Strona główna

W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

16
Napisany dnia: 11.02.2019, 18:00 , Tagi: Brak

W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

W piątek 8 lutego po godzinie 22 do drzwi domu pana Dominika dobijał się sąsiad krzycząc, że pali się budynek gospodarczy. Domownicy przygotowywali się w tym czasie na spoczynek. Jednak ta niespodziewana informacja postawiła wszystkich na nogi. Jedni dzwonili do straży pożarnej o pomoc, inni zaś ratowali to, co było możliwe z palącego się budynku.

- Wszystko co zostało w pomieszczeniu spłonęło. Były tam narzędzia, drzewo, węgiel, deski, rowery, urządzenia gospodarcze na remont, który planowałem w środku domu. Ponadto popękały nam szyby w domu, stopiła się podbitka. Teraz każda para rąk i pomoc w każdej postaci się przyda – wyjaśnia pan Dominik. - Dzięki pomocy sąsiada udało się wydobyć z płonącego budynku samochody. Zdążyłem jeszcze wrócić po quada, na którego spadał już żar z palącego się stropu – dodał.

Na miejscu zdarzenia w akcji gaśniczej zaangażowanych było 9 zastępów straży pożarnej z powiatu jasielskiego w tym trzy JRG, OSP Dębowa, OSP Błażkowa, KSRG OSP Kłodawa, KSRG Brzyska, KSRG OSP Kołaczyce oraz OSP Dąbrówka. Łącznie do pożaru zadysponowano 49 strażaków. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych oraz wynoszenia elementów, które znajdowały się wewnątrz budynku. Wykonano otwory w dachu celem oddymienia za pomocą wentylatora. - Chciałem serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomagały w ratowaniu naszego dobytku – mówi wdzięczny właściciel posesji.

W pomoc dla rodziny z Błażkowej włączyła również gmina Brzyska, która zadeklarowała wsparcie przy sprzątaniu pogorzeliska. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej również ma udzielić wsparcia finansowego poszkodowanej rodzinie.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Xx
dnia 11.02.2019, 18:07
Ocena
komentarza:
28
Pozar byl w piatek a dzis dopiero pisza podobnie jest w Rosji kilka dni po fakcie spoleczenstwo dowiaduje die o czyms.
@ Gosc112
dnia 12.02.2019, 06:56
Ocena
komentarza:
6
Przyczyną zwarcie instalacji elektrycznej hym ciekawe jak byłem na miejscu i właściciel rozmawiał ze strazakiem i gdy palił się już budynek to on sam wyłączył klapki bo nie wybiło je i wyłącznik roznicowy też nie wybiło to zwarcie to raczej jest pod znakiem zapytania
@ RJS
dnia 12.02.2019, 09:40
Ocena
komentarza:
-6
Betoniarka nie ucierpiała?
@ bhp
dnia 12.02.2019, 10:03
Ocena
komentarza:
-6
Z tresci artykulu wynika,ze ten budynek gospodarczy byl przechowania zmieszanych artykułów, a kazdy z nich jest palny Dlatego też warto zaznajomić się z wymogami prawnymi jakie i ktore artykuly mozna bezpiecznie przechowywać razem,a które bezwzględnie oddzielnie.
@ Gocha
dnia 12.02.2019, 10:43
Ocena
komentarza:
-12
Fakt stalo się nieprzyjemne zdarzenie, szkoda. Ktoś pon
iósł materialne szkody, ale ludzie nie róbcie z tego tragedi.Ludzie tracą dach nad głową, a nie robią wokół siebie tyle szumu.
@ hmm
dnia 12.02.2019, 17:35
Ocena
komentarza:
5
Gocha Ty chyba masz męża w delegacji i brakuje czegos, idx do sasiada może zaradzi
@ Gocha
dnia 12.02.2019, 20:07
Ocena
komentarza:
-2
Ha i tu się mylisz. Poprostu znam realia.
@ hmm
dnia 12.02.2019, 22:06
Ocena
komentarza:
0
poprostu czy po prostu :) :) parodia.
@ Gocha
dnia 13.02.2019, 12:49
Ocena
komentarza:
-3
Ojojoj nie masz argumentów to czepiasz się literówki. Biednym człowiekiem jestes
@ @,,,,,,,
dnia 12.02.2019, 10:45
Ocena
komentarza:
-1
Dzielnych zuchów Straż Ogniowa ma i odbudować ten budynek rady da.
@ WTF
dnia 12.02.2019, 13:28
Ocena
komentarza:
2
przecież ubezpieczenie pokrywa straty.
@ Mr
dnia 13.02.2019, 06:26
Ocena
komentarza:
6
No gocha znasz realia ale jak by ciebie to spotkało to wtedy byś zmieniła tok myslenia wtedy byś poznała realia
@ Oj
dnia 13.02.2019, 07:12
Ocena
komentarza:
4
Dobze że gdzie dom się nie zaczoł palić bo blisko stoi widać no a te ubezpieczyciele to teraz z odszkodowaniami to jak im zawieje i zależy na kogo się trafi
@ Miejscowy
dnia 13.02.2019, 09:41
Ocena
komentarza:
7
No goch a robi kto szum zwykły artykuł i zwykła wypowiedź poszkodowanego nieznasz gościa i nieznasz jego historii parę lat wcześniej brat mu zmarł tragicznie w tym budynku teraz pożar daj gościowi spokuj bo i tak ma gość inne problemy
@ Stefan
dnia 13.02.2019, 11:50
Ocena
komentarza:
-1
id w twój artykuł wkradł się błąd powinno być napisane w siłach i środkach straży KSRG OSP Kłodawa i KSRG OSP Kołaczyce, gdyż w twoim artykule niewłaściwie nazwałeś jednostki z twojego artykułu wynika że w KSRG są tylko OSP Brzyska
@ ważniak/12
dnia 19.02.2019, 09:07
Ocena
komentarza:
0
jak już to było w budynku drewno a nie drzewo. Drzewo jest to żywa roślina ,która rośnie.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Mercedesem wjechał w drzewo

   

  Dziś rano na ul. Jana z Dukli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego mercedesa wjechał w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 milionów złotych na rewitalizację 

   

  Już wkrótce Miasto Jasło przystąpi do realizacji inwestycji, których łączna wartość opiewa na kwotę blisko 15 mln zł. W mieście powstanie m.in. nowoczesne centrum nauki. Remontu doczeka się również plac Żwirki i Wigury wraz z ulicami przyległymi. Zadania rewitalizacyjne finansowane będą przy udziale środków pochodzących z UE.

 • Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa powołana przez radę powiatu dokonała wyboru dyrektora jasielskiego szpitala. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Dzisiaj z jednym z nich podpisano umowę.

   

 • Budżet Obywatelski wraca do prokuratury

  Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

 • Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

   

  Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

 • Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły

   

  W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

   

  ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105