Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

113

Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

Informacje o tym, że boiska orlik na osiedlu Gamrat i Ogródku Jordanowskim będą otwarte krócej, zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych w miniony wtorek. Mieszkańcom Jasła, którzy rekreacyjnie grają w piłkę, korzystając z orlików, trudno było uwierzyć, że ktokolwiek mógł wpaść na pomysł zaoszczędzenia pieniędzy przez ograniczenie godzin otwarcia obiektów sportowych, jakimi są orliki. Jeżeli boiska czynne będą jedynie do godz. 18. wielu dorosłych jaślan straci możliwość rekreacyjnego uprawiania najpopularniejszego w Polsce sportu, jakim jest piłka nożna. Warto zaznaczyć, że grupy, które korzystają z orlików w godzinach wieczornych, gotowe są płacić za możliwość gry. Z informacji, jakie udało nam się uzyskać, magistrat rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania.

Postanowiliśmy zatem zapytać Urząd Miasta w Jaśle, co legło u podstaw decyzji o skróceniu godzin otwarcia orlików. „Niestety, w związku z ogromnym wzrostem cen za prąd rozważamy w najbliższym czasie skrócenie godzin otwarcia dwóch boisk sportowych typu Orlik” – czytamy w treści otrzymanego w środę stanowiska jasielskiego magistratu w tej sprawie. Urzędnicy nie precyzują jednak, jakiego rzędu oszczędności uda się uzyskać dzięki skróceniu funkcjonowania orlików. Mieszkańcy Jasła mają spore wątpliwości, co do tego, czy oszczędzanie na oświetleniu dwóch orlików, będzie miało znaczący wpływ na ograniczenie zużycia energii elektrycznej w skali całego miasta.    

Orliki, z których obecnie można korzystać w zasadzie nawet do godz. 22., wkrótce mają być czynne do godz. 18. Wyjątek stanowić będą sytuacje, w których z obiektów tych korzystać będą dzieci i młodzież biorąca udział w zorganizowanych zajęciach sportowych (szkółki piłkarskie, kluby sportowe itp.). W tym przypadku, orliki czynne będą w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) do godz. 20.

Skrócenie godzin otwarcia orlików to tylko jeden ze sposobów, za pomocą, którego władze samorządowe Miasta Jasła zamierzają ograniczać koszty zużycia energii. Okazuje się, że już od 10 października br. oświetlenie uliczne na terenie miasta będzie wyłączane w godzinach od 23:30 do 4:30.

- Zaznaczamy, że nie jest to oszczędność, ale tak naprawdę zmniejszenie kosztów, bo i tak płacimy za oświetlenie i utrzymanie obiektów znacznie więcej. Dla przykładu rachunki za oświetlenie uliczne wzrosły o około 200 procent w porównaniu do roku ubiegłego. Dodatkowo, według zapowiedzi w przyszłym roku cena za prąd wzrośnie znowu o ok. 300 - 400 procent – tłumaczy Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.  

MD

Napisany dnia: 06.10.2022, 07:26
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Hghghgh
dnia 06.10.2022, 07:37
Ocena
komentarza:
64
Zwariowali. Oszczędzać na aktywności fizycznej. Sport to zdrowie!!! Niech na sobie zaoszczędzą albo na żyłach i patusach których sponsorują z socjalu . Jasło miasto sportu. W Krośnie jak się o tym dowiedzą to pełna ze śmiechu. Precz z tą nieudolna władza,nima pinindzy jedno i to samo pada z ich ust. Jasło stało się miastem peryferyjnym naszego województwa. Krosno nas wyprzedziło o kilkanaście lat i chyba już ich nie dogonimy.
@ Toja
dnia 06.10.2022, 13:42
Ocena
komentarza:
14
Byle przetrwac do emerytury...jak wlodarze mysla.A wiek emerytalny juz...tuz...tuz...
@ wp
dnia 06.10.2022, 18:31
Ocena
komentarza:
12
Ciekawi z was ludzie. Wydaje sie wam ze pieniądze daje rzon-(t)ca i ma na wszysto co suweren chce. Niestety tak nie jest widać co się dzieje jak drukuje się kase i ciągle się zadłuża a będzie jeszcze gorzej jak sie chce wygrać wybory za wszelką cenę. Wiec zapamietajcie to jest dopiero początek i wiele rzeczy króre wydawały sie wam pewne (orliki, + 500, wyprawki itd itp) doprowadzą do powolnego upadku ten kraj - inflacja spadek kursu złotego spowodują, ze cofniemy się o kikadziesiąt lat i będzie biedusia - ale przynajmnie się pożyło za to co zostało wypracowane przez innych.

