Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

To była prawdziwa muzyczna uczta. Ponad 200 fanów muzyki bawiło się na koncercie charytatywnym dla Rafał Stefańskiego „Stefana”

1

W minioną sobotę w jasielskim klubie „Impresja” odbyła się piąta edycja koncertu charytatywnego „for di Stefano”. Zestaw kapel okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Na imprezie bawiło się ponad 200 osób. Cały dochód z koncertu przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Rafała Stefańskiego „Stefana”, który walczy o powrót do sprawności po ciężkiej chorobie i skomplikowanych zabiegach operacyjnych.

Są rzeczy, których nie można kupić. Każdego roku, w styczniu, przekonuje się o tym na własnej skórze Rafał Stefański, który od kilku lat cierpi na niedowład piramidowy lewostronny. „Stefan”, w każdej chwili może polegać na swoich bliskich i przyjaciołach, którzy angażują się w organizację muzycznej imprezy charytatywnej „for di Stefano”. W tym roku odbyła się piąta edycja wydarzenia, z którego dochód, w całości przeznaczany jest na finansowanie leczenia i rehabilitacji Rafała.

Rafał Stefański "Stefan" (w środku)/fot. Marcin Dziedzic

Zdjęcia z koncertu obejrzycie w FOTOGALERII

Organizatorzy, przy wsparciu technicznym Jasielskiego Domu Kultury, jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Należy pochwalić ich przede wszystkim za wybór wykonawców, co przełożyło się wprost na frekwencję. W sobotni wieczór „Impresję” postanowiło odwiedzić ponad 200. fanów muzyki.

Jako pierwszy, na scenie zaprezentował się duet instrumentalny w składzie: Maciej Wulw i Paweł Pietruszka. Następnie, publiczność do wspólnej zabawy zaprosiła jasielska formacja Od Wtorku, która uraczyła publiczność coverami najlepszych kawałków między innymi Davida Bowie, czy też Iggy Popa. Rockandrollowe klimaty zastąpione zostały przez zdecydowanie mocniejsze brzmienia w wykonaniu rzeszowskiej kapeli Simplicity.

Simplicity/fot. Marcin Dziedzic

Po solidnej dawce ciężkiego rocka nie tylko sceną, lecz całym klubem wraz z publicznością, w pełni zawładnęła poznańska AMBA. Połączenie gitarowych brzmień z energetycznymi bitami, ekspresją, wrzaskiem wokalistek i bezkompromisowymi tekstami autorstwa Mariki Bocewicz i Piotra Piaseckiego z marszu przypadło do gustu jasielskiej publiczności. Koncert zakończyły występy krakowskiej kapeli Stonerror i Bajzla, człowieka orkiestry, którego twórczość trudno jest zaszeregować do konkretnego gatunku muzycznego.

AMBA/fot. Marcin Dziedzic

Warto zaznaczyć, że sobotniego wieczoru, pomiędzy występami artystów przeprowadzono licytację prac Joli Dziok, Barbary Kasprzyckiej, Julii Bródki, czy też Mateusza Ociasa. Na licytację przekazano również vouchery na wykonanie tatuaży w studiach Modlishka Art&Tattoo oraz Medecine Tattoo. Dochód z licytacji oraz cegiełek zostanie przekazany w całości na leczenie i rehabilitację Rafał Stefańskiego.

Bajzel/fot. Marcin Dziedzic

W styczniu 2012 r. „Stefan” przeszedł skomplikowaną operację usunięcia oponiaka przystrzałkowego okolicy ciemieniowej prawej. Jej skutkiem było wystąpienie niedowładu piramidowego kończyn lewych oraz kończyny dolnej prawej. U Rafała objawiła się również padaczka. Po kolejnej operacji, której celem było usunięcie martwiczego płata kostnego z powodu zaburzenia gojenia rany pooperacyjnej, nasilił się u niego niedowład kończyn lewych. Rafała czekały jeszcze dwie poważne operacje, w tym zabieg rekonstrukcji kości czaszki, który przeprowadzono w 2016 r. w Tarnowie.

Liczne zabiegi operacyjne były pierwszym etapem walki, jaką Rafał wciąż toczy o powrót do zdrowia. „Stefan” wciąż wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji. Środki na leczenie i rehabilitację pochodzą między innymi z darowizn (Rafał jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”).  

Rafałowi w walce o powrót do sprawności można pomóc między innymi przekazując 1,5% przy rozliczeniu PIT.  Numer KRS 0000186434. Cel szczegółowy:  Rafał Stefański 757/S.

Darowizny można wpłacać z kolei na konto Rafała w fundacji. Szczegółowe dane znajdziecie poniżej.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
Stawnica 33, 77-400 Złotów
SBL Zakrzewo
Nr Konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem: Na leczenie i rehabilitację Rafał Stefański , symbol –757/S

MD

Napisany dnia: 10.01.2023, 15:11
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ xtx
dnia 17.01.2023, 16:33
Ocena
komentarza:
0
wszystkiego dobrego dla Rafała
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657