Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Uwaga na intensywne opady śniegu

18

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w Jaśle i powiecie jasielskim. Meteorolodzy prognozują wzrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 30 cm.

fot. Pixabay.com

fot. Pixabay.com

Ostrzeżenie obowiązuje od od dnia 19.01.2023 r. od godz. 0300 do dnia 20.01.2023 r. do godz. 0200. Prognozowane są opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, powodujący przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 30 cm. Prawdopodobieństwo: 90% (Intensywne opady śniegu).

W związku z wydanym ostrzeżeniem, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle przypomina o obowiązkach: odśnieżania i likwidacji śliskości ciągów komunikacyjnych, chodników; odśnieżania i posypywania piaskiem podejść do budynków; dostosowania prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków  atmosferycznych.

red.

Napisany dnia: 19.01.2023, 12:08
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ixi
dnia 19.01.2023, 12:22
Ocena
komentarza:
29
I dobrze. Śniegu i deszczu potrzeba , bo potem są susze w lecie.
@ Paniera
dnia 20.01.2023, 13:52
Ocena
komentarza:
0
Kierownik,ty wiesz o co chodzi hehe
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 19.01.2023, 12:31
Ocena
komentarza:
1
Dlaczego widać dzisiaj było pracujące pługopiaskarki mimo, że padał cały czaś śnieg? Miesiąc temu się nie dało...
@ śnieg
dnia 19.01.2023, 13:54
Ocena
komentarza:
2
W grudniu zima zaskoczyła drogowców.
@ Max
dnia 19.01.2023, 15:23
Ocena
komentarza:
3
W styczniu to samo he he
@ Jsj
dnia 19.01.2023, 12:49
Ocena
komentarza:
4
Jak zwykle nq czasie

Takoe ostrzezenia to dzien wczesniej a nie jak sypie od kilku dobrych godzin
@ łodyniec
dnia 19.01.2023, 14:06
Ocena
komentarza:
8
Ciebie trzeba ostrzegać o tym że w lecie będzie świecić słońce ,a w zimę padać śnieg? Jprdl
@ Captain Vons
dnia 19.01.2023, 14:20
Ocena
komentarza:
4
Okazuje się, że tak - w tym świecie trzeba ostrzegać ludzi o rzeczach, które zdrowy człowiek rozstrzygać powinien we własnej świadomości:
" Nie pij kreta"
"Nie jedz całego pudełka leków"
" Uważaj ślisko "
"Uważaj gorące "
Ludzki mózg działa tak, że ostrzeganie ma wzmagać czujność i uwazność (najwięksi tego świata jak Gates, Musk, Jobs, Pabian praktykują codziennie trening uwaznosci ) a nie uświadamiać zagrożenie, ale jeszcze bardziej groteskowe jest ostrzeżenie po fakcie.
@ Captain Vons
dnia 19.01.2023, 13:53
Ocena
komentarza:
2
Takie ostrzeżenia są jak Alert RCB o wichurze, który przychodzi po tym jak drzewo już przywaliło ci chałupę.
@ HAHA
dnia 19.01.2023, 13:56
Ocena
komentarza:
4
Ale przed wyborami do emerytów zaproszenie na wybory zdążyli wysłać na czas.
@ Xxxx
dnia 19.01.2023, 16:23
Ocena
komentarza:
3
A chodniki całe w mokrej papce. Znowu zima zaskoczyła...
@ pis znów kradnie
dnia 19.01.2023, 16:37
Ocena
komentarza:
3
W zimie trzeba grzać a gaz w pislandi nadal drogi.
Gaz na giełdzie już tańszy niż przez atakiem rusolów na Ukrainę a ceny dalej 9 razy droższe niż rok temu.
@ Pioter
dnia 20.01.2023, 07:50
Ocena
komentarza:
2
Tak jak nas robili na paliwach tak samo nas robią na gazie.
@ Abc
dnia 19.01.2023, 18:26
Ocena
komentarza:
5
Uprasza się o odśnieżanie dróg powiatowych oraz gminnych przez odpowiednie służby. Bardzo prosimy o wywiazywanie się ze swoich obowiazkow zatrudnione przez Urzad miasta firmy.
@ Pażdzioch
dnia 19.01.2023, 20:22
Ocena
komentarza:
3
Przestańcie już narzekac na zime bo mnie już sraczka bierze z tego narzekania.
@ Ks.Maciej
dnia 20.01.2023, 11:20
Ocena
komentarza:
1
Proszę o cierpliwość
@ Mlody
dnia 19.01.2023, 21:44
Ocena
komentarza:
4
W styczniu opady śniegu ??
@ KKK
dnia 21.01.2023, 13:56
Ocena
komentarza:
2
Nie ma śniegu - źle: globalne ocieplenie. Spadnie śnieg w większej ilości - kataklizm. Dla mnie w miesiącach zimowych śnieg po pas w tym regionie to zwyczajność od najmłodszych lat. Raz przetrwa kilka dni, raz tydzień, a raz miesiąc w zależności jak masy powietrza się ułożą nad kontynentem.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • W Zespole Szkół SASR w Trzcinicy powstała nowa wirtualna strzelnica

   

  W powiecie jasielskim powstała kolejna wirtualna strzelnica. Jest to trzecia tego typu inwestycja, jaką władze samorządowe zrealizowały w placówkach, w których młodzież kształci się w klasach mundurowych. Łączny koszt realizacji zadania wyniósł 186 tys. zł.

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Wybrano ofertę na wykonanie koncepcji programowej dla DK73 Pilzno - Brzostek

  Oferta spółki Transprojekt Gdański została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na wykonanie Koncepcji programowej (KP) z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla rozbudowy drogi krajowej nr 73 Pilzno - Brzostek (dł. 9,3 km). Przy braku odwołań od dokonanego wyboru, w lutym możliwe będzie podpisanie umowy.

 • Jasło gra z WOŚP!

   

  Od rana na ulicach Jasła i wielu innych miejscowości w powiecie jasielskim można spotkać wolontariuszy z puszkami oznaczonymi logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 31. Finał Orkiestry. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Jasielski sztab WOŚP uwija się jak w ukropie, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik przed wieczornymi koncertami i licytacjami przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

 • Martwa wilczyca znaleziona w Hucie Polańskiej padła na skutek postrzału

   

  Końcem grudnia na terenie Magurskiego Parku Narodowego w Hucie Polańskiej znaleziono martwą roczną samicę wilka. Ciało zwierzęcia oddano do Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Krośnie celem wykonania sekcji. Wyniki potwierdziły, że wilczyca zginęła na skutek postrzelenia.

 • Sklep Groszek Jasło zagra z WOŚP!

   

  Trwa odliczanie przed tegorocznym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle. Po raz pierwszy z orkiestrą zagra sklep Groszek Jasło, który przeznaczył na licytacje talony na zakupy o łącznej wartości 500 zł.

 • Czy w GENie może być egzotycznie? Okazuje się, że tak!

   

  Generator Nauki GEN w Jaśle gościł dzisiaj wyjątkowe stworzenia. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta, do Jasła zaproszono Monikę Furtek, której towarzyszyły egzotyczne zwierzęta, w tym gekony, kameleon, węże, czy też lotopałanka karłowata. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do tego, aby nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawostek o gadach, płazach i bezkręgowcach. Mogły także dotknąć wielu fascynujących stworzeń.

 • Miasto Jasło przyznało 579 tys. zł dotacji do podziału dla 15 klubów sportowych

  Urząd Miasta w Jaśle przyznał dotację celową z budżetu miasta na 2023 r. na kwotę 579 tys. zł do podziału na 15 klubów sportowych. Spośród 21 klubów zgłoszonych 6 zostało odrzuconych.

   

 • W Jaśle upamiętniono Żydów pomordowanych przez hitlerowskich zbrodniarzy

   

  Na cmentarzu żydowskim przy ul. Floriańskiej odbyły się dzisiaj jasielskie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Upamiętnienie związane jest z 78. rocznicą wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau...

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

 • Trwa przebudowa ulicy Czackiego w Jaśle

   

  W połowie stycznia br. rozpoczęły się roboty budowlane związane z przebudową ul. Czackiego w Jaśle. W efekcie tych prac fragment ścieżki rowerowej będzie przebiegał w inny sposób, niż pierwotnie zakładano. Koszt zadania wynosi ponad 62 tys. zł.

 • Nietrzeźwy kierujący sprawcą wypadku w Osobnicy

   

  Policjanci z ruchu drogowego jasielskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło na drodze powiatowej w Osobnicy. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, do szpitala trafiły 4 osoby, w tym dwójka dzieci. Sprawca wypadku był nietrzeźwy.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657