Nic wam niestety nie da taktyka "nie parzenienia w górę", bo rzeczywistość i tak was dopadnie.
@ Marnotrawstwo=socjalizm
dnia 06.10.2022, 19:27
Ocena
komentarza:
23
Idźcie na całość i zamknijcie całkiem, to dopiero będą oszczędności. Zacznijcie od burmistrza i powiatowego nieroba pawlusia..
@ ...
dnia 06.10.2022, 21:19
Ocena
komentarza:
22
a moze by tak pomnik na gorajowicach przestac oswietlac za nasze ?
@ ORLIK
dnia 06.10.2022, 22:58
Ocena
komentarza:
20
Ważne że starosta nie oszczędza i kupuje sobie wozidełko za dwie
stówy prawie... resztę można pozamykać.
@ o to jest dobre
dnia 10.10.2022, 13:46
Ocena
komentarza:
0
Za PO i Tuska wybudowano Orliki a za PiS brakuje nawet na ich oświetlenie. Państwo w ruinie, macie coście chcieli. Brawo Burmistrz niech mieszkańcy co w 60 % głosowali na PiS odczują na własnej skórze jak się mają samorządy pod obecną władzą
@ Rude
dnia 06.10.2022, 07:38
Ocena
komentarza:
41
To po jaka cholerę je budowali za ciężkie pieniądze?
@ Hghghgh
dnia 06.10.2022, 07:39
Ocena
komentarza:
36
Orliki nie są ich,dyktatorzy mówią nam co mamy robić i zabraniają spędzać wolny czas jak chcemy. Najpierw pseudopandemia a teraz oszczędności
@ Hghghgh
dnia 06.10.2022, 07:42
Ocena
komentarza:
40
Ta banda darmozjadów jest oderwana od rzeczywistowci. Niech sprzedadzą hulajnogi które zakupili i tyle kasy wydali to pieniądze się znajdą.Nie widziałem,żeby z nich korzystali. Czarnych też tak dotują,że masakra.
@ Marta
dnia 06.10.2022, 07:49
Ocena
komentarza:
21
A wegiel dalej exportowac zamiast dazyc do samowystarczalnosci kraju. O czym gadamy jak my kasy za poldarmo nie chcemy przyjac bo sie ukladu sadowego nie da rozburzyc zeby ich kryl wszystkich
@ Recepta
dnia 06.10.2022, 08:08
Ocena
komentarza:
48
Podaję za darmo receptę (przepis) na oszczędności:
na pocżątekvzlikwidować bawidka typu inkubator czy gen, tężnia itp.;
sprzedać lub sprywatyzować ośrodek na ul. Kwiatowej,
zmniejszać , a nie zwiększać zatrudnienie- dotyczy osób zbednych. mało lub wcale przydatnych.
Każde z tych posunięć to miliony zł w skali roku, a nie marne kilka czy kilkanaście tysięcy.
Oczywiście, że żadne z nich nie będzie podjęte, bo wymaga odwagi i determinacji, bo i po co? gdy można spokojnie urzędować dopłacając do wybudowanych bajerów.
@ Danka
dnia 06.10.2022, 07:52
Ocena
komentarza:
46
Niech kupią więcej samochodów. Będą się wozić za nasze
@ Mądrala
dnia 06.10.2022, 07:58
Ocena
komentarza:
77
Panie Pabian,miej pan godność i złóż rezygnację.Wstydu oszczędź bo to miasto potrzebuje gospodarza z prawdziwego zdarzenia.
@ TAK DLA ZMIAN
dnia 06.10.2022, 09:44
Ocena
komentarza:
42
... i nie zapomnij Pan zabrać ze sobą balastu, jaki Pan jaślanom za "uścisk ręki na rynku" zafundowałeś!!!
@ pjoter wr125
dnia 06.10.2022, 10:05
Ocena
komentarza:
32
czyli ruda z poorsze. tak dla zmian
@ WALEZY 1
dnia 06.10.2022, 15:29
Ocena
komentarza:
6
Ryszard Pabian (PiS) został burmistrzem Jasła po drugiej turze wyborów. W kampanii, która ją poprzedzała, Elwira Musiałowicz-Czech (PO), startująca z niepowodzeniem w wyborach, udzieliła mu publicznego poparcia. Przedstawiciele PO z Jasła odcięli się wtedy od niej.
- Czuję się oszukany i wielu wyborców - którzy oddając głos na panią Elwirę, tak naprawdę głosowali na Platformę Obywatelską - również czuje się oszukanych - mówił przed drugą turą Adam Kmiecik, szef zarządu powiatowego PO.
Negatywnie zachowanie Elwiry Musiałowicz-Czech oceniła jej była już szefowa, wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.
- Jeśli burmistrz uznał, że taki wybór będzie dobry dla jaślan, to ja tę decyzję szanuję. Mogę tylko obojgu życzyć sukcesów w pracy - komentował sprawę Adam Kmiecik.
@ bolo
dnia 07.10.2022, 07:26
Ocena
komentarza:
8
Kmecik, wepchnięty na stołek przez Zająca, najmniej ma tu do powiedzenia.
@ Ekonom
dnia 06.10.2022, 08:11
Ocena
komentarza:
43
Większość świata inwestowała w fotowoltaikę, wielkie miasta, malutkie miasteczka, wyspy, zwykli mieszkańcy, kraje "trzeciego świata", co robiło w tym czasie miasto? Przez te wszystkie lata kiedy były wszelkiego rodzaju dopłaty, dotacje itd???
Oczywiście NIC, inwestycje w nowe lampy, bezsensowne "ścieżki rowerowe" o długości 300 metrów, które finalnie aktualnie zlikwidowali (odcinek: kościół św. Stanisława - park), wycinki drzew. Wystarczyło przy orlikach, nawet na dachach przynależnych do nich budynków wystawić kilka paneli, które tworzyłyby prąd na takie czasy.
@ Wyborca pis
dnia 06.10.2022, 08:17
Ocena
komentarza:
68
Pracownicy magistratu powinni kawę w termosach nosić do pracy ,czajniki elektryczne powinny być zakazane
@ Wyborca pis
dnia 06.10.2022, 08:24
Ocena
komentarza:
54
Ile miasto wydało na dni wina od 15 lat ? I co zyskało z tego ? Ile miejsc pracy winiarze zapewnili ?
@ Asd
dnia 06.10.2022, 08:50
Ocena
komentarza:
26
Zamiast promować tego typu miejsca, organizować jakieś wydarzenia i jeszcze zarobić na tym kilka zł chociażby na to oświetlenie, to lepiej zamknąć. Tak samo z basenem. Wystarczyłaby jakąś promocja tych miejsc, ciekawa akcja, event, spotkanie z kimś znanym, jakiekolwiek wydarzenie które zaowocowałoby większym zainteresowaniem i np. zwiększeniem zakupów wejściówek na ten basen i już jest pieniądz na utrzymanie tego... Ale nie, lepiej zamknąć, bo to tylko wydatki.
@ Młody
dnia 06.10.2022, 08:50
Ocena
komentarza:
27
Niech wyłącza połowę latarni w mieście i oświetlenie jasielskiego domu kultury to na pewno będą oszczednosci
@ TAK DLA ZMIAN
dnia 06.10.2022, 09:15
Ocena
komentarza:
40
No NIE!!! Ta banda nieudaczników przegina pałę!!! Jest o wiele prostsze rozwiązanie, które większość mieszkańców Jasła poprze. Zwolnić Zastępczynię Burmistrza, niby "odpowiedzialną" za sport w Jaśle, która dla tego sportu nic dobrego nie zrobiła a wręcz przeciwnie i pieniądze dla Orlików się znajdą. Myślę, że nawet wydłużyć godziny ich funkcjonowania by wtedy można. To grono "likwidatorów" Jasła zasługuje na przeniesienie do śmietnika historii, historii upadku Jasła!!! Wywalić tych nieudaczników na zbity r...j!!!
@ miernoty!!!
dnia 06.10.2022, 09:53
Ocena
komentarza:
13
Nazywając tych ... (...) ... nieudacznikami, obrażasz nieudaczników.
@ Maurycy z Dębicy
dnia 06.10.2022, 09:21
Ocena
komentarza:
56
1. Inkubator - wkład własny miasta Jasła: 159 tys. zł
2. Generator - wkład własny miasta Jasła: 5,5 mln zł
3. Centrum Dorzecza Wisłoki - wkład własny miasta Jasła (deklarowany): 2 mln zł

