Strona główna

W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

107
Napisany dnia: 18.02.2019, 17:18 , Tagi: Brak

Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

Od 1 kwietnia br. W chodzi w życie nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Na podstawie nowych przepisów zmieni się znaczenie rejonu operacyjnego. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego zespoły ratownictwa medycznego działają w 23 rejonach operacyjnych, w tym 21 powiatach. Na Podkarpaciu istnieje pięć dyspozytorni, w tym jedna w Krośnie, która obsługuje miasto Krosno oraz powiaty krośnieński, jasielski, strzyżowski, dębicki i ropczycko-sędziszowski. Od 1 kwietnia stanowić one będą jeden rejon operacyjny. - Po dokonaniu analizy funkcjonowania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne na terenie województwa podkarpackiego w rejonach działania poszczególnych dyspozytorni medycznych, stwierdzono występowanie obszarów, na których notowano przekroczenia normatywnych czasów dotarcia zespołów ratownictwa medycznego na miejsce zdarzenia. Taki stan rzeczy wymagał podjęcia niezbędnych działań, mających na celu poprawę dostępności do świadczeń w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowotnego - dla wszystkich rejonów Podkarpacia – wyjaśnia Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego. Zaktualizowany Plan działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa podkarpackiego pozwala na przekształcenie niektórych dotychczasowych zespołów specjalistycznych na podstawowe, zmianę ich umiejscowienia, a także na utworzenie zespołów podstawowych całodobowych i czasowych. Podejmowane działania mają zwiększyć liczbę zespołów ratownictwa medycznego na Podkarpaciu z 86 na 97. W przypadku powiatu jasielskiego wojewoda podjęła decyzję o przekształceniu karetki specjalistycznej stacjonującej w Nowym Żmigrodzie na karetkę podstawową z ratownikami medycznymi.

Światełko w tunelu

Od 1 kwietnia Szpital Specjalistyczny w Jaśle będzie miał trzy karetki podstawowe i jedną specjalistyczną. Dyrektor lecznicy Michał Burbelka nie kryje obaw w związku z tą reorganizacją. Uważa bowiem, że zespół specjalistyczny S posiadający w składzie lekarza ma dużo większe możliwości realizacji świadczeń zdrowotnych niż zespół podstawowy P.

- Nie uważam, że karetka P z ratownikami na pokładzie funkcjonuje mniej skutecznie niż S, ale nie mają oni wszystkich uprawień, które ma lekarz m.in. nie mogą samodzielnie podawać niektórych leków albo mogą pewne leki podawać pod nadzorem lekarza. Ratownik nie może wypisać karty zgonu. Nie chodzi o to, że karetka z ratownikiem jest gorszą karetką, ale większe spektrum problemu może ogarnąć karetka specjalistyczna z lekarzem. Nie po to dążyliśmy od lat, żeby to zabezpieczenie było lepsze poprzez zakup nowych samochodów, wyposażenie. Ponadto ratownicy cały czas się kształcą, mają obowiązkowe kursy, zaś w karetkach jeżdżą lekarze tylko wybranych specjalności – podkreśla p.o. dyrektora jasielskiego szpitala. - W środę 30 stycznia odbyło się spotkanie z wojewodą podkarpacką Ewą Leniart, w którym uczestniczyli radny Grzegorz Pers, radny sejmiku Wojciech Zając oraz starosta jasielski Adam Pawluś. Pojechaliśmy na rozmowę z pozytywnym nastawieniem. Byliśmy przekonani, że jest szansa na to, aby zmienić plan działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla Województwa Podkarpackiego. Chcieliśmy pani wojewodzie wytłumaczyć powody, dla których powinien on być zmieniony. Otrzymaliśmy odpowiedź, że na chwilę obecną nie jest to możliwe, natomiast w trakcie jego funkcjonowania może być dokonana zmiana planu – dodaje M. Burbelka.

