Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ultramaraton w sercu Magurskiego Parku Narodowego

30

Ruszyły zapisy na pierwszą edycję Ultramaratonu Magurskiego, który wystartuje 22 sierpnia w Krempnej.

Impreza rozgrywana na górskich szlakach powiatu jasielskiego ma na celu promocję zdrowego trybu życia, turystyki górskiej a także samego Beskidu Niskiego i Magurskiego Parku Narodowego. Dla wielu zawodników z całej Polski nasz region jest jeszcze krainą nie odkrytą i leżącą na uboczu innych imprez górskich.

Zawody organizuje Fundacja ‘Z Górki’ przy współudziale Magurskiego Parku Narodowego i Gminy Krempna.

Jak deklarują organizatorzy zawodów trasa została przygotowana w taki sposób by mogli w niej uczestniczyć zawodnicy o różnym stopniu doświadczenia. Gwarantuje to przebieg trasy zawodów. Dystans zawodów ma dwie długości a start i meta w obydwu przypadkach zostaną umiejscowione w Krempnej. Trasa będzie miała kształt dużej pętli. Uczestnicy sami decydują na 31 kilometrze czy chcą już biec do mety czy też mają siłę na dalszy wielogodzinny wysiłek.

Biegacze i turyści górscy, którzy dopiero planują pierwsze starty w biegach górskich, będą mogli wystartować na dystansie maratonu, który przy długim limicie czasu (12 godzin) i stosunkowo niewielkim przewyższeniu pozwala spędzić dzień w górach połączony z rywalizacją i dużym zacięciem sportowym.

Bardziej doświadczeni zawodnicy, którzy mieli już do czynienia z prawdziwymi górskimi zawodami będą mogli wystartować na dystansie 81 km. To dystans, który wymaga wielomiesięcznych treningów i dużego samozaparcia. Trasa nie tylko będzie biegła przez najwyższe szczyty Beskidu Niskiego ale również przekracza w 10 miejscach Wisłokę.

Szczegóły dotyczące biegu, zapisów i przebiegu trasy znajdziecie na stronie

www. magurski.com oraz na profilu na FB https://www.facebook.com/Ultramaraton.Magurski

Grzegorz Smyka

Reklama

Komentarze: 30

Dodaj komentarz Widok:
14
@ Bieczanin
dnia 25.02.2015, 12:37 · Zgłoś
Życzę wszystkim i sobie by nie zwracać uwagę na tak błachy wydatek typu 150 PLN dla własnego hobby . Obyśmy dożyli takich czasów , gdzie wydatki finansowe nie są tak ważne !!!
Odpowiedz
-10
@ UM
dnia 25.02.2015, 08:11 · Zgłoś
Zawsze mi się wydawało, że w maratonie biegnie się dla samego siebie, a wpisowe jest po to, by mieć pewnego rodzaju ubezpieczenie. I poczucie udziału w imprezie. Szczerze mówiąc to bawią mnie argumenty o tym, że 150 zł to jakiś istotny wydatek. Ale cóż... Gdy mi się coś podoba to po prostu to kupuję.
Odpowiedz
18
@ Bieczanin
dnia 25.02.2015, 06:44 · Zgłoś
Ok Może macie racje . Intencja organizacji tego biegu jest wspaniała , lecz ja osobiście nie pobiegnę bo mnie nie stać wydać 150 PLN ( mam też inne wydatki) .

Powodzenia w organizacji !!!
Odpowiedz
-27
@ dragoness
dnia 25.02.2015, 07:20 · Zgłoś
Tak? To kto sponsorował Twoje wyjazdy za granice, o ktorych piszesz?
Odpowiedz
13
@ Bieczanin
dnia 24.02.2015, 12:19 · Zgłoś
Odpowiedż dla RUNNER-a - zawodowca: Kolego ja mam zaliczonych kilka Viesegrad-Marathony ( górskie) m.i. z czasem 3,44 h, Gorce Maration - górski, 4-etapowy na 100 km w Zamościu o którym wspomina ,,bh" , maraton wokół Jeziora Wigry ,,Wigry Maraton" , wiele maratonó zwykłych za granicą m.i. w Wiedniu , Budapeszcie, Koszycach, we Frakfurcie, w Oslo ( wszystkie ukończone z czasem poniże 4 h ), byłem współuczestnikiem pobitego Rekordu Guinnessa w Bochni ( w kopalni ) , a Ty zawodowcu pochwal się !!!