No i na Orlika brakło.

Ale sobie fajne władze wybraliście! Brawo jaślanie!
@ Hghghgh
dnia 06.10.2022, 09:23
Ocena
komentarza:
8
Jak czemu taki oświetlony? Druga sprawa,niby Unia mówiła żeby inwestować w forowltanike. Wystarczy przejechać się po wsiach ile jest domów z własną instalacja. Przecież to odciaza w jakiś sposób elektrownie. Teraz mimo tego Unia nakazuje nam oszczędzać na energii więc po cholerę tyłu ludzi zainwestowało w forowltanike jak teraz nagle jest problem z energią. Wiem,że gospodarstwa domowe w porównaniu do zakładów to pikuś jeśli chodzi o pobór energii ale mimo wszystko chyba na tyle odciążają elektroie wnie,że taki orlik wyrobi i nic się nie stanie jak będzie świecił
@ ?
dnia 06.10.2022, 09:36
Ocena
komentarza:
10
Mieliście ,,Pandemię” , potem ,,wojna” a teraz czas na nowe ,,atrakcje”. Będą nas cisnąć tak długo, aż ludzie się nie obudzą i nie zrobią rewolucji, która jak każda rewolucja, nie przyniesie niczego dobrego. ,,Nowy Ład” Szanowni Państwo, jak zapowiedział Vateusz.
@ @Jacek
dnia 06.10.2022, 09:54
Ocena
komentarza:
-10
Macie wielka UNIE pod przewodnictwem lewactwa i Niemiec , fit for 55 .
Wykoncza nas , wrocimy do kamienia lupanego , liczy sie tylko lobby i ideologia a glupie pisiory daly sie nabrac za pare srebnikow i pozamykaly kopalnie a i tak ich roluja dzieki naszej glupiej opozycji . Pseldo praworzadnoscia sie najedcie i zapalcie w piecach .
@ dragoness
dnia 06.10.2022, 10:26
Ocena
komentarza:
4
Naprawdę w to wierzysz? W płaską ziemie i chipy od Gatesa też?
@ Liliputin
dnia 06.10.2022, 10:37
Ocena
komentarza:
7
Sprawdź sobie, ignorantko, na stronie NBP, czy nie ma nic o czipach. W Krakowie otwarto pierwszy w Polsce sklep socjalny na punkty, są już miejsca, gdzie nie zapłacisz gotówką, produkuje się sztuczne mięso i promuje jedzenie owadów. Trzeba być wyjątkowo mało spostrzegawczym, żeby nie widzieć, do czego to wszystko zmierza. Ba! - trzeba mieć niezłe deficyty, żeby nie natrafić na plany tych psychopatów, którzy mówią o tym jawnie. Godzinna lektura Schwaba, Harariego, Gatesa i oczy normalnemu człowiekowi powinny się otworzyć.
@ EKG
dnia 06.10.2022, 10:42
Ocena
komentarza:
5
chyba kogoś czapeczka z foli Alu uwiera...
@ zibi
dnia 06.10.2022, 10:52
Ocena
komentarza:
3
Liliputin, czy ty nie za wiele wymagasz od tej pseudo nauczycielki, jak sam nazwałeś ignorantki? Ona ma instrukcje i przygotowane cytaty którymi się posługuje. Być może ma z tego jakieś groszówki. A ty każesz jej czytać i myśleć!!!
@ Liliputin
dnia 06.10.2022, 10:55
Ocena
komentarza:
-3
Tak właśnie - zaraza, wojna, kryzys kryzys z głodem (obecnie) i śmierć. Wszystko sztucznie wywołane. Obawiam się, że większość obudzi się, kiedy już nie będzie co zbierać. I oni doskonale o tym wiedzą. Nie bez przyczyny duraczyli dekadami pospólstwo. A jak już kurz opadnie, to pozostali dostaną propozycję nie do odrzucenia, czyli globalny rezerwat w ramach NWO.
@ do EKG
dnia 06.10.2022, 11:30
Ocena
komentarza:
0
Chyba komuś maseczka utrudniła dopływ tlenu a szczypawka krwi do mózgu...
@ dragoness
dnia 06.10.2022, 11:51
Ocena
komentarza:
-11
Biedne dzieciaki, ziębianie i foliarze maści wszelakiej. Oczywiście tych wykładów słuchaliście w oryginale, prawda? Zrozumieliście, co Gates mówił o szczepionkach i przeludnieniu? Wątpię. A groszówki dostaję od państwa za kształcenie waszych dzieci. Ciemnotę waszego pokroju oświecam za darmo.
@ ?
dnia 06.10.2022, 12:15
Ocena
komentarza:
10
Pani dragoness, czytając Pani komentarze odnoszę wrażenie, że zna się Pani na wszystkim
@ bercik
dnia 06.10.2022, 13:57
Ocena
komentarza:
-3
W przeciwieństwie do wielu czyta i uczy się cały czas.
@ Dociekliwy
dnia 06.10.2022, 14:02