Więcej karetek, większa dostępność

Rzecznik prasowy wojewody zwraca uwagę na fakt, iż dzięki zmianom w wojewódzkim planie działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne zostaną uruchomione dwa zespoły ratownictwa medycznego w nowych lokalizacjach tj. Wielopolu Skrzyńskim i w Żyrakowie. Ponadto w ramach Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie doszło do przekształcenia dwóch zespołów specjalistycznych na podstawowe, co pozwoliło na uruchomienie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego w Boguchwale. Podobnie w rejonie operacyjnym przemyskim doszło do przekształcenia dwóch zespołów specjalistycznych na podstawowe (pozostał jeden zespół specjalistyczny), a w rejonie kolbuszowskim, niżańskim, brzozowskim i sanockim na chwilę obecną funkcjonują wyłącznie zespoły podstawowe. - Zmiany w organizacji zespołów ratownictwa medycznego na terenie Podkarpacia mają na celu wyłącznie poprawę dostępności do świadczeń zdrowotnych dla osób będących w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego mieszkańców całego województwa. Podkreślenia wymaga fakt, że uruchomienie zespołów ratownictwa medycznego w nowych lokalizacjach nie powoduje likwidacji dotychczasowych miejsc stacjonowania, natomiast uruchomienie karetek w nowych lokalizacjach pozwoli na ich dotarcie, w krótszym czasie, do większej ilości osób wymagających natychmiastowej pomocy medycznej – dodaje M. Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ gazda
dnia 18.02.2019, 17:21
Ocena
komentarza:
17
a gdzie kiełbasa wyborcza
@ .
dnia 18.02.2019, 17:35
Ocena
komentarza:
43
Dobra robota naszych radych do sejmiku!
@ :
dnia 19.02.2019, 00:24
Ocena
komentarza:
-7
Przecież, to nie marszałek zadecydował, tylko wojewoda. Sejmik nic nie ma do tego/
@ STOKROTKA
dnia 19.02.2019, 07:10
Ocena
komentarza:
8
Panie dyrektorze niektórzy ratownicy mają większe uprawnienia od lekarza ,ratownik jest ratownikiem ,kierowcą karetki i mechanikiem .Zapomniałem jeszcze karetkę nawet może polakierować.Z powodzeniem sobie poradzą .
@ BAZALT
dnia 19.02.2019, 08:17
Ocena
komentarza:
10
Jeśli karetkaS była kupiona z DOTACJI i był projekt i plan jazdy karetki to nie powinni zmieniać ani odwoływać karetki.
@ konowal
dnia 19.02.2019, 09:29
Ocena
komentarza:
8
W dniu prima aprilis wchodzi nowela prawna o ratownictwie medycznym.A w Nowym Żmigrodzie nic nie zrobiono ,ażeby spełnić wymog i w zespole rtowniczym karetki S był lekarz. Dosyć śmieszne i proste myslenie ekipy ,która się wybrala do wojewody w celu wymuszenia obejścia norm prawnych.Były tam tegie głowy z przygotowaniem prawniczym,medycznym.Klasyczny przykład rzeczywistości jasielskiej
@ Pacjent W jasle
dnia 20.02.2019, 01:13
Ocena
komentarza:
3
Niestety brak im tylko kilkanaście lat ciężkiego zdobywania wiedzy po nocach I podstaw.znaja podstawowa rutynę...jako osoba mieszkająca że studentka ratownictwa jej wiedzą mnie SZOKUJE! !! uczą się schematów! NIE mają bladego pojęcia o csloksztslcie .To jest jak 1 do 100.I stawiać wiedzę lek.a rat.to jak ...
@ Pacjent W jasle
dnia 20.02.2019, 01:22
Ocena
komentarza:
3
mają uprawnienia ograniczone a siedzę na zasadzie ...godz wbija się młotkiem. brak wieloletniej wiedzy na studiach medycznych a potem wieloletniej praktyki i specjalizacji z morderczy egzaminem mnie zastąpi wiedzy podstawowej typu wujmi defibrylator włącz na tski zskres przyloz do klatki defibryluj .☺to może pojac nawet sklepowa nie umniejszajac.ale brak podstaw co vdaje kilkanaście lat zarywanych nocy studia specjalizzacja egzsmin morderczy specjalizacyjny nie zastąpi nikt .dla niedoingormowanych slbo zskompleksialych ratowników bawiących się w lekarza to zdecydowanie za mało.
@ Pacjent W jasle
dnia 20.02.2019, 01:25
Ocena
komentarza:
2
no właśnie SKLEPOWA nie tylko sprzedaje ale wykłada chleb sprząta sklep jak trzeba myszy złapie...
