Udany start judoków za oceanem
23
W dniach 17-25.03.2009r. zawodniczki i zawodnicy jasielskiej sekcji judo przebywali w Stanach Zjednoczonych. W miejscowości Warwick koło Bostonu rozgrywany był Światowy Rankingowy Turniej Judo połączony z obozem treningowym, który prowadził trener kadry narodowej Stanów Zjednoczonych.





W wyjeździe udział wzięła ośmioosobowa grupa z Jasła składająca się z szóstki zawodników, trenera Przemysława Czarneckiego oraz tłumacza Pani Anny Śliwy.
W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodniczek i zawodników z całego świata reprezentujących ponad 100 klubów.
Zawodnicy z Jasła zaprezentowali się naprawdę wspaniale zwarzywszy na poziom tej imprezy i konkurencje, z jaką przyszło się zmierzyć naszym zawodnikom.
Multimedalistką tej imprezy wśród Jaślanek została Agnieszka Jamróg, która wywalczyła aż trzy medale, srebrny w kategorii Juniorek (waga52kg.) oraz dwa brązowe w kategorii seniorek (waga 52kg i 57kg). Agnieszka w Polsce występuje w kategorii juniorek, natomiast w USA na prośbę organizatorów wystartowała również w kategorii seniorek. W zeszłym roku Agnieszka wywalczyła na tym samym turnieju srebrny medal.





Złoty medal do Polski przywiozła Sara Kowalczyk startująca w kategorii wagowej do 52 kg. Sara oraz Agnieszka Jamróg po wyeliminowaniu konkurencji spotkały się razem w walce finałowej tej kategorii wagowej. Cieszy fakt, że dwa medale tej „wagi” wywalczyły Jaślanki, które o złoto walczyły ze sobą aż za oceanem.
Kolejne srebrne medale do Polski przywieźli Kamil Garbacik reprezentujący nasz kraj w kategorii wagowej do 60kg. Agnieszka Sobczyk startująca w kategorii wagowej do 63kg. Agnieszka również miała rywalizować w kategorii seniorek lecz kontuzja, której doznała w walce finałowej turnieju juniorskiego wykluczyła ja z dalszej rywalizacji. Na duże słowa uznania zasługuje występ najmłodszej Jaślanki na tym prestiżowym turnieju. Zaledwie dziesięcioletnia Barbara Śliwa, dla której był to pierwszy w życiu start w tak światowym towarzystwie wywalczyła drugie miejsce w kategorii wagowej do 31 kilogramów, ulegając nieznacznie w walce finałowej reprezentantce USA. Na czwartym miejscu w tych zawodach uplasował się Kamil Źrebiec, który rywalizował w kategorii wagowej do 51kg.




Po zawodach nasi zawodnicy brali udział w treningach prowadzonych przez najlepszych trenerów na świecie między innymi z USA i Japonii. Udział w tych treningach pozwolił zawodnikom z Jasła na poszerzenie swojej wiedzy oraz poprawienie swoich umiejętności technicznych.
W trakcie wyjazdu do Stanów Zjednoczonych dzięki amerykańskiej Polonii udało się naszej grupie zwiedzić również Nowy York, co było dużym przeżyciem oraz wspaniałym doświadczeniem.
Wyjazd udało się zorganizować dzięki pomocy wspaniałym ludziom, którzy nie szczędząc swych pieniędzy pomogli nam w zorganizowaniu tak dalekiej podróży.
Słowa podziękowania od wszystkich uczestników oraz trenera Przemysława Czarneckiego należą się:
- Urzędowi Miasta Jasła
- Starostwu Powiatowemu w Jaśle
- Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie
- Firmie GAMRAT
- Firmie DOMICELA
- Firmie TEKPUD
- Firmie PALGAM
- Firmie JAFAR
- Państwu BONAR
- Panu Alfredowi Dybasiowi
- Firmie SIMA2
- Panu Kaźmierczykowi
- Panu Olszańskiemu
- EDUKATOR JASŁO
- Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle. Dotacja i pomoc w wyjeździe dla uczennicy tej szkoły
Składamy również serdeczne podziękowania dla osób, które czynnie zaangażowały się w organizacje wyjazdu naszych zawodników oraz zarządowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Jasło.
PC





