Uczniowie II LO i podopieczni PM nr 3 wspólnie świętowali Dzień Języka Polskiego
„A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą” – takie motto przyświecało tegorocznemu Dniowi Języka Polskiego, świętowanemu wspólnie przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. ppłk. Józefa Modrzejewskiego w Jaśle oraz podopiecznych miejscowego Przedszkola Miejskiego nr 3 w dniu 11 czerwca br.

fot. II LO w Jaśle
Przedsięwzięcie pod hasłem Dzień Języka Polskiego zostało zainicjowane przed rokiem. Jako, że wówczas wszystkie wydarzenia składające się na jego program miały miejsce w budynku przedszkola, tym razem odbyły się na terenie liceum. Uczniowie placówki zaprezentowali przedszkolakom spektakl artystyczny, poprzez który zapoznali ich z piosenkami i tekstami poświęconymi kulturze języka polskiego i uwrażliwiającymi na piękno polskiej mowy. Dzieci przypomniały sobie „Katechizm polskiego dziecka” autorstwa Władysława Bełzy, wysłuchały historii o brzydkich wyrazach, jak również odświeżyły wiedzę na temat znaczenia magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Ponadto z wielką uwagą i zaciekawieniem obejrzały inscenizację bajki „Jaś i Małgosia”, a na koniec – wraz z licealistami – bawiły się przy piosence „podaj rączkę”.
W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście – kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Jasła Aleksandra Dacyl oraz dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle Elżbieta Krzysiak wraz z wychowawczynią przedszkolną.

fot. II LO w Jaśle
fot. II LO w Jaśle
Wspólne świętowanie Dnia Języka Polskiego przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego oraz podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 3 stanowi integralną część ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
II LO w Jaśle / jh