@ Uj
dnia 18.02.2019, 17:30
Ocena
komentarza:
16
To 4 k w plecy Michałku!
@ Nowum zmigrodziensis
dnia 18.02.2019, 17:31
Ocena
komentarza:
4
to je przygotowanie na prima aprilis
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 18.02.2019, 17:34
Ocena
komentarza:
18
troska o mieszkańców przejawia się w coraz to większych adminach i opłatach bez uzasadnienia i konsultacji społecznych z "reprezentantami" to uchwalającymi...
@ Has
dnia 18.02.2019, 17:38
Ocena
komentarza:
16
Jak zwykle liczą się tylko koszty
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 18.02.2019, 17:40
Ocena
komentarza:
18
Powiat i miasto Jasło [liczące już, a może tylko 27000 mieszkańców] się zwija...
@ Has
dnia 18.02.2019, 17:38
Ocena
komentarza:
18
A gdzie człowiek?
@ ...
dnia 20.02.2019, 01:28
Ocena
komentarza:
2
Człowiek jest ostatni W tej kolejce o władzę
@ Bzyk
dnia 18.02.2019, 17:39
Ocena
komentarza:
30
wojewoda uznał że najlepiej zaoszczędzić na zdrowiu ludzi bo dobre i co zusowi mniej emerytur płacić.
@ I
dnia 18.02.2019, 17:39
Ocena
komentarza:
22
XXI wiek, środek Europy...
@ polok
dnia 18.02.2019, 17:47
Ocena
komentarza:
68
Wybudować nowe budynki Urzędu Miasta i Stwwarostwa,urzędasy górą.Zając jak zasiada w radzie i ma mamę senatorzynę to powinien poruszć niebo i ziemię żeby nie likwidować.Jeśli tego nie zrobi to WON z urzędów,sprawdzić się na normalnym rynku pracy a nie jechać na nazwisku TATY.
@ do polok
dnia 18.02.2019, 17:57
Ocena
komentarza:
46
Popieram. Brawo!
@ dragoness
dnia 18.02.2019, 18:05
Ocena
komentarza:
41
A potem albo podczas wyborów zostajecie w domu, albo pokorniutko stawiacie krzyżyk przy jego nazwisku.
@ Wiosna
dnia 18.02.2019, 19:16
Ocena
komentarza:
3
Wiosna duzo zmieni.
Ludzie beda glosowac.
@ do polok
dnia 18.02.2019, 19:59
Ocena
komentarza:
25
To są sieroty smoleńskie i im się po prostu należy. Kiedy się ludzie obudzicie wreszcie
@ znaffca
dnia 18.02.2019, 20:17
Ocena
komentarza:
-4
wiosna - wybory są na jesieni. i o wiośnie nikt już nie będzie pamietał.
@ Ela
dnia 18.02.2019, 17:52
Ocena
komentarza:
16
Stare babki chodzą do lekarza po to żeby sobie poplotkować a nie żeby musiały bo im coś dolega a potem się okazuje ze kolejki w przychodni na cały korytarz a zaraz po wyjściu od lekarza dostają magicznego uzdrowienia na sam widok lekarza.
@ do Ela
dnia 18.02.2019, 17:59
Ocena
komentarza:
21
One traktują poczekalnie w przychodni jak zajęcia na uniwersytecie trzeciego wieku. Jest rozrywka tzw. rozmowy o cierpieniach.
@ dragoness
dnia 18.02.2019, 18:06
Ocena
komentarza:
2
A jaki to ma związek z karetką specjalistyczną?
@ Bzyk
dnia 18.02.2019, 18:06
Ocena
komentarza:
0
Ale jest jeden plus jak starsza kobieta przyjdzie do doktora nie musi się rozbierać i tyle szybciej idze ta kolejka
@ Kobieta-jeszcze nie stara
dnia 18.02.2019, 18:22
Ocena
komentarza:
29
Za to jak Ty będziesz stary (jeżeli dozyjesz) to wszystkie będa piszczeć jak Cie zobacza rozebranego. Ale chyba tylko z obrzydzenia. Bardzo brzydko smiac sie ze starszych.
