W obserwatorium astronomicznym
W ramach wakacyjnych zajęć organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa ósmego sierpnia 2013 r. dzieci i młodzież z gminy Skołyszyn miała okazję odwiedzić nowoczesne obserwatorium astronomiczne przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.




Podczas wycieczki kierownik jasielskiego obserwatorium Ryszard Prajsnar bardzo mocno zaszczepił w młodych ludziach pasję do astronomii. Tym razem, młodzi mieli okazję obejrzeć przez teleskop Słońce. Ponadto dowiedzieli się jak działa obrotowa kopuła oraz poznawali przyrządy służące do obserwacji nieba.
GOKiCz w Skołyszynie
