. W piątek, wczesnym popołudniem, przyjechali do Jasła saperzy.

- W tym dniu nasz patrol realizował sześć zgłoszeń o niewypałach - powiedział Super Nowościomi ppłk. Marek Barć, dowódca 21 Batalionu Dowodzenia z Rzeszowa. - W Haczowie i w Kątach podjęliśmy dwa granaty ręczne F-1, w Nowym Żmigrodzie trzy pociski artyleryjskie 105 milimetrów i w Jasiołce w Jaśle dwie niemieckie miny przeciwpancerne, T-35. Wszystkie niewypały zostały przewiezione na poligon Nowa Dęba i tam zdetonowane.

W Jasiołce przy ulicy Szajnochy mieszkańcy Jasła kąpią się od lat. Wydawało się, że miejsce jest bezpieczne. Jednak prawdopodobnie wysoka woda w czasie czerwcowej powodzi przyniosła groźne wojenne pamiątki. Jasiołka w górnym biegu płynie przez rejon ciężkich walk o Przełęcz Dukielską. Ta rzeka może więc kryć jeszcze wiele niewypałów. Mimo że zamoknięte i zardzewiałe nadal są groźne.

Przypominajmy dzieciom, które w czasie wakacyjnych upałów bawią się wodzie, że takich podejrzanych znalezisk nie wolno ruszać. Trzeba o swoim odkryciu powiedzieć dorosłym.

KRZYSZTOF ROKOSZ

Super Nowości z dnia 24_07_2006
Napisany dnia: 24.07.2006, 10:16
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ znajomy :P
dnia 24.07.2006, 11:03
Ocena
komentarza:
0
Pozdrawiamy osiedle szajnochy !B)
@ natalijka
dnia 24.07.2006, 15:58
Ocena
komentarza:
0
pozdrawiamy :)
@ pawelsz
dnia 24.07.2006, 22:17
Ocena
komentarza:
0
ale nie pozdrawiamy znajdującego :P
@ DUNAJ Z SZAJNOCHY
dnia 25.07.2006, 00:04
Ocena
komentarza:
0
:p
@ Fedziu
dnia 25.07.2006, 00:18
Ocena
komentarza:
0
Dziekujemy za pozdrowienia :P widze ze pan Dunaj nawet dał komentarza:) :p
@ Artur
dnia 08.09.2008, 15:02
Ocena
komentarza:
0
jak zabić się bez biku:confused:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa budowa boiska przy ZSUiS

   

  Przed budynkiem Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle trwają prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Ma być ono gotowe do końca października bieżącego roku. Inwestycja o wartości blisko pół miliona złotych jest elementem realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

 • Pstryk i gotowe! Zobacz jak robi to fotograf Karolina Kaleta

   

  Obrazy towarzyszą nam w niemal każdym miejscu i chwili. Fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno prywatnego, jak również zawodowego. 

 • Księża z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle są na kwarantannie

  Trzech księży z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle od zeszłego tygodnia znajduje się na kwarantannie. Nie mogą oni sprawować liturgii w kościele z wiernymi, ale mogą to czynić prywatnie...

 • Organizujesz przyjęcie? Wybierz nową salę bankietową w Sepia Restauracja Noclegi

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. 

 • Pseudokibice pobili zawodnika Czarnych Jasło. 17-latek trafił do szpitala

   

  Dzisiaj, na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do kuriozalnej sytuacji. Dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pseudokibiców, dotkliwie pobiło zawodnika klubu JKS Czarni 1910 Jasło, który wracał do domu rowerem z meczu sparingowego swojej drużyny. Kiedy zakrwawiony 17-latek ocknął się, nie miał na sobie klubowego trykotu. Bandyci zerwali z niego koszulkę i oddali się w nieznanym kierunku.

 • „Sobota dla Rafała”. Poseł Borys Budka w Jaśle

  Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pytany o kwestie związane z funkcjonowaniem samorządu zwrócił uwagę na fakt, że niedzielne głosowanie (drugą tura odbędzie się 12 lipca) będzie wyborem pomiędzy modelem centralistycznym, preferowanym przez PiS a decentralizacją i autonomią samorządu, której zwolennikiem jest Rafał Trzaskowski.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle. Szef resortu sprawiedliwości ostro o Rafale Trzaskowskim

   

  Dzisiejszego popołudnia w Jaśle zjawił się Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, na jasielskim rynku spotkał się ze strażakami ochotnikami i samorządowcami. Wizytę zdominowały dwie kwestie. 

 • Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

   

  Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. 

 • Ogromna tragedia dotknęła wiele rodzin w Trzcinicy

  To kolejne rodziny, którym gwałtowne burze i wichury wyrządziły ogromne szkody. Dom państwa Szwedów został zalany na wysokości blisko dwóch metrów. Nie udało się uratować ich samochodów, urządzeń AGD, kotła i wielu innych rzeczy. Rodzina Kmiecików także znalazła się w trudnej sytuacji, podobnie państwo Synowieccy. Wierzą, że dzięki pomocy innych znów będą mogli wrócić do swoich domów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105