Udany weekend UKSu

0

Kolejny udany weekend z udziałem zespołów dziewcząt UKS "MOSiR" Jasło.

W przełożonym piątkowym meczu III Ligi, rozgrywanym o nietypowej porze (godzina 19:30) nasz zespół w 58 minut pokonał zajmujący 3-cie miejsce w tabeli MUKS OLIMP Czudec 3:0. Nasz zespół tracąc tylko 49 małych punktów po tej kolejce objął przodownictwo w tabeli. Największy udział w wygranym pojedynku miały zawodniczki: Anna Grygiel, Agata Pasterz i Justyna Stadnicka.

Dwa zwycięstwa przywiozły z turnieju w Sanoku kadetki UKS "MOSiR" Jasło.
Pojedynek z POLONIĄ Przemyśl bez historii, zespół UKS „MOSiR” Jasło kontrolował cały przebieg spotkania grając poprawnie w każdym elemencie gry. Przeciwnik nie był wymagający, więc nadarzyła się możliwość dokonania zmian dając odpocząć Justynie Stadnickiej, którą zastąpiła Natalia Bieniasz. Mecz z WISŁOKĄ Dębica rozpoczął się pomyślnie dla naszego zespołu zawodniczki utrzymywały przewagę przez cały czas, jednakże w końcówce I seta wkradła się nerwowość wśród naszych zawodniczek spowodowana nieuzasadnionymi decyzjami sędziego I (Kowalski Piotr - Jasło!!!) co doprowadziło do utraty 2 punktów i porażki w pierwszym secie. W drugim secie  zawodniczki szybko zapomniały o niepowodzeniach z I seta i dominując na boisku mocną zagrywka i skutecznym atakiem kontrolowały przebieg II seta grając na normalnym swoim poziomie.Tie-break był już tylko formalnością, przebieg podobny do II seta.

Jako ostatnie, swój mecz rozgrywały juniorki UKS "MOSiR" Jasło. Pomimo popołudniowej pory nasze dziewczęta w pierwszym secie wyraźnie były zaspane, popełniając bardzo dużo błędów we wszystkich elementach gry. Szwankowała zagrywka, fatalny był odbiór, niedokładne rozegranie i anemiczny atak. Wraz z upływem czasu budził się nasz zespół i w 3-cim i 4-tym secie, grając na 50% swoich umiejętności wypunktował również słabo grające przeciwniczki. Po 90 minutach gry, zakończył się zwycięstwem UKS "MOSiR" Jasło 3:1 ten bez historii pojedynek.

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW

W swoim pierwszym spotkaniu w rundzie finałowej kadeci UKS "MOSiR" Jasło nie sprostali faworytowi, zespołowi AKS RESOVIA I Rzeszów. Jednak przegrana 1-3 ( 25:21, 21:25, 22:25, 12:25) nie przynosi ujmy. Przez 3 sety nasz zespół prowadził wyrównaną grę, w 4 secie uwidoczniło się większe doświadczenie oraz przewaga fizyczna drużyny Resovii.

Napisany dnia: 20.11.2006, 08:27