@ Marian
dnia 19.02.2019, 08:51
Ocena
komentarza:
7
Droga Elu, Ty też kiedyś będziesz "starą" babką. Pamiętaj o tym.
@ Kotek
dnia 18.02.2019, 18:07
Ocena
komentarza:
10
85% pacjentów karetka typu S woził a do szpitala...
@ Morgan
dnia 18.02.2019, 18:24
Ocena
komentarza:
38
Ile kilometrów jest z Boguchwały do Rzeszowa a ile jest z Grabiu do Jasła . Chyba co niektórzy nie mają pojęcia co robia
@ znaffca
dnia 18.02.2019, 20:16
Ocena
komentarza:
1
A to jest jakaś różnica w odległości, gdy pojedzie karetka "P" zamiast karetki "S"?
@ <
dnia 19.02.2019, 00:28
Ocena
komentarza:
-2
A ile ludzi żyje w Grabiu a ile w Boguchwale?
@ ...
dnia 20.02.2019, 01:30
Ocena
komentarza:
0
Śmierć dla Łemków...W drodze bo helikopter za drogi
@ Yogi
dnia 18.02.2019, 18:29
Ocena
komentarza:
18
A Wy idźcie na nich głosować. I tych w Rzeszowie i tych naszych w powiecie...
@ dragoness
dnia 18.02.2019, 18:34
Ocena
komentarza:
-3
Albo zostańcie w domu.
@ Marco
dnia 18.02.2019, 18:32
Ocena
komentarza:
-11
Jasło cały czas będzie pomijane i ustawiane do kąta bo mieszkańcy wybrali tak przebojowego i mającego poparcie w województwie i kraju burmistrza Ryszarda . A tyle było radości i zachwytów jak PIS list nie zgłosił. No to teraz zbieramy efekty.
@ dragoness
dnia 18.02.2019, 18:35
Ocena
komentarza:
13
Co ma burmistrz do decyzji wojewody w sprawie powiatowej?
@ Janusz
dnia 18.02.2019, 18:38
Ocena
komentarza:
10
Ostatni gasi światło
@ Key
dnia 18.02.2019, 18:41
Ocena
komentarza:
7
To była karetka dla lekarza a nie dla pacjentów Dla pacjentów nic sie nie zmieni Proszę zaprzeczyć Niech ktoś ma odwagę !!!
@ ...
dnia 20.02.2019, 01:32
Ocena
komentarza:
0
ja mam odwagę pan nie ma podstaw wiedzy jakiejkolwirk ot bełkot 1 z wielu .dla głupiego nic nie ma różnicy tj alkoholika byle wódka była a jakość nie ma znavzenia
@ ciekawy
dnia 18.02.2019, 18:44
Ocena
komentarza:
14
...dobra zmiana...karetka S minus...
@ Oooo
dnia 18.02.2019, 19:00
Ocena
komentarza:
6
Brawo Grzegorz
@ Kostka ... Winiary
dnia 18.02.2019, 19:04
Ocena
komentarza:
32
Karetka, Panie Dyrektorze nie jest najważniejsza. Najważniejsze, że na stanowisku głównego specjalisty do spraw rozwoju Szpitala pracuje człowiek od planowania strategicznego, który ukończył elitarną Szkołę Wyższą w Nowym Sączu. Mieszkańcy Powiatu są Panu wdzięczni za zatrudnienie takiego fachowca, karetka niech się Pan nie martwi.
@ Nie
dnia 18.02.2019, 19:09
Ocena
komentarza:
-11
Do@Kostka...Winiary
Jakie szkoły pokonczyli.tu komentujący .Niech każdy przy swoim
nicku napisze.
@ Kostka ... Winiary
dnia 18.02.2019, 19:45
Ocena
komentarza:
23
[komentarz nie na temat]
@ Nie
dnia 18.02.2019, 20:16
Ocena
komentarza:
-4
Zanim zaczniesz krytykować popatrz na siebie.
