Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Turniej strażacki w Skołysznie

47
Na stadionie w Skołyszynie odbyły się w niedzielę V Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Uczestniczyło w nich dziewiętnaście drużyn – dziesięć męskich, osiem młodzieżowych oraz jedna kobieca drużyna pożarnicza. Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jaśle, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Wójta Gminy Skołyszyn.









- Zawody odbywają się w dwóch konkurencjach: sztafeta oraz ćwiczenie bojowe. Sztafeta polega na pokonaniu odcinków torów, na których ustawione są przeszkody. O końcowym wyniku decyduje nie tylko czas, ale także precyzja ukończenia tych poszczególnych odcinków. Ćwiczenia bojowe drużyn młodzieżowych polegały na pokonaniu przeszkód, ustawionych na płycie boiska m.in. kładki, rozwinięciu linii wężowej, nalaniu wody do nalewaków, ułożenie sprzętu na podeście –
tłumaczył młodszy brygadier Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Jaśle.






Trudniejsze zadania miały do wykonania drużyny męskie, a polegały na rozwinięciu linii wężowej, następnie podaniu prądy wody i przewróceniu pachołków. Podobnie jak w przypadku młodzieżowych konkurencji, tak i tu liczył  się nie tylko czas, ale także precyzja. - Celem całych zawodów było podniesienie wyszkolenia oraz sprawności fizycznej strażaków młodzieżowych, a także strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych – dodaje Pasterczyk.

Turniej zakończył się  rozdaniem pucharów, nagród i dyplomów, ufundowanych przez sponsorów: MPM, PNiG sp. z.o.o, WORD Krosno, Gurpa Lotos Jasło S.A., Starostwo Powiatowe w Jaśle, Bank Spółdzielczy w Bieczu, Urząd Gminy w Skołysznie, Jasielski Dom Kuktury, firma „Mały strażak” i Fabryka Armatur „Jafar” S.A

Pod patronatem medialnym portalu regionalnego Jaslo4U.pl.

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów.

Wyniki końcowe zawodów:

SENIORZY:

I miejsce – Brzyska (104,9 pkt.)

II miejsce – Bieździedza (105,5 pkt.)

III miejsce – Pielgrzymka (105,9 pkt.)

IV miejsce – Siedliska Sławęcińskie (115,0 pkt.)

V miejsce – Kłodawa (117,9 pkt.)

VI miejsce – Krempna (125,6 pkt.)

VII miejsce – Łysa Góra (129,7 pkt.)

VIII miejsce – Łajsce (131,5 pkt.)

IX miejsce – Warzyce (146,3 pkt.)

X miejsce – Dębowiec (155,7 pkt.)

SENIORKI:

I miejsce – Sieklówka (172,3 pkt.)

MDP Chłopcy:

I miejsce – Pielgrzymka (1033,8 pkt.)

II miejsce – Skołyszyn (1019,2 pkt.)

III miejsce – Grabanina (963,7 pkt.)

IV miejsce – Brzyska (963,1 pkt.)

V miejsce – Warzyce (921,3 pkt.)

MDP Dziewczęta:

I miejsce – Brzyska (1031,9 pkt.)

II miejsce – Skołyszyn (999,9 pkt.)

III miejsce – Warzyce (964,6 pkt.)