Wszystkie biegi o których wyżej wspomniałem były to wspaniałe imprezy, wspaniale zorganizowane i finansowo ,,dla Kowalskiego" , a Wy macie czelność ,,zdzierać" z nas , którzy są pasjonatami biegania i podziwiania naszej wspaniałej okolicy , macie dotacje ,,unijne" , z urzędów publicznych , ,,wrabiacie w gratisowe pilnowanie policję, młodych z OSP i to Wam mało - to nie test promocja sportu ani okolicy ( nie tędy droga koledzy !!!
)
Odpowiedz
-15
@ biegacz
dnia 24.02.2015, 14:40 · Zgłoś
Jezu, jak Ci się nie podoba to nie biegnij. Ciekawe czy przed startem w Wigrach też obsmarowałeś ich że [...] z Ciebie tak zdzierają.

Ludzie przyjadą, wynajmą kwatery, zjedzą obiady w knajpach, przyjadą za rok z rodzinami i zostawią trochę grosza a Ty jesteś zielony ze złości... szkoda gadać
Odpowiedz
-18
@ kocica
dnia 24.02.2015, 19:50 · Zgłoś
Maraton Wigry kosztował 90 zł w 2013, ale już rok później odpowiednio 130 i 160 zl. Maraton Gorce 80-100zł, maraton Viesegrad 100 zł, więc praktycznie nie ma różnicy. Ten post miał chyba na celu jedynie pochwalenie się doświadczeniem w biegach, przed którym zaiste należy chylić czoła. Szkoda, że tak doświadczony i utytułowany biegacz nie zaszczyci swoją obecnością naszej lokalnej imprezki.
Odpowiedz
-17
@ Fred_postrach_kotów
dnia 24.02.2015, 12:10 · Zgłoś
Rada dla organizatorów:
Ale kogo obchodzą komentarze tutaj i ilość dodatnich/ujemnych ocen. Ci którzy będą chcieli wystartować i tak wystartują.
Jako uczestnik wielu sportowych imprez z różnymi opłatami (od 10 do 200 zł.) dziękuje organizatorom za chęć organizacji imprezy sportowej, co jest w naszych realiach jest wyjątkowo ciężkie. A ile się naczytałem że drogo, że organizator zbiera kokosy i inne [...]... A z roku na rok coraz więcej uczestników... i coraz drożej ;)
Odpowiedz
22
@ bn
dnia 24.02.2015, 09:02 · Zgłoś
Szanowni organizatorzy !! Trwający CZTERY dni Bieg Pamięci Dzieci Zamojszczyzny z zakwaterowaniem i wyżywieniem kosztował 300 zł i jeszcze na koniec wspaniały wieczór z imprezą losowaniem nagród dla uczestników ...kto tam biegał wie ...podać namiary do pana dyrektora ???...
Odpowiedz
-18
@ Wojak
dnia 24.02.2015, 22:02 · Zgłoś
No to nieźle się na Tobie obłowili. Na każdym biegu największe są koszty stałe, pomiary czasu, numery, pozwolenia, medale, koszulki itp. Dzień czy dwa dłużej nie robi większej różnicy. Zapłaciłeś 3 stówy i jeszcze się cieszysz, że tak mało. Śmiać się czy płakać
Odpowiedz
19
@ bn
dnia 25.02.2015, 05:36 · Zgłoś
wojtuś zakwateruj się przez 4 dni w pięknym Zamościu z full wyżywieniem a i jeszcze za te 300 zł nie zapomnij kupić medalu koszulki i jeszcze śpiwora bo takie losowali najtańsze nagrody ,załap się na wieczorek z tańcami i kolacją a przez 4 dni na punktach niech cię obsługują i dowożą na każdy z 4 etapów... a po podają [...] i banana WYSTARCZY EKONOMISTO z bożej łaski ...jednym słowem w [...] byłeś i [...] widziałeś
Odpowiedz
26
@ bn
dnia 23.02.2015, 17:59 · Zgłoś
Wiem jak się organizuje biegi NA PEWNO nie za kasę biegaczy !!!Pozyskuje się SPONSORÓW a jak się nie umie to [...]OWNI zwłaszcza na I biegu się nie robi !!!
Odpowiedz
-68
@ dragoness
dnia 23.02.2015, 18:29 · Zgłoś
Czyli drugą edycję organizuje szanowny komentator. Na starcie biegacze dostaną po stówce.
Odpowiedz
-52
@ Grzegorz Smyka
dnia 23.02.2015, 18:34 · Zgłoś
Możesz pochwalić się tutaj jakie biegi zorganizowałeś? Jakie masz doświadczenia w organizacji tego typu imprez ?