@ Dyzio Marzyciel
dnia 19.02.2019, 12:40
Ocena
komentarza:
0
[komentarz nie na temat]
@ anty po pis
dnia 18.02.2019, 19:10
Ocena
komentarza:
11
super sprawa postawcie jeszcze jeden kosciol najlepiej pomodlic sie wystarczy po co nam lekarze
@ Janusz
dnia 19.02.2019, 07:01
Ocena
komentarza:
-4
Buk tak chciał
@ nina
dnia 18.02.2019, 19:25
Ocena
komentarza:
15
Ciekawe co w tej sprawie zrobił wójt i radni...? przecież to też w ich interesie aby zadbać o mieszkańców gminy ... a radny - kierownik żmigrodzkiej lecznicy ma już kadencje zapewnioną to nie stara się o dobro mieszkańców.
@ DZIADEK
dnia 18.02.2019, 19:50
Ocena
komentarza:
-3
A no taki to ma związek z karetką specjalistyczną że babka stara ale o własnych siłach idzie pieszo do lekarza i nie potrzeba jej karetki a gdyby nie mogła to ją dziadek podwiezie furmanką.
@ Xxxxx
dnia 18.02.2019, 19:51
Ocena
komentarza:
16
Gdyby wojewoda miał rodzinę w zmgrodzie albo okolicy to by 3 specjalne styczne były a tak to ma gdzieś, a tak samo jak inni płacimy podatki
@ lekarz
dnia 18.02.2019, 19:55
Ocena
komentarza:
11
Nie ma potrzeby utrzymywać karetki z lekarzem-w całym świecie pracują ratownicy medyczni/paramedic/-karetki nie leczą tylko udzielają pomocy w stanie zagrożenia życia.Nasi jasielscy ratownicy są bardzo kompetentni w tym co robią.
@ ludź
dnia 18.02.2019, 19:56
Ocena
komentarza:
45
Dziękujemy pani Kurowskiej, panu Zającowi , Rzońcy
@ ABC
dnia 18.02.2019, 20:42
Ocena
komentarza:
41
A co na to Pan radny Wojciech Z. ? stały bywalec na uroczystościach Gminy Nowy Żmigród.
@ do ABC
dnia 18.02.2019, 22:53
Ocena
komentarza:
29
To go tam nie zapraszajcie. Niejednokrotnie na tych zdjęciach wyglądał jakby nie wiedział skąd i po co się tam znalazł.
@ Wacek
dnia 18.02.2019, 21:06
Ocena
komentarza:
7
[komentarz nie na temat]
@ 1Polska pl
dnia 18.02.2019, 21:06
Ocena
komentarza:
15
W nagłych przypadkach czas odgrywa ogromną rolę i równica przyjazdu ze Żmigrodu czy z Jasła jest jak wybór pomiędzy życiem a śmiercią... Do głupiego psa wyjeżdza patrol policji a do CIEBIE karetka nie przyjedzie. NIE rządzom nami Polacy a telewizja/radio kłamią jak z nut. Holokaust Polaków trwa.
@ wyborca
dnia 18.02.2019, 21:48
Ocena
komentarza:
10
wystawmy im ( pis) wilcze bilety w wyborach - bo widac czuja sie juz zwyciezctwami w Naszym regionie - pokazmy im ze tak nie jest - moze to ich czegos nauczy ,.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 18.02.2019, 21:54
Ocena
komentarza:
10
Idzie maj i znowu zacznie się jazgot tych co to nawet "przy ławeczce w parku" powieszą olbrzymią tablicę uzyskali na jej postawienie dotacje z uni. Jakoś nikt nie ma odwagi napisania o kosztach dokładanych do wspólnego budżetu w tej uni i kto najwięcej z tego korzysta oprócz "reprezentantów krajowych"...
@ i ja też
dnia 18.02.2019, 22:32
Ocena
komentarza:
15
A czy ratownicy będą w takim razie zarabiać tyle co lekarze? W tej chwili zarabiają grosze, to w obecnej sytuacji, uważam, że to się wreszcie zmieni!
@ RUDA GRAŻYNA
dnia 19.02.2019, 07:32
Ocena
komentarza:
-4
Mało wam ?Zupki gotujecie w pracy ,prąd, gaz kosztuje w menażce sobie proszę nosić albo katering, za granicą albo u prywaciarza tak nie ma .Rocznie ile prądu idzie ?
@ dragoness
dnia 19.02.2019, 14:34
Ocena
komentarza:
0
Pewnie że mało, zwłaszcza, że to tzw. "fakty medialne".