Ocena
komentarza:
4
To proszę się wziąć za to kształcenie bo zdaje się, że dzisiaj jest dzień roboczy, a tu od rana komentarz za komentarzem.
@ Do Odpowiedz
dnia 06.10.2022, 17:40
Ocena
komentarza:
9
Chamstwo i świństwo. Żałosny wpis
@ Dragoness
dnia 06.10.2022, 23:47
Ocena
komentarza:
4
Panie dociekliwy, osoba inteligentna umie zarządzać swoim czasem
@ Dociekliwy
dnia 07.10.2022, 00:23
Ocena
komentarza:
-7
Przykład lewackiej kultury - kto przeciw nam to idiota...
@ niki
dnia 06.10.2022, 09:38
Ocena
komentarza:
9
Oszczędzać Czyli nie kupować samochodu a kasę przeznaczyć dla młodych. .Młodzi pamiętajcie i odpowiednio zagłosujcie
@ On
dnia 06.10.2022, 09:43
Ocena
komentarza:
11
Urzedasy już mają tyle kasy że stać ich dzieci zabierać do innych miast żeby tam trenowali i korzystali z orlików
@ On
dnia 06.10.2022, 09:46
Ocena
komentarza:
14
A może wyłączyć burmistrzowi i urzędom prąd od nich pierwsze zacząć ciekawe co następnego wymyślą
@ Eatpie
dnia 07.10.2022, 06:02
Ocena
komentarza:
2
Jest problem ja uważam że nie myślą i właśnie to jest przyczyną kryzysu
@ On
dnia 06.10.2022, 09:47
Ocena
komentarza:
11
Jak by to na inne miasto trafiło to już na taczkach by ich wywieźli
@ Clinton
dnia 06.10.2022, 09:55
Ocena
komentarza:
21
No widzisz urzędniku, urzędniczko... Jedną durną decyzją która przyniesie wam 1000 PLN oszczędności w skali miesiąca zjeb... ludziom dzień. Niedługo wybory. Możecie się pakować ,
@ dragoness
dnia 06.10.2022, 09:59
Ocena
komentarza:
14
Chciałam zauważyć, że to nie UM jest odpowiedzialny za inflację i wzrost cen energii. Dziękować należy rządowi z matki-partii, której bastionem jest Jasło.
@ CYRK
dnia 06.10.2022, 10:09
Ocena
komentarza:
29
Częściowo się zgadzam. A ile kosztowały Inkubatory, Geny, CITIKI i inne sztuczne twory??? Ścieżki rowerowe??? Na siłę naciągana wizja miasta za pomocą dni wina??? można by tak wymieniać w nieskończoność. Oni są po prostu oderwani od rzeczywistości i tyle.
@ dragoness
dnia 06.10.2022, 10:25
Ocena
komentarza:
-7
Zgodzę się ze wszystkim, oprócz dni wina. Szkoda, że nie osiągnie to takiego rozmachu jak Bardejovski Jarmok.
@ @Jacek
dnia 06.10.2022, 10:53
Ocena
komentarza:
-10
dragoness matka-partia jest tez odpowiedzialna za inflacje i ceny w calej Europie tak , czy polityka lewackich urzednikow z Brukseli
@ Roman
dnia 06.10.2022, 10:57
Ocena
komentarza:
-8
Do dragoness - Włącz sobie jakiś niezależny portal finansowy i sprawdź jak w ostatnim roku wzrosły na świecie ceny energii elektrycznej, gazu, ropy itd. Wytłumacz jaki na ten kilkuset procentowy wzrost miał obecny rząd. Chociażby w Czechach inflacja podobna jest do naszej, więc odpowiedz jaki wpływ na wzrost inflacji w Czechach czy w innych krajach ma obecny rząd.
@ dragoness
dnia 06.10.2022, 11:06
Ocena
komentarza:
10
Jaki? To proste, panie Romanie. Zamiast niszczyć alternatywne źródla energii trzeba było postawić na farmy wiatrowe i fotowoltaikę, aby uniezależnić się od węgla i ropy. Podobno węgla mieliśmy na 200 lat. Gdzie on jest?
@ dragoness
dnia 06.10.2022, 11:08
Ocena
komentarza:
6
Jeśli chodzi o Czechy, to tam inflacja właśnie spada. A u nas Glapcio szykuje się do kolejnej podwyżki stóp procentowych.
@ @Jacek
dnia 06.10.2022, 11:49
Ocena
komentarza:
0
dragoness doucz sie , alternatywne zrodla sa po to zeby wspomagac , wlasnie dlatego mamy taka sytuacje teraz w Europie , a jezeli chodzi o farmy wiatrowe to Szwedzi juz kupuja prad z zagranicy bo to nie jest wystarczalne . Zeby zrezygnowac z weglowodanow potrzebne sa elektrownie wodne oraz atomowe
@ dragoness
dnia 06.10.2022, 11:53
Ocena
komentarza:
4
Taaa, z węglowodanów zdecydowanie należy zrezygnować. Powodują cukrzycę.
