Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

82

W Osobnicy powstał kolejny odcinek obwałowań rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych. - Rok 2010 pokazał jak bardzo mieszkańcy ucierpieli podczas tej powodzi, gdy w tym miejscu wałów nie było i woda się przelewała – podkreśla znaczenie tej inwestycji Anna Sowa, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Budowa lewostronnego obwałowania rzeki Ropy na długości blisko 1,5 km w Osobnicy dobiegła końca. To drugi etap zadania, który stanowi przedłużenie istniejącego wału. I etap jego budowy zakończył się w 2018 r. Inwestycja obejmowała budowę lewego wału rzeki Ropy, budowę wału opaskowego wokół oczyszczalni ścieków w Trzcinicy wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. wykonanie przepustów wałowych, drogi eksploatacyjnej, wylotu służącego odprowadzeniu do rzeki Ropa, wód opadowo-roztopowych z terenu wokół oczyszczalni). W zakres inwestycji weszły również roboty towarzyszące, polegające na przebudowie kolidującej infrastruktury technicznej, w tym m.in. linii energetycznych.

- Jest to dla nas niezwykle istotna inwestycja, bowiem te doświadczenia z 2010 r. skłoniły nas do tego, abyśmy bronili tego terenu, na którym jest wspaniały Skansen Archeologiczny Karpacka Troja, jak również oczyszczalnia ścieków. Jeszcze jedna rzecz mnie cieszy, a mianowicie wały zbudowaliśmy w taki sposób, że zachowany jest polder rzeki Ropy. Ekolodzy stawiają taki zarzut, że nie pozostawia się miejsca rzece, a tutaj zostawiliśmy go bardzo dużo, tak więc mamy wały, a jednocześnie teren zalewowy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dopełniliśmy tego zobowiązania, które mają Wody Polskie – czyli ochrona mieszkańców – podkreśla Wojciech Skowyrski - zastępca prezesa Wód Polskich ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą.

Wały mają na celu zabezpieczenie mieszkańców Trzcinicy w szczególności przysiółków Tarchów i Topoliny, ale również ochronę infrastruktury kolejowej oraz drogowej.

- Oddajemy drugi etap budowy wałów. Pomimo, iż ten odcinek ma tylko 1,5 km, ale dla mieszkańców Podkarpacia jest bardzo ważnym odcinek z tego względu, że zamyka zabezpieczenie przeciwpowodziowe dla mieszkańców gminy Jasło. Mieszkańcy mogą spać spokojnie – zapewnia Anna Sowa, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Z informacji przekazanych przez zastępcę prezesa Wód Polskich wynika, że kolejnym etapem prac na terenie powiatu jasielskiego będzie przygotowanie dokumentacji projektowej zapory Kąty-Myscowa. Jak zaznaczył będzie to sztandarowa inwestycja Wód Polskich. - W tej chwili mamy wykonaną koncepcję, a w przyszłym roku rozpoczniemy projekt budowlany i przygotowania do realizacji inwestycji poprzez uzyskanie pozwolenia na jej rozpoczęcie. Mamy jeszcze dużo do zrobienia jeśli chodzi o sprawy środowiskowe, czyli przekonać tych nieprzekonanych, gdyż jest wiele osób mających zdanie, że nie powinniśmy budować zbiorników wodnych. My uważamy, że należy je budować i będziemy to prowadzić z pełnym poszanowaniem środowiska. Jestem przekonany, że ten obiekt, który jest niezwykle istotny z racji tego, w jakiej sytuacji wodnej jest Polska. Przypominam o ogromnych niedoborach wody – podkreśla W. Skowyrski.

Wójt gminy Jasło nie ma wątpliwości, że budowa obwałowania rzeki Ropy w końcu przyniesie spokój mieszkańcom terenów uważanych za zalewowe. Dzięki budowie wałów unikną oni kolejnych tragicznych przeżyć i ogromnych szkód. - Zabezpieczenie przed wysoką wodą w kontekście mieszkańców Trzcinicy jest bardzo ważne. To jest miejscowość, gdzie powódź pojawia się raz na 10 lat. Nie chciałbym być w skórze tych osób, ale rozumiem, co mogą odczuwać. Po to są wały i spokój psychiczny – mówi wójt Wojciech Piękoś.