(omega)
Reklama

Komentarze: 47

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ty jestes [...]!!!
dnia 13.05.2010, 21:33 · Zgłoś
udziału nie brałeś to po co się udzielasz [...] zal
Odpowiedz
0
@ Pawel
dnia 04.11.2009, 19:01 · Zgłoś
Sam [...] bryska the best
Odpowiedz
0
@ stachursky27
dnia 30.10.2009, 20:20 · Zgłoś
zgadzam się z !!! A Brzyską się udało po popatrzcie na wyniki ale jak to się mówi [...] ma zawsze szczęście :p
Odpowiedz
0
@ !!!
dnia 28.10.2009, 16:52 · Zgłoś
mloda91 takie dzieciaki jak w Brzyskach są to niech sie zchowają mogliście dać starszych jak tak zawsze wygrywali
Odpowiedz
0
@ zawodnik mdp
dnia 18.09.2009, 21:41 · Zgłoś
do mlda91 ej ty mdp pielgrzymka wygrala bo mieli dobrych gości a że brzyska małolaty- to z czym oni sie pokazują na zawodach powiatowych nie moge uwierzyć jak brzyska mdp wygrały gminne a na powiatowych myśleli że wiekiem podratują się ???? Pielgrzymka była szybsza i po prostu sprawnie i bez punktów wykonała 2 konkurencje (tylko 10pkt w bojówce) i nic nie dało się oszukać po prostu byliśmy lepsi. Brzyska znane są z licznych oszustw na takich zawodów więc nie macie się czym chwalić, myślę że SDP Pielgrzymka gdyby nie wypadek to pojechaliby z MDP reprezentować powiat, ale wyszlo jak wyszlo:. Pozdrowienia dla dziewczyn MDP Skołyszyn :*
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 15.09.2009, 18:41 · Zgłoś
hahah Brzyska :D takie małe nic <fuksiarze>
Odpowiedz
0
@ mloda91
dnia 14.09.2009, 16:36 · Zgłoś
holahola!!![...] stara drużyna MDP Brzyska zawsze wygrywala...no a teraz jest nowa chłopcy ktorzy maja średnią 12 lat!!!za rok zobaczycie taki ich wytrenują ze...!!!już nikomu nie odpuszczą:p
Odpowiedz
0
@ Dominik
dnia 13.09.2009, 20:05 · Zgłoś
Co masz do MDP Skołyszyn a wasza MDP z "brzysk" to ***** pokazała które to miejsce bo nie pamiętam 4-5 i co a my mamy przynajmniej 2 uczciwie zapracowane brzyska chłopaki z MDP brzyska niech sie lepiej schowają bo niby to oni najlepsi a ***** pokazali
Odpowiedz
0
@ mloda91
dnia 13.09.2009, 17:01 · Zgłoś
AAA JESZCZE TEN FILMIK, PROSZE DODAJ NA YOUTUBE I DAJ LINKA BO SAMA JESTEM KILKU RZECZY CIEKAWA,
Odpowiedz
0
@ mloda91
dnia 13.09.2009, 16:58 · Zgłoś
Wszyscy [...]** wiecie i jestescie tylkomocni w [...]!!! :P
na temat sędziowania nie bede sie wypowiadał bo od tego są inni ludzie...
co najmniej 40% druzyn miało węże ssawne o średnicy 100mm a nie 110 to widac na gołe oko wiec kitu nie wciskac ze wszystko było ok, ale pomijając to Brzyska od niepamietnych czasów zawsze są górą moze sie udać raz ale nie tak długo... Prawda?? pozatym im nie udało się dopiąc wszystkiego na ostatni guzik tak jak innym ale pomimo to wygrali, BO SĄ NAJLEPSI W POWIECIE I W CAŁYM WOJEWÓDZTWIE!!! do "ooo" chłopie jak na takie buty u ciebie na [...] sie mówi adidasy to gratuluje (zyjemy w XXIw). A co tu taki aplałs dla MDP z pielgrzymki?? z chłopczykami takimi małymi wygrac.. ojj stare [...] nie ma sie czym [...] bo niewiele brakło i dziewczyny z MDP Brzyska by was pokonały WSTYD I PŁACZ... wracając do osp brzyska to oni powinni śie czuć pokrzywdzeni dostali 5pkt za nic, nikt o tym zielonego pojęcia nie maił a tu tak z ni stą ni zowąt na dekoracji sie dowiaduja... Biedne chłopaki a inne drużyny o swoich błędach wiedzieli zaraz po starcie, Duzo by jeszcze na ten tamat pisac PRZEKRĘTY JAK FIK*** I TYLE... Brzyska powodzenia na zawodach wojewódzkich pokazaliście tu to i tam dacie rade - ZAWSZE GÓRA!!!