@ Kika
dnia 06.10.2022, 13:19
Ocena
komentarza:
2
Z tymi wiatrakami brzmi świetnie.Niestety wiąże sie Z tym wiele problemów, za jakieś pięć, siedem lat się o tymprzekonamy. Nie jest tak ekologiczniejak byśmy oczekiwali.
@ bercik
dnia 06.10.2022, 13:59
Ocena
komentarza:
9
Nie dość, że Jacuś nie wie co pisze, to na dodatek nieortograficznie.
@ Kacper
dnia 07.10.2022, 10:36
Ocena
komentarza:
-3
To Niemce nie potrzebują gazu i węgla! Aleś ty mądra!
@ Do Kika
dnia 07.10.2022, 19:01
Ocena
komentarza:
2
Wiatr nie jest ekologiczny? Tak uznał guru z Żoliborza?
@ do Jacka
dnia 08.10.2022, 08:35
Ocena
komentarza:
6
Jakiego "muzgu" trzeba używać by sadzić takie byki ortograficzne?
@ Kika
dnia 08.10.2022, 13:31
Ocena
komentarza:
3
Wiatr jest ekogiczny ale wiatrak już
niekoniecznie.Brzmi dziwnie ale tak jest.
Opinie płynące z Zoliboza mnie nie interesuja.
@ Luke
dnia 06.10.2022, 10:23
Ocena
komentarza:
6
Zamiast zamykać po 18 proponuję wprowadzić opłatę za oświetlenie, koszt na 1 osobę wyjdzie symboliczny.
@ Lulek
dnia 06.10.2022, 10:42
Ocena
komentarza:
27
W Jasle mamy 3 urzędy samorządowe : Starostwo Urząd Miasta i Urząd Gminy. Wszędzie tabuny urzędników. Tam szukać oszczędności a nie na Orlikach.
@ referentka
dnia 06.10.2022, 10:46
Ocena
komentarza:
23
Mieszkańców ubywa, urzędników przybywa. Nawet piętra dobudowali a i tak robi się ciasno. Siedza w pokojach i patrzą .
@ Lulek
dnia 06.10.2022, 10:48
Ocena
komentarza:
4
Ciekawe nazwiska szefów na P. Mamy 3x P
@ skiba
dnia 06.10.2022, 11:05
Ocena
komentarza:
8
Przeczytałam wszystkie komentarze i jestem w szoku. Czy wy ludzie naprawdę nie zdajecie sobie sprawy co dzieje się na świecie? Czy wy nie potraficie chociaż trochę pomyśleć i poanalizować sytuację jaką mamy? Czy jeszcze nie dotarło do was to, że weszliśmy w tak straszny kryzys ogólnoświatowy jakiego nie było od 1934 roku? Czy naprawdę nie zdajecie sobie sprawy z tego, że dopiero jesteśmy w przedsionku tego kryzysu? Że to dopiero początek, pierwszy krok? Czy nie wiecie czym kończył się każdy tak duży kryzys światowy? Ludzie ogarnijcie się, myślcie. napompowano was jak balony na odpuście i uwierzyliście, że jesteście kimś. Złudne myślenie. Więcej pokory, skromności i rozsądku.
@ dragoness
dnia 06.10.2022, 11:47
Ocena
komentarza:
6
Taki kryzys już był. Wtedy byliśmy zieloną wyspą, teraz jesteśmy czarną dziurą.
@ skiba
dnia 06.10.2022, 12:01
Ocena
komentarza:
0
I to świadczy o poziomie twojego myślenia. Pewnie zamieszanie, które spowodował amerykański zyd, chyba Buffet w 2008 roku, to żaden kryzys. Teraz mamy prolog do faktycznego kryzysu, który niestety musi skończyc się wojną. Niestety.
@ @Jacek
dnia 06.10.2022, 13:08
Ocena
komentarza:
-7
ha ha zielona wyspa z 20% bezrobociem i emigracja 2 milionowa , zwijana gospodarka likwidacja armi , zamykaniem posterunkow i sprzedawaniem wszystkiego co sie da , i nadzwyczajna kasta co te wszystkie przekrety chronila , mowilem idz sie doucz dragoness
@ bercik
dnia 06.10.2022, 14:00
Ocena
komentarza:
10
O, Jacuś to jak widzę zwolenik pedoprezesa i oglądacz TVP.
@ Do Jacek
dnia 06.10.2022, 14:03
Ocena
komentarza:
11
Daj spokój naiwny wyznawco pisu i przystawek typu SP i Niejakiego Kukiza.
@ Stajenny
dnia 06.10.2022, 11:14
Ocena
komentarza:
-16
Niech żyje PIS
@ Jan
dnia 06.10.2022, 11:36
Ocena
komentarza:
3
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Jan
dnia 06.10.2022, 12:42
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ 123xyz
dnia 06.10.2022, 13:02
Ocena
komentarza:
8
[Komentarz nie na temat]
@ bolo
dnia 07.10.2022, 08:02
Ocena
komentarza:
6
No i wydało się, kim są zwolennicy PiS. Onuce noszą tylko rosyjscy żołnierze, haha
@ Zz
