Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Jasła
W dniu 2 sierpnia 2014 na boiskach siatkówki plażowej znajdujących się na terenie basenu odkrytego MOSiR Jasło, odbył się Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Jasła.
Turniej rozgrywany był "systemem brazylijskim", powszechnie uważanym za jeden z najbardziej sprawiedliwych systemów gry. Nazywany jest również "systemem do dwóch przegranych"- dana drużyna odpada dopiero po przegraniu dwóch meczy. Oznacza to, że nawet z jedną przegraną drużyna może osiągnąć bardzo wysoki wynik.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach:
- open kobiet
- open mężczyzn
W kategorii mężczyzn wystartowało 11 drużyn:
Drużyna "A" :
1.Przemek Nikiel
2.Kamil Dygoń
Drużyna "B":
1.Dawid Juszczyk
2.Kacper Waśko
Drużyna "C":
1.Oskar Wiliński
2.Maciej Pomarański
Drużyna "D ":
1. Mateusz Kozioł
2. Norbert Dryja
Drużyna " E":
1. Bartosz Wojnarowicz
2. Hubert Błażejowski
Drużyna " F ":
1.Jakub Procanin
2.Dominik Żrebiec
Drużyna " G ":
1. Mateusz Wolski
2. Paweł Pyznar
Drużyna " H ":
1.Mateusz Żychowski
2. Piotr Kozicki
Drużyna " I ":
1. Sławomir Dziadosz
2. Bartek Rysz
Drużyna " J ":
1. Tomasz Nowak
2. Aleksander Adam
Drużyna "K ":
1. Michał Kumor
2. Krzysztof Szydło

Wyniki meczów:
1. Nikiel/Dygoń - Dziadosz/Kozicki 23-21
2. Kozioł/Dryja - Wojnarowicz/Błażejowski 17 - 21
3. Wiliński/Pomarański - Nowak/Adam 19 - 21
4. Juszczyk/Waśko - Żychowski/Kozicki 15 - 21
5. Procanin/Źrebiec - Nikiel/Dygoń 12- 21
6. Kumor/Szydło - Wojnarowicz/Błażejowski 21 - 6
7. Nowak/Adam - wolny los
8. Żychowski/Kozicki - Wolski/Pyznar 17 - 21
9. Juszczyk/Waśko - Procanin/Źrebiec 18 - 21
10. Wiliński/Pomarański - Wojnarowicz/Błażejowski 21 - 17
11. Kozioł/Dryja - wolny los
12. Dziadosz/Rysz - Żychowski/Kozicki 21 - 12
13. Nikiel/Dydoń - Kumor/Szydło 21 - 17
14. Nowak/Adam - Wolski/Pyznar 10 - 21
15. Dziadosz/Rysz - Kozioł/Dryja 21 - 13
16.Wiliński/Pomarański 10 - 21
17. Nowak/Adam - Dziadosz/Rysz 10 -21
18. Kumor/Szydło - Procanin/Żrebiec 14 - 21
Półfinały i finały rozgrywane były do dwóch wygranych setów.
Półfinały :
19. Nikiel/Dygoń - Dziadosz/Rysz 21-17 , 21 - 17.
20. Wolski/Pyznar - Procanin/ Żrebiec 21 - 10 ,16-21, 15-9
Mecz o III miejsce:
21. Dziadosz/Rysz - Wolski/Pyznar 21-17,16-21,15-9
Finał:
22.Nikiel/Dygoń - Procanin/Żrebiec 21 - 14 , 21 - 14.
Klasyfikacja końcowa mężczyzn :
1. Przemek Nikiel i Kamil Dygoń
2. Jakub Procanin i Dominik Żrebiec
3. Sławomir Dziadosz i Bartek Rysz
Najlepszym zawodnikiem turnieju został : Przemysław Nikiel.

W kategorii Kobiet wystartowało trzy drużyny:
Drużyna "A":
1. Mariola Kardaś
2. Julia Adam
Drużyna "B":
1. Agata Samborska
2. Natalia Setlak
Drużyna "C":
1. Patrycja Kosiba
2. Aleksandra Furmanek
Wyniki meczów:
Kardaś /Adam - Samborska/Setlak 21 - 17
Samborska/Setlak - Kosiba / Furmanek 21 - 17
Kosiba / Furmanek - Kardaś / Adam 15 -21
Klasyfikacja końcowa :
1 . Mariola Kardaś / Julia Adam
2. Agata Samborska /Natalia Setlak
3. Patrycja Kosiba / Aleksandra Furmanek
Najlepszą zawodniczką Turnieju została : Julia Adam.

Puchary dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczał dyr. MOSiR Jasło -Tadeusz Baniak.
MOSiR Jasło