Odpowiedz
0
@ Brzyska Górą
dnia 12.09.2009, 19:28 · Zgłoś
odwalcie się od brzysk sa najlepsi bo durzo trenują nie tak jak inni.a skołyszyn mdp to [...] i na swoim stadionie nic nie pokazać to wsyt!!!haha brzyska najlepsza
Odpowiedz
0
@ os
dnia 11.09.2009, 22:32 · Zgłoś
dawaj te filmiki :)
Odpowiedz
0
@ kibicOSP Bieździedza
dnia 11.09.2009, 19:56 · Zgłoś
BRZYSKA NIE MAJĄ SZANS NA WOJEWÓDZKICH wygrali powiatowe oszustwem mam filmiki jak osp Bieździedza startuje i osp Brzyska... okazało się że co do sekundy i dzesiętnej sekundy byli równi więc powinno być ekzekwo
Odpowiedz
0
@ xxxxxxx
dnia 10.09.2009, 15:23 · Zgłoś
Brzyska FUKSIARZE po raz kolejny i tyle na wojewódzkie niech lepiej pocwicza bo nic tu za wiele nie pokazali :P
Odpowiedz
0
@ tricky
dnia 10.09.2009, 10:18 · Zgłoś
Brzyska jest the best, szkoda ze Kłodawa troche słabiej... tak trzymac!!!
Odpowiedz
0
@ x
dnia 09.09.2009, 19:11 · Zgłoś
cwiczyli tydzien przed zawodami:)
Odpowiedz
0
@ Flatro
dnia 09.09.2009, 08:58 · Zgłoś
było super bo osp z Brzysk zajoło 111111111111111 miejsce
Odpowiedz
0
@ zawodnik
dnia 08.09.2009, 23:11 · Zgłoś
mistrzowie województwa he he fakt sztafetę mieli świetną, ale bojówka to było kiepskie wykonanie i tak jak stwierdził stachursky27 po raz kolejny mieli FUKSA :(
A co do treningów to na pewno każdy ćwiczył skoro miał reprezentować gminę na zawodach powiatowych.
Odpowiedz
0
@ asfasedgferhteh
dnia 08.09.2009, 21:44 · Zgłoś
Zazdrośnicy.... Brzyska wygrała dlatego ze trenuje a nie z siedzenia na treningach.. wkoncu sa mistrzami wojewodztwa
Odpowiedz
0
@ mikus
dnia 08.09.2009, 19:19 · Zgłoś
do bobo jak byś chcial pojesc i popic za darmche i zeby cie jeszcze wozili sluzbowymi wozami ....cha to tez bys prowadzil spoleczna dzialalnosc ??? Kiedy wreszcie skoncza sie te cyrki zawodowych /do strazakow nic nikt nie ma/ dowodcow biurowcow i 2i 1/2 *******????
Odpowiedz
0
@ Do uczestnik
dnia 08.09.2009, 17:50 · Zgłoś
Zgadzam sie ale nie tylko oni mieli nieregulaminowy sprzet poprostu sedziowie nie zwracali uwagi na to nawet kilka startow zawierała ewidetne błedy tylko sedziowanie bylo na niskim poziomie gwarantuje ze na wojewodzkich albo by byla odrazu dyskwalifikacja albo na start punkty karne
Odpowiedz
0
@ ooo
dnia 08.09.2009, 16:54 · Zgłoś
a gdzie punkty karne dla brzysk za start niektorych w bojówce w ;adidasach;
Odpowiedz
0
@ stachursky27
dnia 08.09.2009, 15:53 · Zgłoś
jakie Brzyska nie pokonane fuksło sie im :(
Odpowiedz
0
@ Maciek18l
dnia 08.09.2009, 14:22 · Zgłoś
widac kto jest najlepszy ;] MDP PIelgrzymka
Odpowiedz
0
@ kibic
dnia 08.09.2009, 10:25 · Zgłoś
GRATULACJE DLA bIEŹDZIEDZY I łAJSC !
Odpowiedz
0
@ Rybok
dnia 08.09.2009, 05:24 · Zgłoś
cebulki cienizna a miało być tak dobrz więcej pijcie
Odpowiedz
0
@ Rybok
dnia 08.09.2009, 05:24 · Zgłoś
cebulki cienizna a miało być tak dobrz więcej pijcie
Odpowiedz
0
@ szacunek
dnia 07.09.2009, 23:16 · Zgłoś
wielki szacunek dla MDP z Pielgrzymki, którzy drużyne utworzyli dopiero w tym roku a już są najlepsi w powiecie! brawo chłopaki!!!
Odpowiedz
0
@ do zawodnik "xxx"
dnia 07.09.2009, 23:07 · Zgłoś
a co do tych węży to okulary sobie synu kup:)a z ciebie taki zawodnik jak z koziej [...] trąba:)
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 07.09.2009, 23:05 · Zgłoś