dnia 06.10.2022, 11:31
Ocena
komentarza:
17
Szczekacie, plujecie się aż wam żyłki wychodzą a potem i tak zagłosujecie, na takich Pabianow, lub co gorsza na beton pisowski.
@ Frej
dnia 06.10.2022, 11:53
Ocena
komentarza:
16
Połowę ludzi wyrzucić z Urzędu dla oszczędności! Wstyd panie pabian , oszczędności zacznijcie szukać u siebie najpierw
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 06.10.2022, 11:58
Ocena
komentarza:
15
A to z biletów wstępu do Urzędu Miasta (czyli tego całego GENu) nie da się sfinansować Orlików do godzin późniejszych?
@ Seba
dnia 06.10.2022, 13:19
Ocena
komentarza:
-7
Po co stawiali te wiatraki, które tylko zaburzyły ekosystem środowiskowy..
@ bercik
dnia 06.10.2022, 14:00
Ocena
komentarza:
7
Ekosystem środowiskowy... padłem.
@ Do Seba
dnia 06.10.2022, 14:05
Ocena
komentarza:
-2
Twój „ ekosystem” mózgu zaburzyly
@ Sainz
dnia 06.10.2022, 13:19
Ocena
komentarza:
20
Trzeba orliki i basen podłączyć do inkubatora przedsiębiorczości i generatorem oddać ludziom, a część kosztów pokryć 50 tysięcy, które co miesiąc kasuje trzech burmistrzów.
Trzeba sobie odpowiedzieć w pierwszej kolejności czy w czasach takich jakie mamy, miasto takie jak Jasło stać na trzech burmistrzów i 20 tysięcy zarobków Pana Ryszarda.
@ Jasło is dead
dnia 06.10.2022, 13:26
Ocena
komentarza:
30
Niech ten nieudolny burmistrz, grabarz Jasła wyłączy prąd, zakręci wodę i pozamyka wszystko bo przecież nic innego zrobić nie potrafi. Zaoszczędzi na tym i wtedy będzie mógł działać dalej tak, jak dotychczas. Wybuduje kilka następnych "bezpiecznych" przejść dla pieszych, które po kilku miesiącach staja się zwykłymi przejściami bo nikt ich nie naprawia. Zrobi kolejną, bezsensowną drogę dla rowerów, na której po niedługim czasie pojawią się naklejone informacje, że taką droga już nie jest a zwykłym chodnikiem. Otworzy jakiś kolejny GEN lub inny nie mający w Jaśle racji bytu Inkubator, aby usadzić w nim "odpowiednich" ludzi. Nastawia parkometrów,( których koszt nie zwróci się nawet za dekadę, nie wspominając o tym żeby zarobiły) aż po sam Dębowiec. Zatrudni kolejnych Strażników Miejskich i kupi im kolejne samochody, no bo ktoś pod ten Debowiec popatrzeć na parkometr musi oczywiście podjechać. No i zapewne zatrudni kolejną panią zastępczynię zastępczyni burmistrza do spraw sportu i będą sobie we trójkę organizować bankiety, na których grupowo będą wręczać dyplomiki, tylko teraz już chyba sami sobie, bo po Jaśle dzięki takiemu zarządzaniu pozostanie wspomnienie i historia. Historia dla jaślan z morałem: strzeżcie się wszelakich likwidatorów i chorągiewek politycznych obiecujących Wam zmiany w myśli hasła "Tak dla zmian", bo nie musi ono zmian na lepsze dla Was znaczyć.
@ milioner
dnia 06.10.2022, 16:53
Ocena
komentarza:
19
Prywatnie to on może mieszkać w ziemiance pod lasem a Burmistrz, to stanowisko opłacane z publicznych pieniędzy i albo gość coś potrafi i robi a jeśli się nie sprawdza to wypad!!!
@ Rudek
dnia 06.10.2022, 13:45
Ocena
komentarza:
21
Dzisiejsza scena z jednej z aptek: starsza pani podaje receptę aptekarce i pyta ile będzie kosztować i słyszy 98 zł . Starsza pani No to się wyleczyłam i wychodzi z apteki ze łzami .Dobra zmiana działa.
@ zołza ruda
dnia 06.10.2022, 20:09
Ocena
komentarza:
-8
A potem poszła i kupiła w najbliższym spożywczemu 3 plasterki ziemniaka. I jedną kostkę cukru! Na własne oczy widziałam!
@ Rusek nie klam
dnia 07.10.2022, 06:12
Ocena
komentarza:
-7
Lepi po 75 plus są za darmo więc nie klam
@ bolo
dnia 07.10.2022, 08:01
Ocena
komentarza:
9
Tak, chyba aspiryna. Mam matkę w tym wieku, więc dobrze wiem, że tylko niektóre. Nie każdy choruje na to samo. Propaganda TVP weszła za głęboko.