Całkowita wartość inwestycji to 10,3 mln zł, w tym wartość robót budowlano-montażowych wyniosła 9,3 mln zł. Wykonawcą zadania było konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: lider konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodno-Inżynieryjnego w Krakowie oraz partner konsorcjum: Firma Budownictwa i Usług Melioracji Wodnych "Wodnik" z Bączala Górnego w gminie Skołyszyn.

id

Napisany dnia: 26.11.2022, 01:01
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ No ,e
dnia 26.11.2022, 04:24
Ocena
komentarza:
14
Teraz zostało zbudować arkę i czekać na deszcz
@ A zapora Katy Myscowa?
dnia 26.11.2022, 12:06
Ocena
komentarza:
13
Jak tam prace3 pani dyrektor?!
@ ixi
dnia 27.11.2022, 05:05
Ocena
komentarza:
12
Robienie ludzi w WAŁA , polscy politycy doprowadzili do perfekcji. Szkoda tylko czasu, Polski i przyszłych pokoleń..
@ glen
dnia 27.11.2022, 09:18
Ocena
komentarza:
9
A co z domami w Kaczorowach, wskutek podniesienia poziomu wód przez wały, domy dotychczas nie będące w strefie zalewowej , nagle zostały umieszczone w strefie zalewowej na wskutek decyzji urzędniczej. Prosimy o informacje gdzie należny składać wnioski o przywrócenie bezpieczeństwa dla tych domów.
@ Kąty Myscowa
dnia 27.11.2022, 18:15
Ocena
komentarza:
4
Przecież ta dokumentacja jest robiona z 10 lat!? Powinno być ustalone 6 miesięcy, a jak nie zrobią - odebrać pensje za ten okres i na zbity pysk.
@ Paniera
dnia 27.11.2022, 19:02
Ocena
komentarza:
2
Najpierw wybudowali oczyszczalnie ścieków przy rzece Ropie a potem dobudowali wały
Podnieście koronę wałów żeby wieży widokowej w skansenie nie zalało
Hehe
@ tyle ile ja obiecam
dnia 27.11.2022, 19:10
Ocena
komentarza:
6
Bogdan jak się rozpędzi na wałach to na zaporze myscowa kontowa skończy
@ Miuzik
dnia 26.11.2022, 06:19
Ocena
komentarza:
5
To 3 cie zdjęcie jak z Bieszczad ,jeszcze chwilę i połoniny wybudują nowe
@ Oj ludzie ludzie
dnia 26.11.2022, 08:25
Ocena
komentarza:
1
Tyle kasy w błoto..tzn. w wały
Przecież były prezydent Komorowski po powodzi wyraźnie powiedział
żeby sie tym nie martwić, bo przecież jak woda wyleje to później spłynie
z powrotem i po kłopocie.
@ asd
dnia 26.11.2022, 08:38
Ocena
komentarza:
23
Gryf co ty bierzesz...
Mamy teraz świetnych wykszatłconych rządzących , którzy twierdza ,że kobiety walą wódę i drzewa zabierają tlen. Ty siedząc w domu w minus 5 przed kominkiem palisz chrustem bo nie ma prądu i gazu... Przestań brać i zejdź na ziemie. sama modlitwa to za mało do życia.
@ Gryf
dnia 26.11.2022, 09:21
Ocena
komentarza:
-4
Do @ asd
Piszę o premierze i prezydencie
Zestaw sobie IQ ówczesnych z poprzednimi a zobaczysz jaka
jest przepaść między nimi.
Ci wcześniejsi to poziom IQ młodej małpy, sądząc po ich
wypowiedziach.
W domu mam + 21 jak większość, a do kasy w Biedronce
stoję pół godziny w kolejce , taka to teraz bieda.
Za POprzednikow po opłaceniu rachunków zostawało mi na waciki.
Docenicie to niestety jak będzie za późno.
@ bolo
dnia 26.11.2022, 10:23
Ocena
komentarza:
10
Znowu się uaktywniły pisowskie trolle żyjące z zasiłków.
@ Lol
dnia 26.11.2022, 10:47
Ocena
komentarza:
7
No popatrz i to z tego dobrobytu upadają zakłady pracy, które przetrwały komunę i Tuska haha
@ Do Gryf
dnia 26.11.2022, 11:49
Ocena
komentarza:
17
Zarabiasz na trollowaniu to masz więcej niż inni
@ asd
dnia 26.11.2022, 14:07
Ocena
komentarza:
15
Gryf jest przepaść potworna.
