W Dębowcu sołtysi biegali z jajem
W minioną niedzielę na stadionie w Dębowcu odbył się turniej piłki nożnej oraz spartakiada sołectw. Na boisku zmierzyły się drużyny z 10 wsi należących do gminy. W obydwu przypadkach puchar i pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Zarzecza, jednocześnie współorganizator tegorocznej imprezy.

- Co roku organizujemy w innej miejscowości tak, aby każda mogła się wykazać przy współorganizacji – mówi Zbigniew Staniszewski, wójt gminy Dębowiec.



W ramach spartakiady przeprowadzono różne konkurencje sprawnościowe. Sołtysi i radni m.in. pili napoje z butelki ze smoczkiem, biegali z jajkiem na łyżeczce i rzucali gumiakiem. - Chodziło przede wszystkim o to, żeby dobrze się bawić przy tych konkurencjach. Ale głównym celem spartakiady jest integracja naszego społeczeństwa. Mnie interesuje to, aby mieszkańcy się integrowali nawet w pracy przy organizacji imprezy – wyjaśnia Staniszewski.
Zwycięzca czyli zespół z Zarzecza oprócz pucharu i dyplomu otrzymał także nagrodę dodatkową - 800 zł. Drużyna z Woli Cieklińskiej za zajęcie drugiego miejsca dostała nagrodę w wysokości 600 zł, a zdobywca miejsca trzeciego, czyli reprezentacja Woli Dębowieckiej otrzymała 400 zł.
Organizatorzy przygotowali także mnóstwo innych atrakcji, m.in. pokazy judo, taekwondo, jazdę konną i jazdę na quadach. Na zakończenie spartakiady wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół C’est la vie.
Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl
