Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Uczymy ekologii czyli Sprzątanie Świata 2021

6

„Myślę więc nie śmiecę” - to motto 28 akcji Sprzątania Świata powinno przyświecać wszystkim i to nie tylko jeden raz w roku, bo dzięki dbałości o środowisko dajemy szansę na lepsze życie przyszłym pokoleniom.

Służba Więzienna w swoich oddziaływaniach resocjalizacyjnych nie zapomina o ekologii. Zakład Karny w Jaśle ma wieloletnią tradycję takich działań. Dzięki podpisanemu, w dniu 15.09.2021r. przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Pana Józefa Kubicy, porozumieniu rozszerzono zasady rządowego programu „Praca dla Więźniów”. Od tej pory skazani będą mogli pracować na rzecz Lasów Państwowych odpłatnie i nieodpłatnie oraz brać udział w programach resocjalizacyjnych ukierunkowanych na porządkowanie terenów leśnych.

W dniu 16.09.2021r., w uzgodnieniu z Nadleśnictwem Kołaczyce, grupa skazanych wraz z wychowawcą porządkowała tereny leśne w okolicach Gorajowic. Zebrano 15 worków śmieci, a skazani oraz leśnicy deklarowali udział w takich akcjach znacznie częściej niż 1 raz w roku.

Na dzień 17.09.2021r. w uzgodnieniu z Urzędem Gminy w Jaśle przewidziano sprzątanie terenów wokół jasielskiej jednostki penitencjarnej oraz w okolicach fabryki Nowy Styl. Ze względu na intensywne opady deszczu przesunięto porządkowanie tych terenów na dzień z odpowiednimi warunkami pogodowymi.

Tegoroczna akcja, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszy się zainteresowaniem ze strony skazanych, co przyczynia się do wzrostu ich świadomości ekologicznej i promowania właściwych powszechnie akceptowanych postaw.

Zakład Karny w Jaśle

Napisany dnia: 20.09.2021, 08:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ sss3
dnia 20.09.2021, 09:54
Ocena
komentarza:
9
Może gdyby do takich akcji zaprzęgać ludzi przyłapanych na śmieceniu to efekt byłby lepszy.
Bo tak to jedni sprzątają a inni śmiecą, może jeszcze bardziej, "rozgrzeszeni" bo przecież ktoś posprząta :(
@ Grzybiarz
dnia 20.09.2021, 10:05
Ocena
komentarza:
6
W lesie w okolicy Tarnowca ,Brzezowki ,Potakowki pełno smieci.
@ ixi
dnia 20.09.2021, 17:10
Ocena
komentarza:
6
[Komentarz nie na temat]
@ łodyniec
dnia 21.09.2021, 05:08
Ocena
komentarza:
2
Ludzie to kretyni , ale co można poradzić ? Jedni śmiecą ,drudzy sprzątają.
Unia spina się i poci ,bo emisji CO2 za dużo , bo śmieci itp... jakoś w Azji (nie całej) nikt się tym nie przejmuje ,śmieci do rzeki to norma , nawet ludzkie ciała wrzucają do rzeki Ganges .
Tam nikt się nie martwi środowiskiem .
Miasta na palach zbudowane nad wodą, wszystkie śmieci trafiają do wody ,wraz z resztkami jedzenia i odchodami .Nikt nie narzeka. Palą czym chcą ,ile chcą , nikt im kar nie daje za emisję CO2.

Tylko ta unia taka pyerdol...ta wymyśliła sobie kary i opłaty za emisję CO2, chociaż nie wskazała dla kogo i gdzie ,na co te pieniądze trafiają. Ot taki sposób naciągania ,zamiast na wnuczka czy policjanta ,to na CO2 ;-)
@ dragoness
dnia 21.09.2021, 10:40
Ocena
komentarza:
-5
Czyli wzorem krajów wysokorozwiniętych i cywilizowanych jak Indie, czy Wenezuela mamy wyrzucać śmieci do lasu? To gdzie będziesz mieszkać, świnko?
@ ixi
dnia 21.09.2021, 22:31
Ocena
komentarza:
2
Przecież Wenezuela to socjalistyczny "raj" który lewica chce zaadoptować dla Polski! Miotasz się..
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105