Masz racje obecni do piet nie dorastają poprzednikom patrząc na to co mówią i podpisują.
Zadłużenie Polski za PIS na koniec II kw. 2022 r. wyniosło 1 475mld zł, a na koniec rządów PO 872mld. Jak umiesz liczyć to sobie odejmij , wyciąg wnioski (jak masz czym) i przestań brać - prosiłem.
@ Gryf
dnia 26.11.2022, 14:09
Ocena
komentarza:
3
[komentarz nie na temat]
@ Gryf
dnia 26.11.2022, 16:39
Ocena
komentarza:
4
Fo @ asd
Zestaw sobie geniuszu ekonomiczny dług publiczny w relacji z PKB
za jednych i za drugich ,to ci się punkt widzenia szybko zmieni,
no ale do tego trzeba by samodzielnie pomyśleć, a nie powtarzać
bzdury ze szczujni tvn.
@ Łopservatore
dnia 26.11.2022, 16:56
Ocena
komentarza:
14
Gryfek. To do Ciebie. Kilka cyferek. Za bezrządu PiS zbankrutowało 120 000 gospodarstw produkujących trzodę chlewną. PiS iory roz,PiSoliły umowę na dostawę zestawów Patriot niby dlatego że było za drogo. Teraz kupują te same zestawy tyle że mniej i za wyższą cenę jednostkową bez uwzględnienia partycypacji w tym zakupie naszego przemysłu. To Maciarenko uwalił umowę na śmigłowce. Efekt? Polscy piloci latają nadal na leciwych i bezzębnych produktach sowieckopodobnych. Pozwolono na upadek firmy produkującej autobusy i samochody na wodór. No i oczywiście traktory Ursus by niby to produkować wyimaginowaną ,,Izerę,, . Tamtych zakładów już niema i Izery też. Ale kasa na stanowiska dla kolesi jest. Przykładów mógłbym mnożyć. Ale wiem że to do takich jak Ty i tak nie dotrze. Wierzycie we wszystko co puści w galoty prezio Polskę zbaw Jarosław. Ale tego że i Was ten Jarosław nie tyle ,,wystrychnął na Dudka,, co ,,Dudka was na strychu, to zamiast protestować to Wy wołacie, Tak mi rób. Tak mi dobrze. Zapominając że oprócz Was są inni którzy nie chcą pozwalać na to dudkanie.
@ Gryf
dnia 26.11.2022, 19:57
Ocena
komentarza:
2
Do @ Łopservatore
I znów jakbym TVN oglądał.. Kaczyński chce nas wszystkich zniszczyć i
ukraść górę pieniędzy żeby sobie zabrać do grobu.
Wytłumacz mi w takim razie np. takie słowa Tuska, cyt.
,, Pieniądze w OFE, to nie są pieniądze Polaków " i pyk niema 150 dużych baniek.
Hmm.. może to pieniądze kosmitów były ??
A tak poważnie to takie chamskie i prostackie wywody Tego błazna
były w tamtym czasie na porządku dziennym , do tego jeszcze to, że
w zasadzie to musimy się cieszyć że mamy jeszcze powietrze do oddychania
bo na nic innego piniendzy niema i nie będzie, gratuluję autorytetu ,, inteligentnym ''
@ Gryf
dnia 26.11.2022, 20:06
Ocena
komentarza:
9
Ale co do Tuska jednego można być pewnym, ponieważ udowadnia to
przez całą swoją ,, karierę " polityczną, a mianowicie tego, że cokolwiek
obieca zrobi dokładnie odwrotnie.
@ dragoness
dnia 26.11.2022, 21:26
Ocena
komentarza:
-2
Współczuję zlasowania mózgu Gryfa i Fana, naprawdę. Co do Gamratu, właśnie; ZALEGAŁO w magazynach, bo nie potrafili sprzedać. Przy każdej maszynie plątało się 10 osób, gdy wystarczyłoby dwie. W lecie natomiast nie miał kto robić, bo każdy "rolnik" brał urlop na żniwa. Oczywiście za pełną stawkę. Gamrat był jak Związek Radziecki. Jeszcze chwila i runąłby pod własnym ciężarem. Fatalne zarządzanie wykończyło również Pektowin.
