Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Weekend pod znakiem kultury

5

Kapitalnej zabawy na świeżym powietrzu dostarczył jaślanom i ich wakacyjnym gościom „Weekend z kulturą” zorganizowany popołudniami 1 i 2 sierpnia br. w Parku Miejskim. Organizatorzy zadbali o rozrywki atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, zapraszając do wspólnego spędzenia czasu całe rodziny.

Wydarzenie rozpoczął w sobotę, 1 sierpnia br., plenerowy spektakl „Kto tam” na podstawie książki Satoru Onishi „Kto się schował?”, w wykonaniu krakowskiego Teatru Uszytego, prowadzonego przez aktorskie małżeństwo Katarzynę i Andrzeja Kopczyków.

Mali widzowie poznali niebieskiego zajączka, który bardzo chciał poznać inne zwierzęta. Wyruszając w podróż spotkał kurę, psa, słonia i wesołą żyrafę. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w mini-warsztatach poprowadzonych przez aktorów, z wykorzystaniem scenografii i rekwizytów teatralnych ze spektaklu. Warsztaty okazały się wspaniałą rozrywką dla wszystkich, a animacje w wykonaniu najmłodszych oraz improwizowana opowieść o trzech wiedźmach, księżniczce zamienionej w żabę i dzielnych rycerzach, w której wystąpili warsztatowicze, rozbawiła zarówno ich, jak i publiczność niemal do łez.

Tego samego dnia wieczorem - o godz. 21.00 - w ramach mobilnego kina samochodowego, na parkingu przy ul. Farnej wyświetlono drugą część filmu o przygodach Misia Paddingtona.

W niedzielę teren parku został podzielony na trzy strefy, w których każda z podlegających Miastu Jasłu instytucji kultury (JDK, MBP, MR) przygotowała dla dzieci atrakcyjne, oryginalne zabawy, gry i konkursy z nagrodami. W strefie Jasielskiego Domu Kultury, przeobrażonej w ogród zwierzęcy, znajdowały się stanowiska do malowania na rzecznych kamieniach, papierze i folii, a pod każdym drzewem i krzakiem można było ujrzeć kolorowego zwierzaka zachęcającego do zrobienia zdjęcia. Do tego, na gałęziach huśtały się pluszowe małpki i ptaki, a dookoła słychać było odgłosy puszcz, lasów i wiejskich gospodarstw. W ten klimat idealnie wpisał się, entuzjastycznie przyjęty przez dzieci i ich opiekunów, konkurs odgadywania odgłosów zwierząt, z atrakcyjnymi nagrodami.

Miejska Biblioteka Publiczna obchodziła 75. na swoim terenie urodziny Pippi, dla której najmłodsi przygotowali pomysłowe prace plastyczne, natomiast na stanowisku Muzeum Regionalnego dzieci wraz z opiekunami uczyły się robienia zabawek z tektury. Było też stoisko Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej Urzędu Miasta w Jaśle, na którym również można było wziąć udział w konkursie i otrzymać różne pamiątki.

Dodatkową atrakcją niedzielnego popołudnia w parku był „Pan Buźka”, bawiący dzieci magicznymi sztuczkami, tańcem i śpiewem, a całości dopełnił program muzyczny, w którym wystąpiły solistki JDK oraz działający od wiosny w tej instytucji młodzieżowy zespół Jazz Kids.

Przedostatnim punktem programu był pokaz taneczny dorosłych, uczęszczających na zajęcia do JDK.

„Weekend z kulturą” zakończył koncert kapeli podwórkowej Tanie Dranie, serwując publiczności znane i lubiane utwory, takie jak: m. in. „Tango andrusowskie”, „Tylko we Lwowie”, „Stachu!” i wiele innych.

Organizatorami „Weekendu z kulturą” byli: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne w Jaśle. Do organizacji sobotniej części imprezy, jako współorganizatorzy włączyli się również: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle „Familiaris”.