Prosimy Cię też o kontakt - namiary znajdziesz tutaj: http://magurski.com/organizatorzy/

Chętnie nauczymy się czegoś od Ciebie jak pozyskiwac sponsorów. Czekamy na kontakt.
Pozdrawiamy
Organizatorzy
Odpowiedz
-37
@ wielebny
dnia 23.02.2015, 09:42 · Zgłoś
Do BN. Jesli urząd gminy pokryje większość wydatków, I edycja może być nawet za 10 zł. Realia są inne. przygotowanie takich zawodów to ogromny koszt. Znakowanie trasy, zabezpieczenie medyczne+GOPR, bufety na trasie+meta, wynajem szkoły, osób do obsługi, nagrody, itd- wszystko kosztuje. Akurat opłaciłem 150 zł na dystans 81 km. natomiast tych wszystkich krzykaczy zapraszam do przebiegniecia za darmo i pokrycia we własnym zakresie bufetów. 100 zł nie wystarczy.
Odpowiedz
29
@ PiS-man
dnia 23.02.2015, 21:44 · Zgłoś
[...]! Przeszedłem kiedyś nieco szybszym spacerkiem trasę z Olchowca do Krempnej (żółty-niebieski-zielony szlak) w niecałe 6 godzin. Zjadłem jedną kanapkę, 1 "Snickersa" (coby nie gwiazdorzyć) i wypiłem jakiś [...] napój udający izotonik. Gdyby mi się chciało biegać, to może bym sie wybrał na taki maraton?
Odpowiedz
-33
@ UM
dnia 23.02.2015, 09:07 · Zgłoś
Hmm... Przecież zawsze, jak komuś szkoda tych 150 zł to może sobie taką trasę przebiec indywidualnie. Prawda?
Odpowiedz
30
@ bn
dnia 23.02.2015, 07:41 · Zgłoś
Jaaasne ...a szanowna dragonness nie wygooglowała że I edycja CZEGOKOLWIEK a zwłaszcza imprezy biegowej dla zachęty i ściżgnięcia BIEGACZY a nie dreptaczy wymaga PROMOCJI na którą składają się też np.symboliczne kwoty wpisowego .Jak okaże się imprezą udaną i świetnie zorganizowaną ludzie zapłacą nawet takie wpisowe.Na razie nasi pazerni sprzedają kota w worku !!
Odpowiedz
-63
@ Runner
dnia 23.02.2015, 20:18 · Zgłoś
Darmowe imprezy sciagaja dreptaczy amatorow.
Jak jest za darmo to myslenie pseudobiegaczy jest takie.Dostane jeszcze w gratisie i bedzie lans w grupie znajomych.Moze lepiej ze taki bieczanin czy inny pseudo specjalista od ultra gorskich nie pobiegna bo nie maja pojecia o bieganiu i pozniej sie przekreca na zawal serca na trasie.

Bieganie wcale nie jest tanie. Na takie biegi przyjezdzaja ludzie z calej Polski. Sa to ludzie czesto bardzo bogaci poniewaz bieganie ultra wymaga olbrzymiej konsekwencji, silnej woli, poswiecenia co w biznesie przeklada sie na duze zyski. Tacy ludzie oczekuja profesjonalnej organizacji. Osobiscie uwazam ze koszt pakietu to super filtr amatorszczyzny od profesjonalistow.
Odpowiedz
29
@ PiS-man
dnia 23.02.2015, 21:37 · Zgłoś
A ty zapewne jesteś dreptacz-zawodowiec?
Odpowiedz
-49
@ Runner
dnia 23.02.2015, 22:28 · Zgłoś
Dokladnie:p
Odpowiedz
29
@ PiS-man
dnia 23.02.2015, 22:41 · Zgłoś
Zawsze mnie bawili i bawią zawodowcy :D
Odpowiedz
-57
@ dragoness
dnia 22.02.2015, 11:58 · Zgłoś
Googlanie ne boli, więc sobie poszukałam stawek wpisowego na inne tego typu imprezy i nie rozumiem, o co ten krzyk. Najtańszy jest Goral Marathon - 100zł, potem idzie Ultra Cross GWiNT - 140zł, następnie Zimowy Ultramaraton Karkonoski - 220zł i [...] Wawrzyniec - 170 - 250zł. Przykłady można mnożyć, więc ten Magurski znajduje się mniej więcej w środku stawki. Zalecam przeczytanie również na czym polega organizacja takiego przedsięwzięcia, a potem... może organizacja swojego? Za darmo.
Odpowiedz
26
@ kasa
dnia 22.02.2015, 08:32 · Zgłoś
Bo to robione jest dla kasy a nie promocji naszego regionu. Olać ich i samemu się umówić.
Odpowiedz
-43
@ Ja
dnia 23.02.2015, 09:08 · Zgłoś
Organizowanie obojetnie jakiej imprezy sportowej jest kosztowej, może by skończyć z tym przyzwyczajeniem, że wszystko ma być za darmo i dla każdego. Jak kasa spróbuje zorganizować logistycznie i finansowo tego typu przedsiewzięcie to potem zapraszam do dyskusji. Z reguły jest tak, że organizatorzy jeszcze do takich imprez, a zwłaszcza pierwszy raz organizowanych dopłacają.
Odpowiedz
-46
@ Grzegorz Smyka
dnia 23.02.2015, 18:29 · Zgłoś
Oczywiście. Zawsze można sobie samemu przebiec. Trasę biegu znajdziesz na stronie.
Zastanowiłbym się tylko czy bez posiłków regenracyjnych na trasie, wody i obstawy GOPR to bezpieczene szczególnie na dlugim dystansie.
Odpowiedz
35
@ Bieczanin
dnia 20.02.2015, 08:20 · Zgłoś
Wpisowe wynoszące 150 PLN pomimo dofinansowania z różnych instytucji to wstyd dla organizatorów. Czy Wy macie pojęcie co oznacza przebiegnięcie 40 i 80 km w górach i za to w podziękowaniu za taki wysiłek ,,zdzierać" z uczestników 150 PLN . Gdzie Wasza przyzwoitość ?
Odpowiedz
-33
@ Ja
dnia 23.02.2015, 10:00 · Zgłoś
A po drodze jakiś napój, albo coś do przegryzienia ,potem coś ciepłego to było mile widziane prawda. Krasnoludki za to zapłacą?
Odpowiedz
-36
@ Grzegorz Smyka
dnia 23.02.2015, 18:26 · Zgłoś
Chętnie zapoznamy się jako organizatorzy z tymi dofinansowaniami o których piszesz.
Może wymienisz jakieś konkretne źródła finansowania o których nie wiemy? Cały czas szukamy sponsorów, partnerów więc Twoja pomoc będzie bardzo przydatna.
Wkładamy dużo serca, prywatnego czasu i pieniędzy na promocje tej imprezy, który jednocześnie promuje region. Zamiast [...] zapraszam do pomocy w organizacji :)