Co do kraju mlekiem i miodem obecnie płynącym, zalecam przeczytanie artykułu ""Idzie kryzys": Nie umrzeć z głodu, nie zamarznąć. Bieda w Polsce ma się dobrze"
@ Tusk
dnia 26.11.2022, 21:36
Ocena
komentarza:
-4
Tusk miał rację Polska to nienormalność,
Polacy powinni służyć Niemcom i holendrom,
Baby powinny sprzątać i pracować w domach publicznych
A mężczyźni przy budowlance i na gospodarce.
@ Zp
dnia 26.11.2022, 21:48
Ocena
komentarza:
4
[komentarz nie na temat]
@ Gryf
dnia 26.11.2022, 21:55
Ocena
komentarza:
2
@ dragoness
Uczycielko dragoness, nie wysilaj swoich ostatnich, starych szarych komórek ,
ponieważ nic dobrego z tego dla ciebie nie wyniknie, dlatego że wiele osób nie
traktuje cię poważnie , i przyznam że mają rację.
Zachowaj resztki autorytetu i zamilcz..
Kłamstwo powtarzane
100 razy, już nie tak szybko staje się prawdą, nie ta epoka baabciu.
@ do Gryf
dnia 27.11.2022, 01:39
Ocena
komentarza:
1
Doskonale pamiętam, jak sami darliście ryja że fundusze e merytalne okradają Polaków, bo pieniądze z OFE idą na emerytury dla Niemców czy Holendrów. A do tego fundusze emerytalne pobierają 9 mld. zł. prowizji rocznie. Gdy rząd Tuska ograniczył OFE i pieniądze przeszły do ZUSu to zaczęliście drzyć ryja że Tusk okradł Polaków. Komu tu w końcu wierzyć, tym PiSiorom sprzed 2013 r. czy tym samym po 2013 r.?
@ fan
dnia 27.11.2022, 07:31
Ocena
komentarza:
-4
Ty lol
150
@ do oij młodzi ludzie
dnia 27.11.2022, 08:19
Ocena
komentarza:
1
Nie kłam. Powiedział, że woda spłynie a kłopoty się zaczną.
@ Mecenas
dnia 27.11.2022, 09:28
Ocena
komentarza:
4
[komentarz nie na temat]
@ ono
dnia 27.11.2022, 13:06
Ocena
komentarza:
-5
do dragoness:szkoda rzucać pereł przed wieprze
@ do FAN
dnia 27.11.2022, 14:19
Ocena
komentarza:
3
A może by tak po polsku?
@ do FAN
dnia 27.11.2022, 19:46
Ocena
komentarza:
3
Czego jak czego ale fantazji to ci nie można odmówić.
@ barbapapa
dnia 28.11.2022, 22:31
Ocena
komentarza:
0
Serdecznie Ci współczuję
@ Gruby
dnia 26.11.2022, 06:30
Ocena
komentarza:
12
Gratulacje dla autora tego artykułu za znajomosc
topografii Gminy Jasło cała inwestycja była
realizowana na terenie Trzcinicy, a odrębna sprawa
jest przylacz ścieków do Oczyszczalni w Trzcinicy
coś się autorowi w ferworze walki pokickalo.
@ do Gruby
dnia 26.11.2022, 06:56
Ocena
komentarza:
3
Akurat tu miał rację. Wąski pan przy lewym brzegu Ropy mimo że jest po stronie Trzcinicy należy do Osobnicy.
@ Gruby
dnia 28.11.2022, 06:03
Ocena
komentarza:
-1
Tak tak Osobnica go wydzierzawila
@ go Gruby
dnia 28.11.2022, 07:51
Ocena
komentarza:
1
Wejdź sobie na przeglądarkę map w Geoportalu to zobaczysz jak przebiega granica Osobnicy i Trzcinicy. Ale zapewne przekracza to twoje możliwości intelektualne.
@ Realia
dnia 26.11.2022, 06:50
Ocena
komentarza:
13
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.Wybudowanie kawałka wałów nie zmienia faktu, że w przypadku powodzi jak w 2010 r. Jasło zostanie tak samo zalane, a może nawet bardziej. Nic tu nie zrobiono, może kupiono
parę metrów rękawa p.powodziowego, czy kilka worków na piasek.
Odnośnie Kątów: wydaje się od lat miliony zł na przygotowanie tej inwestycji, a nie ma nawet decyzji środowiskowj, czyli podpucha wyborcza, odpalona przedwcześnie.