@ Henry
dnia 20.02.2019, 23:42
Ocena
komentarza:
0
I wlasnie o tym mowa, żaden ratownik nie dostał i nie dostanie takich pieniedzy tak samo było z pielęgniarkami. Pięknie jest wszystko podane w mediach ale każda podana kwota jest kwota podana brutto/brutto więc z 1600 zł robi się max ok 600 zł i to rozłożone na kilka lat. Więc odpowiadając na twoje pytanie tak mało. Na 600 zł wyceniasz ludzkie życie? Nie chciał byś robić tego co muszą robić ratownicy uwierz mi
@ Henry
dnia 20.02.2019, 23:58
Ocena
komentarza:
1
Zrozum zacofany ktosiu że pogotowie ma płacone za gotowość do pracy i gdy coś się dzieje to już zupy nie gotuję tylko jedzie żeby komuś pomóc ale widocznie za daleko do mózgu żeby to pojąć
@ ???
dnia 24.02.2019, 01:09
Ocena
komentarza:
0
Zawód wybiera każdy indywidualnie w zależności od swoich zainteresowań. Chcesz zarabiać jak lekarz - idź na studia lekarskie, a jak chcesz tyle co w spozywczaku idź pracować do sklepu (przyjmują wszystkich i w dodatku jak piszą portale plotkarskie w Lidlu kasjerki zarabiają tyle co lekarze),jaki problem???Wybieraj póki ludzi do pracy brakuje, bo nie wiadomo kiedy te "dobre czasy "się powtórzą.I nie wypisuj głupot, bo 1600 brutto, to mnie więcej 1000 netto, nawet czlowiek po podstawówce to wie.Żałosny z Ciebie ratownik, mam nadzieję, że nie trafię na Twój dyżur.Boże mnij mnie w swojej opiece
@ Henry
dnia 18.02.2019, 23:34
Ocena
komentarza:
2
Ludzie karetka nie ma leczyć tylko ratować! W zespole wyjazdowym ratownik medyczny ma takie same umiejętności co lekarz! Fakt nie przepisze wam recepty bo nie chce się dup... Ruszyć tylko trzeba wezwać karetkę do nadciśnienia ale uratuje życie! Kiedy wkoncu społeczeństwo to zrozumie? Karetka ratuje a nie leczy zapamiętajcie to raz na zawsze zanim napiszecie jakiś idiotyczny komentarz że wam zabrano lekarza
@ ...
dnia 20.02.2019, 01:36
Ocena
komentarza:
2
to lekarz z soru zdechnie przyslowiowo na dyrzurze jak spanikowani ratownicy będą wozić masowo cały wschód
@ Henry
dnia 20.02.2019, 23:37
Ocena
komentarza:
2
A co ma zrobić ratownik zostawić w domu pacjenta panie doktorze? Przepraszam ale za dużo widziałem takich kozaków a Sor w Jaśle przepraszam za stwierdzenie z mocnych lekarzy nie słynie. Następny przykład skoro uważasz że spanikwany ratownik przywozi nie potrzebie pacjenta to dlaczego późnej zlecasz kompletna diagnostykę i podajesz leki? Przecież możesz zbadać pacjenta i odesłać do domu. Więc myślę że twoja wypowiedz nie ma sensu. A na Sorze w Jaśle raczej nie przepracujesz się
@ Przysieki
dnia 19.02.2019, 06:36
Ocena
komentarza:
11
A kiedy panie wójcie karetka w Skołyszynie? Mieszkańcy nie zapominają.
@ jasełko
dnia 19.02.2019, 07:15
Ocena
komentarza:
12
Do Premiera napisać skargę na Panią wojewodę
@ PAWŁOW
dnia 19.02.2019, 07:24
Ocena
komentarza:
10
Od 4 miesięcy państwo dało ratownikom podwyżkę ,prawda to?To muszą się wykazać .Teraz lekarze będą mieli mniejsze zarobki bo odpadnie jedna placówka ,to pewnie o to chodzi,szpital zaoszczędzi pieniądze .
