Uczniowie "podstawówek" i gimnazjów z terenu Jasła odebrali nagrody burmistrza za osiągnięcia w nauce
Dziewiętnastu uczniów uczęszczających do jasielskich „podstawówek” i gimnazjów – mogących pochwalić się wybitnymi sukcesami na niwie nauki oraz konkursów i olimpiad szczebla ponadpowiatowego – odebrało w dniu dzisiejszym Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła, przyznawaną od 2011 roku w ramach lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży.

Wyróżnienie skierowane jest do najlepszych uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz ostatnich klas szkół gimnazjalnych funkcjonujących na terenie Jasła. Kandydatów do nagrody typują sami dyrektorzy placówek oświatowych spośród uczęszczających do nich uczniów, którzy mogą się pochwalić roczną średnią ocen 5.0 lub wyższą, wzorowym zachowaniem oraz tytułem laureata konkursów przedmiotowych, tematycznych lub interdyscyplinarnych co najmniej rejonowego szczebla. W przypadku „podstawówek” wyróżnienie otrzymać może jeden przedstawiciel danej szkoły, jeśli zaś chodzi o gimnazja – po dwóch najbardziej wyróżniających się w każdym z nich żaków.
Tegoroczne Nagrody Burmistrza Miasta Jasła za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki otrzymali:
Katarzyna Majka (Szkoła Podstawowa nr 1), Tomasz Miśkowicz (Szkoła Podstawowa nr 2), Kamil Miśkowiec (Szkoła Podstawowa nr 4), Kamila Ciężabka (Szkoła Podstawowa nr 6), Maciej Szudy (Szkoła Podstawowa nr 7), Karolina Łysik (Szkoła Podstawowa nr 8), Anna Zdebska (Szkoła Podstawowa nr 10), Aleksandra Bober (Szkoła Podstawowa nr 11), Anna Szot (Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12), Kinga Niebieszczańska (Społeczna Szkoła Podstawowa), Piotr Dunaj (Gimnazjum nr 1), Agnieszka Ziara (Gimnazjum nr 1), Katarzyna Kosiek (Gimnazjum nr 2), Sylwia Rybka (Gimnazjum nr 2), Aleksandra Przetacznik (Gimnazjum nr 4), Mateusz Twaróg (Gimnazjum nr 4), Michał Grzywacz (Gimnazjum nr 5), Kacper Dykas (Gimnazjum nr 5) i Dominika Baran (Społeczne Gimnazjum).



Pisemne wyróżnienia, do których dołączone były czytniki książek elektronicznych (ebooki) wręczyli w/w uczniom zastępca burmistrza Jasła Leszek Znamirowski oraz Aleksandra Dacyl, kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Jaśle.
Dziękuję wam serdecznie za przybycie i udział w tej uroczystości. Jako, że zaczynają się wakacje i wszystkim się śpieszy na słońce, swobodę życzymy wam pięknego i bezpiecznego wypoczynku – zwróciła się do uczniów na koniec okolicznościowego spotkania Aleksandra Dacyl.
Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się rodzice nagrodzonych uczniów jak również dyrektorzy szkół do których uczęszczają i pracujący w nich nauczyciele.

Jakub Hap
