Strona główna

W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

16
Napisany dnia: 11.02.2019, 18:00 , Tagi: Brak

W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

W piątek 8 lutego po godzinie 22 do drzwi domu pana Dominika dobijał się sąsiad krzycząc, że pali się budynek gospodarczy. Domownicy przygotowywali się w tym czasie na spoczynek. Jednak ta niespodziewana informacja postawiła wszystkich na nogi. Jedni dzwonili do straży pożarnej o pomoc, inni zaś ratowali to, co było możliwe z palącego się budynku.

- Wszystko co zostało w pomieszczeniu spłonęło. Były tam narzędzia, drzewo, węgiel, deski, rowery, urządzenia gospodarcze na remont, który planowałem w środku domu. Ponadto popękały nam szyby w domu, stopiła się podbitka. Teraz każda para rąk i pomoc w każdej postaci się przyda – wyjaśnia pan Dominik. - Dzięki pomocy sąsiada udało się wydobyć z płonącego budynku samochody. Zdążyłem jeszcze wrócić po quada, na którego spadał już żar z palącego się stropu – dodał.

Na miejscu zdarzenia w akcji gaśniczej zaangażowanych było 9 zastępów straży pożarnej z powiatu jasielskiego w tym trzy JRG, OSP Dębowa, OSP Błażkowa, KSRG OSP Kłodawa, KSRG Brzyska, KSRG OSP Kołaczyce oraz OSP Dąbrówka. Łącznie do pożaru zadysponowano 49 strażaków. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych oraz wynoszenia elementów, które znajdowały się wewnątrz budynku. Wykonano otwory w dachu celem oddymienia za pomocą wentylatora. - Chciałem serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomagały w ratowaniu naszego dobytku – mówi wdzięczny właściciel posesji.

W pomoc dla rodziny z Błażkowej włączyła również gmina Brzyska, która zadeklarowała wsparcie przy sprzątaniu pogorzeliska. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej również ma udzielić wsparcia finansowego poszkodowanej rodzinie.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Xx
dnia 11.02.2019, 18:07
Ocena
komentarza:
28
Pozar byl w piatek a dzis dopiero pisza podobnie jest w Rosji kilka dni po fakcie spoleczenstwo dowiaduje die o czyms.
@ Gosc112
dnia 12.02.2019, 06:56
Ocena
komentarza:
6
Przyczyną zwarcie instalacji elektrycznej hym ciekawe jak byłem na miejscu i właściciel rozmawiał ze strazakiem i gdy palił się już budynek to on sam wyłączył klapki bo nie wybiło je i wyłącznik roznicowy też nie wybiło to zwarcie to raczej jest pod znakiem zapytania
@ RJS
dnia 12.02.2019, 09:40
Ocena
komentarza:
-6
Betoniarka nie ucierpiała?
@ bhp
dnia 12.02.2019, 10:03
Ocena
komentarza:
-6
Z tresci artykulu wynika,ze ten budynek gospodarczy byl przechowania zmieszanych artykułów, a kazdy z nich jest palny Dlatego też warto zaznajomić się z wymogami prawnymi jakie i ktore artykuly mozna bezpiecznie przechowywać razem,a które bezwzględnie oddzielnie.
@ Gocha
dnia 12.02.2019, 10:43
Ocena
komentarza:
-12
Fakt stalo się nieprzyjemne zdarzenie, szkoda. Ktoś pon
iósł materialne szkody, ale ludzie nie róbcie z tego tragedi.Ludzie tracą dach nad głową, a nie robią wokół siebie tyle szumu.
@ hmm
dnia 12.02.2019, 17:35
Ocena
komentarza:
5
Gocha Ty chyba masz męża w delegacji i brakuje czegos, idx do sasiada może zaradzi
@ Gocha
dnia 12.02.2019, 20:07
Ocena
komentarza:
-2
Ha i tu się mylisz. Poprostu znam realia.
@ hmm
dnia 12.02.2019, 22:06
Ocena
komentarza:
0
poprostu czy po prostu :) :) parodia.
@ Gocha
dnia 13.02.2019, 12:49
Ocena
komentarza:
-3
Ojojoj nie masz argumentów to czepiasz się literówki. Biednym człowiekiem jestes
@ @,,,,,,,
dnia 12.02.2019, 10:45
Ocena
komentarza:
-1
Dzielnych zuchów Straż Ogniowa ma i odbudować ten budynek rady da.
@ WTF
dnia 12.02.2019, 13:28
Ocena
komentarza:
2
przecież ubezpieczenie pokrywa straty.
@ Mr
dnia 13.02.2019, 06:26
Ocena
komentarza:
6
No gocha znasz realia ale jak by ciebie to spotkało to wtedy byś zmieniła tok myslenia wtedy byś poznała realia
@ Oj
dnia 13.02.2019, 07:12
Ocena
komentarza:
4
Dobze że gdzie dom się nie zaczoł palić bo blisko stoi widać no a te ubezpieczyciele to teraz z odszkodowaniami to jak im zawieje i zależy na kogo się trafi
@ Miejscowy
dnia 13.02.2019, 09:41
Ocena
komentarza:
7
No goch a robi kto szum zwykły artykuł i zwykła wypowiedź poszkodowanego nieznasz gościa i nieznasz jego historii parę lat wcześniej brat mu zmarł tragicznie w tym budynku teraz pożar daj gościowi spokuj bo i tak ma gość inne problemy
@ Stefan
dnia 13.02.2019, 11:50
Ocena
komentarza:
-1
id w twój artykuł wkradł się błąd powinno być napisane w siłach i środkach straży KSRG OSP Kłodawa i KSRG OSP Kołaczyce, gdyż w twoim artykule niewłaściwie nazwałeś jednostki z twojego artykułu wynika że w KSRG są tylko OSP Brzyska
@ ważniak/12
dnia 19.02.2019, 09:07
Ocena
komentarza:
0
jak już to było w budynku drewno a nie drzewo. Drzewo jest to żywa roślina ,która rośnie.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • W moim sercu bije Podkarpacie!

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Ropa i Wisłoka przekroczyły stany ostrzegawcze

   

  Prognozy synoptyków okazały się trafione. Spodziewany wzrost poziomu wody w rzekach przekroczył stany ostrzegawcze na Ropie i Wisłoce. AKTUALNE STANY.

 • Lokalne podtopienia w powiecie jasielskim

   

  Od rana w powiecie jasielskim występują intensywne opady deszczu. W wielu miejscach wody opadowe spowodowały lokalne podtopienia. Ulica Sobniowska zamieniła się w rzekę.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105