@ Henry
dnia 19.02.2019, 11:57
Ocena
komentarza:
7
Tak owszem daje w formie premi która może pracodawca w każdej chwili zabrać i to jeszcze brutto/brutto więc z 800 zł podwyżki w formie premi daje jakieś 300 zł na rękę do wypłaty. Dobra kasa za taką odpowiedzialność.? Idąc przykładem lekarzy każdy na dyżurze jest na kontrakcie a jeszcze nie spotkałem się żeby któryś miał mniej niż 70 zł na godzinę. Dalej uważacie że ratownicy dostali podwyżki? Tak naprawdę nic nie dostali a S likwidują bo są nie opłacalne przez stawki lekarzy. Wiem nikt nie zarabiał się uczyć co już nie raz słyszałem od lekarzy ale w pogotowiu ratownik zrobi więcej niż lekarz i to w nie jednym przypadku. Ratownikom ciągle dodają obowiązków a place z miejscu.
@ PAWŁOW
dnia 19.02.2019, 12:07
Ocena
komentarza:
2
Proszę to samo napisać na papierze A4 i złożyć w sekretariacie i podpisać się osobiście i wszyscy ratownicy
@ Henry
dnia 19.02.2019, 22:51
Ocena
komentarza:
1
A po co mam się podpisywać? Skoro można się wypowiedziec to się wypowiadam. Chyba że istnieje inna nacja ratowników to zarabiają na równi ze swoimi obowiązkami. Chore państwo, chory system i chore społeczeństwo uważające że każdemu się wszystko należy i to na juz bo przecież płaci podatki. Do lekarza nie powie złego słowa ale ratownika będzie mieszać z błotem. A Ty kolego jak byś się czuł gbyby sytuacja zmusiła Cie do wyjścia na ulicę? I w mediach powiedzieli ze ratownik dostał podwyżkę przecież to aż 800 zł dla przeciętnego człowieka to bardzo dużo i tak jest ostanie tylko że wczytujac się w ustawe pisze wypłata w formie która wypłaca pracodawca a prawie każdy daje to w formie premi która może w każdej chwili zabrać oraz zapis że jesr to kwota brutto /brutto tego juz nikt w mediach nie powie więc skoro jesteś nie doinformowany nie mam Ci tego za złe ale poczytaj o tym sobie zanim każesz się komuś wykazywać, a ratownicy wykazują się na każdym dyżurze, nie chciał byś robić rzeczy które oni wykonują za takie marne pieniądze gwarantuje Ci
@ ...
dnia 20.02.2019, 01:38
Ocena
komentarza:
0
to ratownik strajk!
@ dragoness
dnia 20.02.2019, 13:50
Ocena
komentarza:
1
Popieram z całego serca.
@ ???
dnia 24.02.2019, 01:22
Ocena
komentarza:
0
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Lola
dnia 19.02.2019, 07:53
Ocena
komentarza:
6
Pani Wojewoda uzdrowi w ten sposób szpitale automatycznie rocznie mniej wyjazdów karetki S.to znaczy mniej wyjazdów więcej kasy zostanie i statystyki wyjazdów się zmniejszą
@ dr bogdan
dnia 19.02.2019, 08:00
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ BRATKO
dnia 19.02.2019, 08:10
Ocena
komentarza:
11
Co na to wójt z Osieka?To ta karetka co ją święcili z rok tamu albo trochę więcej?
@ demo-kryt
dnia 19.02.2019, 19:14
Ocena
komentarza:
2
A miał być Stachursky. Zorientowano się jednak,że dwóch Stachurskich w Osieku to za dużo,jak dwóch Donaldów w światowej polityce. A karetka ? Przecież wybory dopiero za cztery lata...
@ BAZALT
dnia 19.02.2019, 08:39
Ocena
komentarza:
6
Państwo daje dotacje a potem się odwołuje Karetki ,taką sprawę powinien Dyrektor zgłosić do Premiera aby Pani Wojewoda wyjaśniła albo najlepiej do NIK
@ PAWŁOW
dnia 19.02.2019, 09:32
Ocena
komentarza:
6
Karetkę im zabrali a za chwile będą chcieli kupić za grosze ziemie pod zaporę.Robią z ludzmi to co chcą to jest 100 rocznica odzyskania niepodległości i konstytucja ?