Temat jak ruska wańka-wstańka: pojawia się (przed wyborami) i znika (po wyborach).
@ Zyleta
dnia 26.11.2022, 07:43
Ocena
komentarza:
10
W Jaśle koło mostu ul. Mickiewicza obok wałów buszują bobry w krzakach czy czasem nie robią szkód we wnętrzu wałów? Jak przyjdzie powódź, to rozwali wały i co na to władza?
@ xddddddd
dnia 26.11.2022, 11:25
Ocena
komentarza:
1
że co będą te bobry robić z wałami? od kiedy bobry żyją w norach, które sobie wykopią?
@ Lulek
dnia 26.11.2022, 08:00
Ocena
komentarza:
12
A łowców wyborców typu Boguś i Maryjka oczywiście nie zabraklo
@ FanJanuszaFan
dnia 26.11.2022, 08:19
Ocena
komentarza:
6
Ten Syf Może Zmyć Tylko Potop
@ As
dnia 26.11.2022, 08:38
Ocena
komentarza:
3
A jakby tak wały wybudować na Ukrainie. Z terytorium Ukrainy będą lepiej chronić Polskę i Polaków jak nie przymierzając rakiety patriot.
@ Seba
dnia 26.11.2022, 08:59
Ocena
komentarza:
12
Zapora Kąty Myscowa ? To jeszcz tych planów nie ma ? Przecież od lat 80 ją budujecie...
@ Jaro
dnia 26.11.2022, 09:28
Ocena
komentarza:
13
To jest jasne wybory-zapora,po wyborach cisza do następnych itd. Przecież od lat to przerabiamy,brawo!
@ xddddddd
dnia 26.11.2022, 11:27
Ocena
komentarza:
9
raz rozwijają innym razem zwijają byle pieniądze publiczne płynęły do ich rodzin, firm... a reszta to sobie może miskę ryżu kupić.
@ Krokodyl
dnia 26.11.2022, 09:09
Ocena
komentarza:
8
Dobrze że nie było powodzi przez ostatnie 12 lat .1,5 km wału to niesamowite ?
@ prorok Noe
dnia 26.11.2022, 09:54
Ocena
komentarza:
14
Te wały może i trochę pomogą Trzcinicy, ale w razie powodzi spowodują przed Jasłem jeszcze
większe spiętrzenie wody i jeszcze większą powódź w Jaśle niż w 2010 roku. Wypowiedź wysokiej rangi warszawskiego urzędnika, że zbiornik Kąty - Myscowa będzie gotowy do budowy w przyszłym roku litościwie pozostawię bez komentarza.
@ same wały
dnia 26.11.2022, 10:04
Ocena
komentarza:
14
Wszyscy się obwałowali to [...] będzie zalewane częściej niż za Kurowskiej. A tak na marginesie, czy wały w pobliżu kładki nad Jasiołką (ul. Szajnochy) zostały wzmocnione po ostatniej powodzi? Czy na bieżąco wały p.powodziowe w Jaśle są przeglądane i wzmacniane?
@ Lol
dnia 26.11.2022, 10:36
Ocena
komentarza:
3
To wychodzi prawie 7000 za jeden metr wału. Budowa wałów a przy okazji wałki?
@ xddddddd
dnia 26.11.2022, 11:20
Ocena
komentarza:
8
bzdura,jak przyjdzie duża woda to zaleje i tak! Jasło zalewa mimo tego, że są wały bo tak trudno jest zbudować zbiornik kąty myscowa zamiast budowania pomników, biedronek i aptek na każdej ulicy... niektórzy zapominają, że podczas jednej z powodzi woda przelała się przez wały... ogólnie budowa wałów i wydawanie pozwoleń na budowę domów na terenach zalewowych to jakieś nieporozumienie i dlatego zalewa i będzie zalewać bo zajmują się tym urzędnicy, socjaliści a nie profesjonaliści. W jaśle świętowali ukończenie wałów po czym woda przedarła się tędy gdzie wały się skończyły... Wały są budowane po to aby można było kraść od was pieniądze a jak co to i tak was zaleje i burmistrz jak kurowska kiedyś przyjedzie stanie na naczepie i będzie dyrygować gdzie ludzie mają nosić worki... bo łatwiej jest dyrygować niż samemu worki piaskiem napełniać.