o co biega z ta linia ssawną?? już któryś raz z rzędu startujemy w takich zawodach i zawsze robilismy dobrze. czytajcie regulamin a wtedy sie wypowiadajcie.
Odpowiedz
0
@ zawodnik
dnia 07.09.2009, 23:03 · Zgłoś
hmmmm ... szczerze mówiąc nie znam sie ale czy to 100 czy 110 to i tak zadanie podejrzewam byłoby wykonane identycznie bo taki sprzęt posiadamy mieliśmy trochę pecha ale za 2 lata na pewno będziemy walczyć. A tak w ogóle gratulacje dla MDP po raz pierwszy startowali i od razu taki sukces :) na wojewódzkich na pewno nie odpuścimy :)
Odpowiedz
0
@ zawodnik
dnia 07.09.2009, 22:58 · Zgłoś
do "uczestnik" niby co było nieregulaminowe??? wszystko było w porządku tylko jak zwykle zazdrość przemawia :/
Odpowiedz
0
@ czytelnik
dnia 07.09.2009, 22:30 · Zgłoś
gratulacje dla brzysk,jak zwykle gora;
Odpowiedz
0
@ Strugi
dnia 07.09.2009, 22:23 · Zgłoś
:D:D
Odpowiedz
0
@ stachursky27
dnia 07.09.2009, 21:20 · Zgłoś
Ale wyszedłem na zdjeciach masakra :)
Odpowiedz
0
@ bobo
dnia 07.09.2009, 20:03 · Zgłoś
ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE
Na płycie boiska grupa ludzi:
strażacy ochotnicy RYCERZE FLORIANA szlachetni,bezineresowni,śpieszący z pomocą,na nich zawsze można liczyć; Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - te dziewczęce i te chłopięce- z nich może wyrosną strażaczki i strażacy,oni już
nie będą obojętni na los drugiego człowieka;
strażacy zawodowcy- w nich strażacka krew płynie nie tylko w godzinach pracy,oni swój wolny czas poświęcają na społeczną strażacką działalność,
Tak krótko by podsumować tą imprezę.
Doceńmy tych ludzi,świat nie kończy się na pieniądzach i polityce.
Odpowiedz
0
@ sdfg
dnia 07.09.2009, 19:37 · Zgłoś
dlaczego o takich imprezach nie napiszecie wczesniej
Odpowiedz
0
@ ekhm
dnia 07.09.2009, 18:36 · Zgłoś
Jedyną wadą takich uroczystości jest to, że się mało rozgłaszają .. powinny być plakaty porozwieszane po miejscowościach. A tak to człowiek nic nie wie co się wokół dzieje
Odpowiedz
0
@ zawodnik
dnia 07.09.2009, 17:59 · Zgłoś
III miejsce – Pielgrzymka - fajne miejsce bo węże ssawne 100 mieliście a nie 110 ;)
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 07.09.2009, 17:16 · Zgłoś
zawody na bardzo niskim poziomie...
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 07.09.2009, 16:35 · Zgłoś
Pielgrzymka rządzi!!!
Odpowiedz
0
@ brejas
dnia 07.09.2009, 16:24 · Zgłoś
OSP Pielgrzymka miała ogromnego pecha w bojówce nawet na ćwiczeniach nie mieli tak kiepskiego czasu a wszystko przez [...] wypadek :( :(
Odpowiedz
0
@ stachursky27
dnia 07.09.2009, 15:22 · Zgłoś
1 miejsce Pielgrzymka!!! (MDP)
Odpowiedz
0
@ ogniomistrz
dnia 07.09.2009, 15:05 · Zgłoś
Takie szumne zawody a tłumów jakoś widać nie bylo,to pomysl generala Franciszka.Ważne aby coś sie w Skolyszynie dzialo,niewazne co,kazda okazja jest dobra aby zjeść i sie napic.
Odpowiedz
0
@ uczestnik
dnia 07.09.2009, 15:03 · Zgłoś
a OSP z pielgrzymki powino miec dyskwalifikacje za nieregulaminowe linie ssawne.
Odpowiedz
0
@ widz
dnia 07.09.2009, 14:16 · Zgłoś
Brzyska niepokonane:(
Odpowiedz
0
@ dka
dnia 07.09.2009, 13:43 · Zgłoś
ooo.. Kłodawa na 5 miejscu??? pokarało was za zwiazanie weza Błazkowej na zawodach gminnych... tak myslałem ze na powiatowych nic nie pokazecie bo nawet na gminnych nie dawaliscie sobie rade bez oszukiwania... a tam chyba sie nie dało zawiazac nikomu weza no nie??? zal mi was słabeusze...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.