W rodzinnym gronie. Emocje w Tarnowcu i Trzcinicy
Weekend minął pod znakiem zabawy. Szczególnie dzieci skorzystały z wielu atrakcji zarówno w Tarnowcu jak i w Trzcinicy. Dorośli znaleźli coś dla siebie biorąc udział w I Biegu Ulicznym, natomiast dzieci miały okazję zobaczyć strażaków w akcji ratowniczej. Zobaczcie sami. <Tarnowiec> <Trzcinica>

Niedziela sprzyjała dobrej zabawie i rywalizacji. W piękną, słoneczną pogodę na stadionie w Tarnowcu rozgrzewali się przed południem pierwsi zawodnicy I Biegu Ulicznego. Konkurencje zostały przygotowane dla tych najmłodszych do 4 lat i najstarszych, którzy wzięli udział w 8 km biegu głównym.

- Bieg Uliczny połączyliśmy z piknikiem rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. W głównym dystansie 8 km w kategorii od 16 lat biegną osoby z całego powiatu jasielskiego, a nawet spoza województwa. Impreza skierowana jest głównie do sportowców. Chcemy krzewić ten sport oraz zachęcić ludzi, by zaczęli aktywnie spędzać czas - wyjaśnia Bartłomiej Smyka, dyrektor GOK w Tarnowcu, współorganizator imprezy. <wyniki biegu>. Organizatorem imprezy są również: Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Tarnowiec, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz UKS „Arka”.

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Tarnowiec rozbawiali najmłodszą publiczność licznymi pokazami. Ponadto dla dzieci zorganizowano wiele gier i zabaw.
Pożar w Trzcinicy

W trakcie pikniku rodzinnego w Trzcinicy zauważono wydobywające się z pomieszczenia szkoły kłęby dymu. - Pali się! - ktoś krzyknął. Niedługo trzeba było czekać na strażaków ochotników, którzy opanowali sytuację. W wyniku zdarzenia z budynku wyciągnięto trzy kobiety oraz dziecko. Natychmiast przystąpiono do udzielenia pomocy poszkodowanym. Dzieci, które przypatrywały się całemu zdarzeniu zmartwione pytając czy komuś coś się stało. Na szczęście była to tylko symulacja i pokaz sytuacji, w których niekiedy strażacy biorą udział.


Piknik rodzinny a w nim występy uczniów Zespołu Szkół w Trzcinicy, konkurencje sportowe, malowanie twarzy oraz degustacja ciast i grill to pozostałe atrakcje wczorajszego dnia.

(icz)
