Turniej szachowy o „Puchar Burmistrza Miasta Jasła”
Otwarty turniej szachowy o „Puchar Burmistrza Miasta Jasła” rozegrany został 17 kwietnia br. W zawodach, zorganizowanych przez Gimnazjum Nr 1 w Jaśle, wystartowało 130 zawodniczek i zawodników, reprezentujących kluby z terenu Województwa Podkarpackiego i Małopolskiego. Wśród uczestników turnieju znaleźli się również szachiści z takich klubów jak: Stilon Gorzów, Miedź Legnica i Pasjonat Dankowice.



Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle oraz firmę Poręczenia Kredytowe Sp. z o.o., wręczyli uczestnikom turnieju Andrzej Czernecki burmistrz Miasta Jasła, Leszek Znamirowski zastępca burmistrza Miasta Jasła, Kazimierz Mikrut dyrektor Gimnazjum nr 1 w Jaśle oraz Elżbieta Mroszczyk przedstawicielka sponsora turnieju.



Po rozegraniu 9 rund kolejność zawodników w klasyfikacji generalnej przedstawiała się następująco:
1) Daniel Frączek (Miedź Legnica) – 7.5 pkt
2) Damian Lewtak (Czarna) – 7.5 pkt
3) Daniel Kopczyk (Komunalni Sanok) – 7.5 pkt
4) Mateusz Sypień (Jasło) – 7 pkt
5) Olaf Michalski (Stilon Gorzów) – 7 pkt
6) Mateusz Bobula (Pasjonat Dankowice) – 6.5 pkt
Najlepsi uczestnicy w poszczególnych kategoriach:
- kobiety: Edyta Jakubiec (Drogowiec Kraków)
- chłopcy do lat 16: Damian Lewtak (Czarna)
- dziewczęta do lat 16: Paulina Pędrak (Hetman Pilzno)
- chłopcy do lat 13: Jan Drabek (Urania Krosno)
- chłopcy do lat 11: Krystian Piersiak (Górnovia Górno)
- dziewczęta do lat 11: Anna Krzysztyńska (Brzozovia Brzozów)
- chłopcy do lat 9: Mieszko Miś (Gryf Dębica)
- dziewczęta do lat 9: Wiktoria Mytych (Sokół Ropczyce)
Szczegółowe wyniki turnieju, którego sędzią głównym był Zenon Chojnicki (Mielec) – prezes Podkarpackiego Związku Szachowego i jednocześnie członek zarządu Polskiego Związku Szachowego posiadający tytuł sędziego międzynarodowego, można znaleźć na stronie internetowej: www.chessarbiter.com w zakładce „turnieje szachowe”.
BOM UM Jasła
