Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

W Jaśle powstał kolejny mural

13

W ostatnich kilku miesiącach w Jaśle zaczęło pojawiać się coraz więcej murali. Autorem wielu z nich jest Sylwester Łaskawski. Tym razem artysta zaznaczył swoją obecność na ścianie jednego z budynków na osiedlu Gamrat.

Sylwester Łaskawski jest autorem między innymi monumentalnego muralu „Bitwa Warszawska - Cud nad Wisłą - ku wiecznej pamięci mieszkańców Jasła”, który podziwiać można na ścianie bloku mieszkalnego przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Inne z jego dzieł zdobią ściany budynków w niemal całym mieście.

Kolejnym muralem autorstwa jaślanina jest intrygujące dzieło przedstawiające człowieka w garniturze, który zamiast głowy ma odbiornik telewizyjny. W najnowszym projekcie Sylwestra Łaskawskiego można doszukiwać się alegorii do modelu nowoczesnego społeczeństwa, na którego funkcjonowanie przemożny wpływ mają środki masowego przekazu. Budynek, na którego ścianie powstał mural zlokalizowany jest przy ul. Mickiewicza 122.

red.

Napisany dnia: 31.12.2020, 11:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ 007
dnia 31.12.2020, 11:44
Ocena
komentarza:
-4
Lubie sztukę ale chyba już wystarczy murali

Teraz proszę zabrać sie za odrestaurowanie pięknych jasielskich kamienic

Szkoda bo wiele niszczeje
@ Do 007
dnia 04.01.2021, 13:18
Ocena
komentarza:
14
kamienice mają właścicieli, niech sami o to zadbają
@ Sss
dnia 06.01.2021, 08:23
Ocena
komentarza:
4
Dokladnie tyle pieniędzy za wynajem lokali biora ze powinny się świecić jak psu torba na wuosne
@ 15555
dnia 31.12.2020, 12:35
Ocena
komentarza:
-1
dobre w chu szacun
@ dragoness
dnia 31.12.2020, 12:56
Ocena
komentarza:
12
Coś pięknego! Więcej poproszę.
@ dragoness
dnia 31.12.2020, 16:13
Ocena
komentarza:
-3
Poproszę pana Łaskawskiego. Dzięki za poddanie świetnego pomysłu.
@ Do Franek
dnia 31.12.2020, 12:57
Ocena
komentarza:
2
Piękne, kolory fajnie przechodzą. Brawo
@ Strażnik Teksasu
dnia 31.12.2020, 13:11
Ocena
komentarza:
11
Ten mural idealnie pokazuje covidian, którzy świecie wierzą w to co usłyszą w telewizji.
@ HeHe
dnia 31.12.2020, 16:37
Ocena
komentarza:
1
Ciekawa symbolika. Według mnie przedstawia typowego zabieganego "korpo-szczura" . Na ekranie wyświetla się... .ydo masoński wschód lub zachód, z nastawieniem na wschód. Gdyż poprzez planowane przejęcie wszystkiego, przez ich korpo-konsorcja. Będą mieli totalitarną kontrole.
@ Ta
dnia 31.12.2020, 20:24
Ocena
komentarza:
-4
Tak, w Jaśle najbardziej potrzebne są murale. Dlatego że nie ma już innych potrzeb:-)
@ dragoness
dnia 04.01.2021, 15:52
Ocena
komentarza:
-2
No to porozmawiajmy o dystrybucji środków. Chętnie posłucham eksperta.
@ Life
dnia 16.01.2021, 17:37
Ocena
komentarza:
1
Tatuaże z ludzi przechodzą na mury ...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Akademia Małego Geniusza zaprasza na filmik

   

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Niepublicznego Przedszkola Akademia Małego Geniusza, które mieści się na ul. Towarowej 29A w Jaśle. Jeśli szukacie miejsca dla swojego dziecka, w którym może poczuć się jak w domu, zdobywać wiedzę poprzez zabawę, wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa i szacunku. Weźcie udział w rekrutacji i zapiszcie pociechę już dziś!

 • Dotacje dla klubów sportowych przyznane. Do podziału jest 600 tys. zł

   

  Jasielski magistrat opublikował wczoraj zarządzenie burmistrza Jasła w sprawie wyboru zgłoszonych przez kluby sportowe przedsięwzięć o charakterze sportowym, którym przyznano dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Miasta Jasła na 2021 rok. Do podziału jest 600 tys. zł. Pieniądze otrzyma łącznie kilkanaście podmiotów.

 • Będzie konkurs na dyrektora jasielskiego szpitala

  Michał Burbelka końcem grudnia złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W związku z tym Rada Powiatu w Jaśle powołała czteroosobową komisję konkursową, która podejmie decyzję o wyborze nowego dyrektora jasielskiej lecznicy.

 • Radni powiatowi apelują w sprawie jasielskich ratowników medycznych. Tutaj chodzi o życie i zdrowie mieszkańców

   

  Rada Powiatu w Jaśle wystosowała apel o niezwłoczne wycofanie się z propozycji reorganizacji Zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze jasielskiego szpitala. Radni postulują zachowanie dotychczasowych rejonów operacyjnych...

 • Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy

  Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105