Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

V plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta

4

Najpopularniejszym trenerem został Ireneusz Kwieciński, szkoleniowiec żużlowców KSM Krosno. Nagrodę „Nowego Podkarpacia” dla najpopularniejszego młodzieżowca otrzymał Ireneusz Brożyna, do niedawna piłkarz Czarnych Jasło, a obecnie I-ligowej Miedzi Legnica.

 

Po raz trzeci, a drugi raz z rzędu, najpopularniejszym sportowcem podkarpackiego trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka w 2013 roku został wybrany głosami Czytelników „Nowego Podkarpacia”, „Obiektywu Jasielskiego" „Tygodnika Sanockiego” oraz sympatyków głosujących za pomocą sms-ów, koszykarz KKK MOSiR PBS Bank KHS Krosno Dariusz Oczkowicz, kapitan drużyny. Dla wychowanka Glimaru Gorlice jest to już dziesiąty sezon w barwach krośnieńskiego zespołu. Wśród trenerów zwyciężył Ireneusz Kwieciński, szkoleniowiec żużlowców KSM Krosno.

Statuetka naszej redakcji dla najpopularniejszego młodzieżowca, który uplasował się najwyżej w klasyfikacji, przypadła utalentowanemu piłkarzowi, do niedawna Czarnych Jasło, a obecnie I-ligowej Miedzi Legnica, reprezentantowi Polski do lat 17 Ireneuszowi Brożynie.

Uroczysta, finałowa gala plebiscytu odbyła się 10 kwietnia w Sanockim Domu Kultury. Poprowadził ją Wojciech Pajestka, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Promocji Urzędu Miasta Sanoka. Powitał trenerów i sportowców oraz zaproszonych gości zastępca burmistrza Sanoka Marian Kurasz, przypominając wspólne przedsięwzięcia trzech miast, współpracę w różnych dziedzinach i wyrażając nadzieję, że podkarpackie trójmiasto będzie miało takie same powody do szczycenia się jak Sopot, Gdańsk i Gdynia.

Z laureatów zabrakło koszykarzy MOSiR PBS Bank KHS Krosno ze względu na wyjazd do Szczecina na trzeci mecz ćwierćfinałowy play-off z King Wilkami Morskimi. Statuetki w imieniu Dariusza Oczkowicza, Marcina Salamonika (po raz drugi z rzędu - trzeci w plebiscycie) i Wojciecha Pisarczyka odebrał wiceprezes klubu Antoni Dębiec. Nie mógł przyjechać z Legnicy również Ireneusz Brożyna. W jego imieniu statuetkę za szóste miejsce i nagrodę naszej redakcji odebrał kolega z jasielskiej drużyny Grzegorz Munia, który w walce o miano najpopularniejszego minimalnie przegrał z Dariuszem Oczkowiczem. Na scenie SDK piłkarz Czarnych był - obok Antoniego Dębca - najbardziej obciążonym nagrodami laureatem. Statuetkę „Nowego Podkarpacia” wręczył mu prezes zarządu Tadeusz Więcek.

Nie mógł również osobiście - ze względu na przygotowania zespołu do bardzo ważnego trzeciego meczu finałowego play-off z AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w walce o awans do Orlen Ligi - odebrać nagrody trener siatkarek Karpat Krosno Dominik Stanisławczyk. Szkoleniowca reprezentował prezes Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Andrzej Hojnor. Siatkówka w tej edycji plebiscytu była mocno reprezentowana. W gronie laureatów znalazło się dwóch siatkarzy Karpat Krosno - Robert Książkiewicz i Łukasz Ciupa.

Po raz trzeci w gronie laureatów znalazł się kierowca wyścigowy Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie Michał Bochenek. W 2011 roku był ósmy, w 2012 - drugi, a obecnie czwarty. Oprócz dwóch piłkarzy Czarnych Jasło, w tym jednego już byłego, futbol w gronie laureatów był reprezentowany jeszcze przez Piotra Łuczkę ze Stali Sanok, ostatniego w obecnym składzie III-ligowca zawodnika z najlepszych lat sanockiej drużyny.

W gronie laureatów znalazła się jedyna kobieta - Monika Lipka, trenująca karate w KKS Budo Krosno, m.in. brązowa medalistka ME juniorek w Lucernie z ubiegłego roku. Najpopularniejszy trener Ireneusz Kwieciński, dziękując wszystkim za oddane głosy, podkreślił, że jest bardzo zaskoczony i nigdy nie przypuszczał, że w roli trenera będzie zwycięzcą plebiscytu.

Duże brawa zebrał Tomasz Demkowicz, sanoczanin, niedawno świętujący zdobycie z drużyną Ciarko PBS Bank KH Sanok mistrzostwa Polski w hokeju. Statuetki, autorstwa artysty rzeźbiarza Andrzeja Samborowskiego-Zajdla, absolwenta krakowskiej ASP wręczali i gratulowali laureatom: burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, zastępca prezydenta Krosna Bronisław Baran, burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk, jego zastępca Marian Kurasz i przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Sanoka Maciej Bluj.

Włodarze Jasła i Krosna gratulowali gospodarzom gali zdobycia przez sanockich hokeistów mistrzostwa Polski, a burmistrz Jasła ponadto życzył Sanokowi krytego toru lodowego. W części artystycznej piękny występ zaprezentowała Formacja Tańca Towarzyskiego Flamenco (prowadzona przez Wiesławę Skorek) z Sanockiego Domu Kultury oraz rozrywkowy zespół muzyczny z Sanoka.

Bogdan Hućko

Reklama

Komentarze: 4

Dodaj komentarz Widok:
0
@ dokładny
dnia 13.04.2014, 14:24 · Zgłoś
To ilu tam było tych sportowców? Z tekstu wynika, że oprócz władz był może z jeden...
Odpowiedz
0
@ jotkaesiak
dnia 13.04.2014, 12:21 · Zgłoś
...Włodarze Jasła i Krosna gratulowali gospodarzom gali zdobycia przez sanockich hokeistów mistrzostwa Polski, a burmistrz Jasła ponadto życzył Sanokowi krytego toru lodowego...
A ja gratuluje Jasłu ze tak wspaniale sie rozwija sportowo na tle Sanoka i Krosna pod rządami pana burmistrza.
Mam tez pytanie,dlaczego w tym plebiscycie nie ma tych wspaniałych judoków jasielskich o których stale ten portal trąbi?Jest koszykówka,siatkówka,hokej,żużel,nawet jasielscy piłkarze nazywani,,[...],,są a cudownych mistrzów polski w judo nigdzie nie ma?
Odpowiedz
1
@ judo
dnia 13.04.2014, 16:53 · Zgłoś
Przynajmniej byli nominowani, a ty nawet tego nie doświadczyłeś hehehe Gratulacje dla zwycięzców.
Odpowiedz
1
@ czytający
dnia 13.04.2014, 02:27 · Zgłoś
Podkarpackie Trójmiasto?! Dwa "bieguny wzrostu" i jeden "obszar peryferyjny".
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.