@ Kacper
dnia 27.11.2022, 08:56
Ocena
komentarza:
1
Weź łopatkę i wiaderko i zacznij budować zbiornik Katy-Myscowa!
@ do kapcer
dnia 28.11.2022, 07:53
Ocena
komentarza:
0
Prędzej by wybudował niż ta władza.
@ wiem
dnia 28.11.2022, 11:03
Ocena
komentarza:
-1
Mogła wybudować poprzednia! Miała na to 8 lat!
@ do wiem
dnia 28.11.2022, 13:37
Ocena
komentarza:
3
Poprzednia przynajmniej nie obiecywała. Obiecywał PiS przed wyborami w 2007 r. że ukończą zaporę w 2012 r.
@ Duch
dnia 26.11.2022, 11:48
Ocena
komentarza:
2
Jeszcze jakby wzdłuż tych wałów powstały ścieżki rowerowe...
@ Oro
dnia 26.11.2022, 11:57
Ocena
komentarza:
8
Trolle PiS do TVP info tam wasze miejsce
@ Do Oro
dnia 26.11.2022, 11:58
Ocena
komentarza:
3
Słusznie. W tym kabarecie mogą się odnaleźć
@ Oro
dnia 26.11.2022, 12:02
Ocena
komentarza:
2
Tam zebrano wszystkie śmieci które płyną z prądem „jedynie słusznej partii”.
@ do zdjęcia prawie na czele
dnia 26.11.2022, 12:10
Ocena
komentarza:
8
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Nikki
dnia 26.11.2022, 12:11
Ocena
komentarza:
7
Czyli kolejny etap budowania wałów na Ropie i na Wisłoce PRZED Jasłem. Jak to zauważył powyżej prorok Noe, spowoduje to spiętrzenie i przyspieszenie wody przed Jasłem, gdzie system obrony przeciwpowodziowej jest taki, jaki był w 2010 roku. Bezmyślne budowanie kolejnych wałów nic nie da, a właściwie tylko pogarsza sytuację. Tam gdzie są tylko obwałowania, powodzie są gwałtowniejsze i przynoszą większe straty. Rzeki powinny mieć przygotowane tereny zalewowe, gdzie w razie potrzeby można skierować wodę. Ale to chyba za trudne.
@ Rudek
dnia 26.11.2022, 12:22
Ocena
komentarza:
5
Racja woda przepłynie szybko i zaleje Jasło. Trzeba budować zatoki Przelewowe które zatrzymają wodę i zwiększa bezpieczeństwo . Pól niezagospodarowanych jest tam dużo. Budować tam nie wolno bo tereny zalewowe a nie uprawia ich nikt. Ale kto o tym myśli? Lepiej się pokazać na zdjęciach i lansować się .
@ Lulek
dnia 26.11.2022, 12:35
Ocena
komentarza:
6
W którym państwie europejskim dystrybucja i sprzedawaniem węgla zajmuje się państwo?
@ do Lulek
dnia 26.11.2022, 16:51
Ocena
komentarza:
3
Na Białorusi!
@ On
dnia 26.11.2022, 12:35
Ocena
komentarza:
5
Wały to urzędnicy robią
@ On
dnia 26.11.2022, 12:38
Ocena
komentarza:
6
Nie wystarczy wały robić pierwsze trzeba koryta rzek pogłębiać bo są zamulone a potem wały
@ Adam Petarda
dnia 26.11.2022, 14:49
Ocena
komentarza:
12
Sprawa zbiornika Kąty-Myscowa wraca cyklicznie wraz z nadchodzącymi wyborami. Tylko czekać aż z tematem ruszą europoseł, senator i inni bajkopisarze żyjący w luksusach na koszt obskubywanego z każdej strony, podatnika.
@ stary73lata mam
dnia 26.11.2022, 15:01
Ocena
komentarza:
1
za czyje pierniądze zrobili???derbilizm---niech pisiarze oddadzą swoje zazgrabione śrtodki ---nawet z Unii nie potrzerbują ---niech dają zer swoich zagrabionych---za respiratory , za wybory , za ...
@ HAHA
dnia 26.11.2022, 17:01
Ocena
komentarza:
4
Ooo za zimno na nożyczki i przecinanie wstęgi? Paluchy i noski by paniusiom odmroziło???