Dodatkowo polecam Ci przeanalizowanie sobie konkurencyjnych górskich imprez biegowych (np. Rzeźnik w Bieszczadach , czy [...] Warzyniec w Beskidzie Żywieckim) oraz świadczenia jakie są na nich oferowane w porównaniu do naszych.

Nasze świadczenia to:

mapy z zaznaczoną trasą Biegu oraz szczegółowy opis Biegu, które będą rozdane Uczestnikom w dniu startu.
ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na czas Biegu.
pomoc medyczną (na czas trwania Biegu) w postaci specjalnej grupy Ratowników GOPR.
numer startowy. Należy go umieścić w widocznym miejscu w celu zapewnienia bezpieczeństwa i kontroli w trakcie Biegu.
pamiątkową koszulkę, a ci którzy dotrą do mety otrzymają medale potwierdzające ukończenie.
Organizator zapewnia 2 noclegi w warunkach turystycznych (szkoła w Krempnej)
napoje i lekkie posiłki na punktach odżywczych,
posiłek regeneracyjny po biegu (standardowy lub wegetariański),
nagrody rzeczowe co najmniej dla trzech najlepszych zawodniczek i zawodników na każdej z tras,
puchary dla trzech najlepszych zawodniczek i zawodników na każdej z tras,
obsługę fotograficzną,
w miarę pozyskania sponsorów dodatkowe gadżety od partnerów i sponsorów biegu

Uważasz, że 150 pln to dużo na pokrycie kosztów tych świadczeń, prace ludzi włożona w organizacje tego biegu, promocję, reklamę?

Idea organizacji tego biegu powstała rok temu po tym jak wraz z kolegą uczestniczyliśmy w dużo droższym ale bardziej popularnym biegu górskim. Uświadomiłem sobie, że na terenie tak pięknego parku jakim jest Magurski Park Narodowy nie ma tego typu imprez. Zawsze takie wydarzenie to olbrzymia promocja dla regionu z którego się wywodzę a który jest jednym z najbardziej niedocenianych turystycznie. Chciałem coś zmienić, wykorzsytać swoją wiedze organizacyjną, marketingową. Jeśli uważasz, że to takie proste to pytanie dlaczego takich biegów nikt wcześniej nie zorganizował za darmo?
Odpowiedz
-30
@ Krzysiek
dnia 23.02.2015, 23:19 · Zgłoś
Tylko laicy, którzy nie startują w biegach mają dużo do powiedzenia i krytykowania. Osobiście dziękuję za ten pomysł organizacji tego biegu w naszym regionie i mam nadzieję, że będzie to wspaniała impreza, która będzie przez kolejne lata przyciągała ludzi z całej polski z pasją biegania. Życzę powodzenia i do zobaczenia na starcie biegu.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.