@ Do zołza ruda
dnia 07.10.2022, 19:44
Ocena
komentarza:
10
Obyś nigdy w życiu nie miała dylematu chleb i coś taniego do jedzenia czy lekarstwo. Szczerze ci tego zycze
@ Do Radek
dnia 08.10.2022, 19:28
Ocena
komentarza:
1
Panie hrabia nie pisz pan głupoty ok ty jak ten baron wie najlepiej że propaganda działa odwrotnie
@ Miastowy
dnia 06.10.2022, 14:38
Ocena
komentarza:
14
Do 18 to i tak jest dobrze a na dworcu pzgk świeci sie 6 lamp na cały dworzec i woda cieknie przez dach jak sa deszcze i jest dobrze
@ Viki32
dnia 06.10.2022, 16:30
Ocena
komentarza:
6
Jeśli rząd nie podejmie działań to będzie coraz więcej takich posunięć miast, gmin.. nie podnoszone są dotacje dla szkół, samorządów to sami szukają oszczędności... Mówię tu o co miesięcznych wydatkach stałych na ogrzewanie prąd oświetlenie itd. aż strach pomyśleć co rząd znów ciekawego wymyśli... I tak później my za to wszystko płacimy...
@ Jan
dnia 06.10.2022, 17:10
Ocena
komentarza:
12
Jeszcze nie zdążyłaś zauważyć, że rządowe marionetki praktycznie na całym świecie celowo wywołały ten kryzys? Inflacją ogołacasz ludzi z oszczędności, a gołodupiec się nie zbuntuje, bo staje się niewolnikiem. Niszczenie klasy średniej jest celowe i szczegółowo zaplanowane. Firmy upadają bądź zawieszają działalność w liczbie setek tysięcy. To jest dopiero początek "zabawy", a będzie się ona rozkręcać, bo leniwi i bierni ludzie śpią, myśląc, że "jakoś się ułoży" i gorzej być nie może. Otóż, może!
@ On
dnia 06.10.2022, 16:49
Ocena
komentarza:
7
A samochód kupili za 180 000zl.
@ Haaaa
dnia 06.10.2022, 17:01
Ocena
komentarza:
10
Ciekawe na jak długo takie rozwiązanie?to początek dopiero kryzysu
@ Uga buga
dnia 06.10.2022, 17:45
Ocena
komentarza:
13
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ zołza ruda
dnia 06.10.2022, 20:10
Ocena
komentarza:
6
Mógłbyś śniegowy ludziu przynajmniej odróżnić starostwo od miasta!
@ Baca
dnia 06.10.2022, 18:43
Ocena
komentarza:
13
W kaczorowach zgasić lampy będzie taniej
@ pan
dnia 06.10.2022, 18:49
Ocena
komentarza:
15
Ostatni gasi światło
@ lysy
dnia 06.10.2022, 21:51
Ocena
komentarza:
8
a samochód za 180 jest a można by kupić 3 za to. kasę
@ Stare miasto
dnia 06.10.2022, 22:08
Ocena
komentarza:
10
Zwolnić kilkunastu urzędników i będą oszczędności
Radnym też koryto zmniejszyć
@ Jasło Moje Miasto
dnia 06.10.2022, 22:58
Ocena
komentarza:
6
Kwoty za oświetlenie za 1h orlika są śmieszne Kto temu Burmistrzowi robi na złośc i podsówa takie pomysły!!!taryfy im zmienili z dnia na dzień WSTYD!!!Radni na taczki nic nie możecie a wstydu na całą Polske
@ On
dnia 07.10.2022, 10:12
Ocena
komentarza:
3
Głupota goni głupotę
@ Jaslo
dnia 07.10.2022, 14:29
Ocena
komentarza:
6
Najpierw niech miasto wylaczy oświetlenie na skyteparku na Ogrodku Jordanowskim. Do niedawna lampy świeciły cała noc, nawet gdy ogrodek był zamkniety i nikogo tam nie było. Po co oświetlac caly ogrodek po 22 gdy jest zamknięty. Nie wystarczy 2-3 lampy jesli jjuz musi byc oswietlony ze wzgledów bezpieczenstwa??
@ Mama
dnia 08.10.2022, 07:37
Ocena
komentarza:
3
A za te pieniądze zaoszczędzone zrobimy sobie dni wina
@ do Jasło Moje Miasto
dnia 08.10.2022, 08:44
Ocena
komentarza:
1
Kto "podsówa" taki słownik ortograficzny? Byk, że wstyd na całą Polskę.
@ xddddddd
dnia 08.10.2022, 10:30
Ocena
komentarza:
5
jak to mówił klasyk "wystarczy mniej kraść to na wszystko starczy"
@ Geminus
dnia 10.10.2022, 14:30
Ocena
komentarza:
0
Tam gdzie należy oszczędzać to nie , orliki tak , dzieciaki się nie postawią pisior
Ą, co za pieprzone władze !!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Łężynach pijany kierowca samochodu ciężarowego wjechał do rowu