W wyjeździe udział wzięła ośmioosobowa grupa z Jasła składająca się z szóstki zawodników, trenera Przemysława Czarneckiego oraz tłumacza Pani Anny Śliwy.
W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodniczek i zawodników z całego świata reprezentujących ponad 100 klubów.
Zawodnicy z Jasła zaprezentowali się naprawdę wspaniale zwarzywszy na poziom tej imprezy i konkurencje, z jaką przyszło się zmierzyć naszym zawodnikom.
Multimedalistką tej imprezy wśród Jaślanek została Agnieszka Jamróg, która wywalczyła aż trzy medale, srebrny w kategorii Juniorek (waga52kg.) oraz dwa brązowe w kategorii seniorek (waga 52kg i 57kg). Agnieszka w Polsce występuje w kategorii juniorek, natomiast w USA na prośbę organizatorów wystartowała również w kategorii seniorek. W zeszłym roku Agnieszka wywalczyła na tym samym turnieju srebrny medal.





Złoty medal do Polski przywiozła Sara Kowalczyk startująca w kategorii wagowej do 52 kg. Sara oraz Agnieszka Jamróg po wyeliminowaniu konkurencji spotkały się razem w walce finałowej tej kategorii wagowej. Cieszy fakt, że dwa medale tej „wagi” wywalczyły Jaślanki, które o złoto walczyły ze sobą aż za oceanem.
Kolejne srebrne medale do Polski przywieźli Kamil Garbacik reprezentujący nasz kraj w kategorii wagowej do 60kg. Agnieszka Sobczyk startująca w kategorii wagowej do 63kg. Agnieszka również miała rywalizować w kategorii seniorek lecz kontuzja, której doznała w walce finałowej turnieju juniorskiego wykluczyła ja z dalszej rywalizacji. Na duże słowa uznania zasługuje występ najmłodszej Jaślanki na tym prestiżowym turnieju. Zaledwie dziesięcioletnia Barbara Śliwa, dla której był to pierwszy w życiu start w tak światowym towarzystwie wywalczyła drugie miejsce w kategorii wagowej do 31 kilogramów, ulegając nieznacznie w walce finałowej reprezentantce USA. Na czwartym miejscu w tych zawodach uplasował się Kamil Źrebiec, który rywalizował w kategorii wagowej do 51kg.




Po zawodach nasi zawodnicy brali udział w treningach prowadzonych przez najlepszych trenerów na świecie między innymi z USA i Japonii. Udział w tych treningach pozwolił zawodnikom z Jasła na poszerzenie swojej wiedzy oraz poprawienie swoich umiejętności technicznych.
W trakcie wyjazdu do Stanów Zjednoczonych dzięki amerykańskiej Polonii udało się naszej grupie zwiedzić również Nowy York, co było dużym przeżyciem oraz wspaniałym doświadczeniem.
Wyjazd udało się zorganizować dzięki pomocy wspaniałym ludziom, którzy nie szczędząc swych pieniędzy pomogli nam w zorganizowaniu tak dalekiej podróży.
Słowa podziękowania od wszystkich uczestników oraz trenera Przemysława Czarneckiego należą się:
- Urzędowi Miasta Jasła
- Starostwu Powiatowemu w Jaśle
- Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie
- Firmie GAMRAT
- Firmie DOMICELA
- Firmie TEKPUD
- Firmie PALGAM
- Firmie JAFAR
- Państwu BONAR
- Panu Alfredowi Dybasiowi
- Firmie SIMA2
- Panu Kaźmierczykowi
- Panu Olszańskiemu
- EDUKATOR JASŁO
- Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle. Dotacja i pomoc w wyjeździe dla uczennicy tej szkoły
Składamy również serdeczne podziękowania dla osób, które czynnie zaangażowały się w organizacje wyjazdu naszych zawodników oraz zarządowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Jasło.
PC
