V Wieczory Muzyczne im. Prof. W. Świstaka: W kościele farnym wybrzmiała wielka pieśń Pergolesiego
Ruszyła V edycja Wieczorów Muzycznych im. Profesora Władysława Świstaka. Zainaugurował ją koncert pasyjny Stabat Mater Giovanniego Battisty Pergolesiego, który wybrzmiał w jasielskim kościele farnym.
Znakomity utwór włoskiego kompozytora, skrzypka i organisty epoki baroku wyśpiewały przed jasielską publicznością przy organowym akompaniamencie Grzegorza Łobazy Katarzyna Liszcz (sopran) oraz Maria Lenart (alt). Wszyscy artyści posiadają wykształcenie muzyczne i mogą się pochwalić bogatym doświadczeniem scenicznym.
Stabat Mater to genialne dzieło autorstwa Giovanniego Battisty Pergolesiego – jego wysłuchanie pomoże nam w przeżywaniu Wielkiego Postu. Włoski kompozytor trafnie ujął w nim przeżycia matki stojącej pod krzyżem, na którym dokonała się ofiara samego Boga, Jezusa Chrystusa – powiedział przed rozpoczęciem koncertu Edward Madej, koordynator cyklicznego przedsięwzięcia pod hasłem Wieczory Muzyczne im. Profesora Władysława Świstaka.Po kończącym utwór doniosłym "amen" i uroczystym podziękowaniu artystom proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Jaśle ks. dziekan Zbigniew Irzyk wszystkich uczestników niedzielnego wydarzenia zaprosił na kolejny koncert w ramach V Wieczorów Muzycznych im. Profesora Władysława Świstaka. Odbędzie się on 18 maja tego roku i będzie miał charakter dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II.
jh