   

  W Łężynach ok. godz. 16:40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Kierujący pojazdem obywatel Rumunii miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do jasielskiego szpitala.

 • Zainwestuj w ciepło z firmą JanDro. Skorzystaj z mikołajkowej oferty na instalacje grzewcze

 • Mikołajki tuż, tuż. Niespodzianki filmowe od kina Helios Krosno dla młodych kinomanów

   

  Krośnieńskie kino Helios nie przestaje zaskakiwać kinomanów ciekawymi propozycjami w ramach Projektów Specjalnych. W kolejnym tygodniu repertuarowym Helios Krosno pokaże na dużym ekranie film "Silent Twins". Z okazji mikołajek, kino przygotowało także solidną porcję filmów dla najmłodszych widzów.

 • Była pracownica DPS w Foluszu stanie przed sądem. Prokuratura postawiła kobiecie 32 zarzuty

   

  Przed tygodniem, do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko byłej pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. W efekcie prowadzonego od ponad roku śledztwa, Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła kobiecie łącznie 32 zarzuty. Dotyczą one przestępstw fałszowania dokumentów oraz przywłaszczenia rzeczy.

 • Podwyżka opłat za odbiór śmieci stała się faktem

   

  Radni Rady Miejskiej Jasła podjęli decyzję w sprawie wysokości opłat z tytułu odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta. Stawka wzrośnie z 29,17 zł do 35 zł od osoby. Podwyżka nie pozwoli jednak na pełne zbilansowanie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Miasto będzie musiało pokryć różnicę z dochodów własnych gminy, niepochodzących z pobranej opłaty a odbiór śmieci. Chodzi o kwotę 1 245 600 zł, którą urzędnicy muszą znaleźć w miejskiej kasie.

 • Ponowna decyzja w sprawie wysokości opłat za odbiór śmieci już jutro

   

  W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła nie zgodziła się na podniesienie opłaty za odbiór odpadów komunalnych z 29,17 zł na 39 zł od osoby. Przeciwko przyjęciu uchwały w sprawie podwyżek zagłosowało szesnastu radnych. Wszyscy mieli jednak świadomość tego, że przeprowadzone 21 listopada br. głosowanie, nie zamyka sprawy. Z istotnym dla miasta i jego mieszkańców problemem, radni zmierzą się ponownie już jutro. Tym razem magistrat zaproponował ustalenie stawki na poziomie 35 zł.

 • Niezwykła twórczość Antoniego Bolka z Załęża

   

  Miło nam Państwa poinformować, że Muzeum Regionalne im. dr. S. Kadyiego w Jaśle finalizuje projekt związany z twórczością Antoniego Bolka z Załęża. Początki pasji Antoniego Bolka sięgają lat 60. Od tego czasu, za sprawą swojej niesłabnącej pracy twórczej stał się najbardziej rozpoznawalnym rzeźbiarzem regionu jasielskiego.

 • Odwiedź Planetę Psa ze swoim pupilem i korzystaj z rabatów

   

  Salon groomerski Planeta Psa zajmuje się kompleksową pielęgnacją psów wszystkich ras. Doświadczony zespół dba o to, aby każdy pupil cieszył się piękną i odżywioną sierścią. Odwiedzając Planetę Psa oszczędzisz również pieniądze. Już przy pierwszej wizycie w salonie, każdy klient otrzyma zniżkę -5% na kompleksową usługę pielęgnacji psa.

 • Niebywały sukces Tomasza Krupy i Szymona Białego. Uczniowie jasielskich szkół muzycznych pokazali klasę na międzynarodowym konkursie w Jastr

  Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle zdobyli najwyższe laury na XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, do którego zgłosiła się rekordowa liczba 270 uczestników. 12-letni Tomasz Krupa grający na puzonie zajął I miejsce, z kolei 18-letni tubista Szymon Biały uplasował się na III miejscu...

 • Troje kandydatów walczyć będzie o urząd wójta gminy Tarnowiec

   

  Do przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec pozostało zaledwie kilka tygodni. Wyborcy pójdą do urn 8 stycznia 2023 r. O urząd ubiegać się będzie troje kandydatów.

 • Trwa remont drogi wojewódzkiej na odcinku od Kątów do Krempnej

   

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, przystąpił w listopadzie do realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie nawierzchni odcinka DW992 od Kątów do Krempnej. Prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Potrwają do 15 grudnia br. Łącznie przebudowane zostanie około 3 km drogi.

 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657