@ ...
dnia 21.02.2019, 03:36
Ocena
komentarza:
1
Zapora to temat na
@ DZIADEK
dnia 19.02.2019, 10:16
Ocena
komentarza:
4
Wspieraj Polske solidarną czynem, nie wzywaj karetki lecz umieraj przed terminem
@ Muzyk.
dnia 19.02.2019, 12:24
Ocena
komentarza:
7
A zespół Big Cyc kiedyś śpiewał:

"Państwo żywi i ubiera, nie obciążaj go - umieraj".
@ ...
dnia 21.02.2019, 03:35
Ocena
komentarza:
0
zapomnieli co łaska??? i poświęcić???
to nie ma się co dziwić!
@ Nowum zimgrodziennsis
dnia 19.02.2019, 12:00
Ocena
komentarza:
4
Karetki nie święcili co roku to i zabrali
@ Soly(niez)darność
dnia 19.02.2019, 13:47
Ocena
komentarza:
7
Karetki z lekarzami, to za komuny mogły sobie jeździć, bo lekarzy wykształcono za dużo.
Teraz kształcić trzeba na kierunku administracja, bo ciągle jeszcze przybywa stołków w urzędach...
Sam powiat jasielski - 200 osób czy 300 ?
A może jeszcze więcej...
I na to jest kasa
@ Nike
dnia 19.02.2019, 16:59
Ocena
komentarza:
4
Nie ma litości i współczucia dla chorych, na premierę trzeba szukać gdzie się da.
@ ....
dnia 19.02.2019, 19:01
Ocena
komentarza:
1
Ulica Lwowska i tyle w temacie wolę do Krosna jakby co
@ to nic
dnia 19.02.2019, 19:05
Ocena
komentarza:
0
za to przed chwilą podali, że w wyborach do euro na liście pis nr 2 to bogdan rzońca.
nareszcie będzie na kogo głosować
@ Ponury zniwiarz
dnia 19.02.2019, 23:13
Ocena
komentarza:
3
Czasem ratownik wiecej pomoze jak lekarz ale nie wyobrazam sobie gdyby np w grabiu ktos dostal udar i puscili s z jasla.Zastanawiam sie czy ten czlowiek przezyje jak licza sie pierwsze minuty.
@ ...
dnia 20.02.2019, 01:41
Ocena
komentarza:
0
Przewóz czasowo zajmuje tyle samo czasu
@ truskawkowe wino
dnia 20.02.2019, 07:03
Ocena
komentarza:
-2
{W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem }Będzie stała pusta karetka bez lekarza?
@ Jego jej
dnia 20.02.2019, 07:24
Ocena
komentarza:
-2
Nic nowego na przyjazd karetki w Krośnie czekaliśmy 25 minut mimo że mieszkamy 2 km od szpitala. Brak lekarza również .skandal!
@ Oby do wiosny
dnia 20.02.2019, 10:46
Ocena
komentarza:
0
Jakie były intencje Pani Wojewody ?
@ Obserwator
dnia 20.02.2019, 10:47
Ocena
komentarza:
1
Spokojnie , przed wyborami do PE karetka wróci ,w końcu przydadzą się głosy na Bogusia.Normalna zagrywka polityczna.
@ "do Jego jej"
dnia 20.02.2019, 11:40
Ocena
komentarza:
0
Zawsze jest wyjście awaryjne. Jeśli Wam nie odpowiada miasto grajdoł - Krosno n/Wisłokiem, to zmieńcie miejsce zamieszkania na N. Źmigród. I co? Można?
@ voyager
dnia 20.02.2019, 16:18
Ocena
komentarza:
1
Krosno n/Wisłokiem lub tzw. "mały Kraków" jest i pozostał skansenem.Za komuny był miastem wojewódzkim i umiał skorzystać na tym. Pieniądze się skończyły remonty również, miasto po[...]dło, to ludzie wyjeżdżają ... czyli skansen. Kolejny skansen na Podkarpaciu.
@ Dno
dnia 20.02.2019, 18:51
Ocena
komentarza:
0
Zamiast karetki _ karete dla starosty!!
@ Odyr
dnia 22.02.2019, 05:36
Ocena
komentarza:
2
Proponuje w zamian uruchomic karetke z lekarzem dla psow i kotow
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Dzień decyzji

 • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

   

  Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105