@ dragoness
dnia 26.11.2022, 21:28
Ocena
komentarza:
7
Oczywiście, że paniusie były. Tylko na szczęście portal oszczędził nam ich widoku.
@ Czarny Baranek
dnia 26.11.2022, 18:35
Ocena
komentarza:
9
Wydaje mi się że wały podnoszą poziom wody i przenoszą wyższy poziom w dół rzeki czyli ...do miasta. Co z tego wyniknie zobaczymy, byle nieprędko.
@ Gruby
dnia 27.11.2022, 01:14
Ocena
komentarza:
2
Wały w Osobnicy i Oczyszczalnie z Trzcinicy
mają ponoć przewiez na stronę Osobnicy ale
dopiero na wiosnę. Brawo dla autora tego tekstu
radzę zapoznać się dokładnie z topografia Gminy
@ Aaa
dnia 27.11.2022, 05:15
Ocena
komentarza:
5
Woda i tak się gdzieś musi podziać. Nie wyleje w Trzcinicy, to wyleje w Jaśle, jak w 2010
@ zbiornik
dnia 27.11.2022, 06:36
Ocena
komentarza:
1
Plany projektowe zbiornika w Kątach kreślił jeszcze inż. Mościcki późniejszy prezydent. Kiedy to było. A Boguś nie może dokończyć
@ Mariusz
dnia 27.11.2022, 08:02
Ocena
komentarza:
3
Tego jeszcze nie było nozycoreki otwiera wały cyrk
@ łodyniec
dnia 27.11.2022, 08:07
Ocena
komentarza:
2
Tylko 10 baniek za wał z ziemi? A to wałek
@ Mamma Mija
dnia 27.11.2022, 09:00
Ocena
komentarza:
0
Spokojnie! Dojdzie Platforma do władzy to wały wyburzy! Dragoness pomoże!
@ Emeryt
dnia 27.11.2022, 16:58
Ocena
komentarza:
8
Co mnie wasze dyskusje polityczne obchodzą jak ja jutro muszę w sklepie wybierać co kupić. Czy masło czy mleko. Masło po 8,99 zł. a mleko prawie 5 zł. Wy to rozumiecie? A czynsz, a media, a coś do ubrania kupić? Co mnie obchodzi wasz Tusk że Niemiec czy Austriak. Tak jak jest teraz za Kaczyńskiego i tej jego partii dobrej zmiany nie było nigdy. Czyli tak bardzo źle. Oni mają gdzieś seniorów. Co mi z 13 i 14. Za to wszystko nie kupię tyle samo co jeszcze parę lat temu. Plaććie dalej 500 plus zdrowym młodym bykom co siedzą za granicą i na święta przyjeżdżają nowymi autami. Kłóćicie się z całym światem a ten świat utrzymuje naszych obywateli. Ilu Polaków siedzi w Niemczech, ilu w Anglii, ilu w Norwegii. Tylko dzięki temu że Polska jest w Unii to mogą utrzymać rodzinę bo wy im nic nie możecie zaoferować. Wstyd. Oszukaliście nas wyborców pisiory
@ abc
dnia 27.11.2022, 17:38
Ocena
komentarza:
5
[komentarz nie na temat]
@ do Emeryt
dnia 27.11.2022, 23:47
Ocena
komentarza:
3
Oszukali? Bo znaleźli frajerów co dali się nabrać w dyrdymały że wystarczy nie kraść. Nikt nikogo nie zmuszał do głosowanja na PiS. Trzeba było słuchać płynącym zewsząd ostrzeżeń ekonomistów przed skutkami populistycznego rozdawnictwa a nie zbywać tego rechotem ze "straszenia PiSem". No cóż, chcieliście to macie. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
@ wiem
dnia 28.11.2022, 07:19
Ocena
komentarza:
-2
Spoko emerycie! PO ci zabierze wszystko a ceny i tak zostaną!
@ do wiec
dnia 28.11.2022, 08:28
Ocena
komentarza:
0
PO nie będzie miało już czego zabierać.
@ do Emeryt i abc
dnia 27.11.2022, 20:41
Ocena
komentarza:
1
Pomimo tego, że częściowo macie rację, to zdradza język waszych wypowiedzi, że jesteście, bynajmniej nie starymi, trolami politycznymi. I pytam jaki to ma związek z wałami przeciwpowodziowymi i gdzie jest moderator?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657