Trampkarze Czarnych zdobywcami pucharu "Umbro Cup"
13
Kolejnym sukcesem zakończył się udział trampkarzy Czarnych na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej "Umbro Cup" w Pustyni k/Dębicy. Turniej był rozgrywany pod patronatem UMBRO, na boiskach trawiastych w dniach 16-17 maja. W zawodach wzięło udział 20 drużyn z całej polski, podzielonych na cztery grupy eliminacyjne, reprezentujące kluby z bogatym pierwszoligowym doświadczeniem, m.in. Wisła Kraków, Polonia Warszawa czy Korona Kielce. Podopieczni tenera Roberta Podkulskiego stoczą boje w grupie B, z takimi drużynami jak: Garbarnia Kraków, A.S. Lubliniec oraz wymieniona już wyżej stołeczna Polonia.
W pierwszym dniu zawodów Czarni jak burza przeszli rozgrywki grupowe, a w ćwierćfinale nie dali szans drużynie z Częstochowy. W półfinale rozgrywanym na następny dzień zmierzyli się ze Stalą Mielec. Samo spotkanie nie przyniosło rozstrzygnięcia i o tym kto zagra w wielkim finale musiały zadecydować rzuty karne, które lepiej wykonywali nasi piłkarze. Podobny przebieg miał również wielki finał, gdzie zwycięstwo i pierwsze miejsce w turnieju przyszły dopiero po konkursie "jedenastek". Indywidualne wyróżnienie trafiło w ręce Ireneusza Brożyny, wybranego najlepszym zawodnikiem turnieju.
Półfinał:
Czarni Jasło - Stal Mielec 1:1, k. 2:1
Finał:
Czarni Jasło - Sygnał Lublin 0:0, k. 3:2
Skład Czarnych na "Umbro Cup":
Mocek, Pankiewicz - Wietecha, Śliż, Czech, Górka, Brożyna, Jamuła, Szopa, Pham Van, Sury, Świątkowski, Kowalski, Wal, Kutyna, Ryznar, Gabryel, Hołodniak.
Czarni Jasło