JDK

Napisany dnia: 05.08.2020, 10:11
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 05.08.2020, 19:32
Ocena
komentarza:
5
Tak wygląda zachowanie przepisów sanitarnych...przy tzw pandemii...
@ Pandemii nie ma.
dnia 05.08.2020, 20:29
Ocena
komentarza:
7
Bravo dla organizatorów.
@ Phi
dnia 05.08.2020, 21:18
Ocena
komentarza:
1
Tyle zapowiedzi a imprezka taka sobie, dla garstki dzieciaków. Faktycznie gdzie maseczki? Przecież są obowiązkowe, nawet mandaty mają być za "niemanie".
@ ja
dnia 11.08.2020, 10:52
Ocena
komentarza:
1
Dobrze, że coś się dzieje.
@ Noo
dnia 12.08.2020, 08:32
Ocena
komentarza:
1
Dobrze napisane "coś się dzieje", a miało być tak super i po nowemu. Według mnie to tylko powielanie. Nic nowego nie dzieje się od dawna, akademie i składanie kwiatków z różnych okazji. Smutne to wszystko .
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mieszkańcy Jasła chcą płacić mniej za śmieci. Gotowi są zakładać kompostowniki. Miasto jednak nie spieszy się z wprowadzeniem stosownego rozwiązani

   

  Większość Polaków uważa, że ceny za wywóz odpadów są zbyt wysokie. Mieszkańcy Jasła, nie są w tym względzie wyjątkiem. 

 • Wrak samochodu w centrum osiedla Gamrat w Jaśle. Kto i kiedy go uprzątnie?

  Od blisko dwóch miesięcy na osiedlu Gamrat w Jaśle, w pobliżu boiska do koszykówki stoi doszczętnie zdewastowany samochód, którego właściciel nie żyje. Pojazd stał się doskonałym miejscem do zabawy przez dzieci. Okazuje się, że sprawa uprzątnięcia wraku nie będzie taka prosta..

 • Bez skrupułów nadal podrzucają wielkogabaryty

  Na osiedlu Kopernika w Jaśle po raz kolejny podrzucono śmieci pod drzewem w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie pojemniki śmietnikowe nie są w żaden sposób zabezpieczone. Miejsce okazało się być doskonałe do składowania odpadów wielkogabarytowych. Tym razem zalegają tam stare kanapy, lodówki, materac, a nawet opona samochodowa.

 • U pacjentki przyjętej na Oddział Ortopedii potwierdzono zakażenie koronawirusem

  Pacjentka przyjęta do jasielskiego szpitala trafiła na oddział zakaźny. Po trzech dniach pobytu na Oddziale Ortopedii pojawiły się duszności oraz wysoka temperatura. Test na obecność wirusa Covid-19 potwierdził się. Sala, w której przebywała kobieta została zdezynfekowana. Przyjęcia na oddział nie zostały wstrzymane.

   

 • Szkoła języka niemieckiego - Prestiż

   

  (Mobilna) Szkoła Języka Niemieckiego Prestiż oferuje naukę języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdaję sobie sprawę jak cenny jest czas w dzisiejszych czasach dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą kursantów istnieje możliwość dojazdu do dzieci i młodzieży. Kursy i szkolenia dla firm odbywają się w siedzibach firm.

 • W Osieku Jasielskim ma powstać farma fotowoltaiczna

  Prywatny inwestor wydzierżawił już od prywatnych osób około 20 ha działki na terenie gminy Osiek Jasielski. Okazuje się, że firma ma w planach budowę farmy fotowoltaicznej. Aby jednak inwestycja mogła się ziścić potrzebna była zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Radni gminy nie mieli żadnych wątpliwości, że podjęcie tej uchwały przyniesie wymierne korzyści.

 • LAUDERM – nowe oblicze kosmetologii estetycznej

   

  Troska o dobrą kondycję i wygląd nie jest już postrzegana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego dla wąskiego grona osób. Coraz więcej kobiet poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, aby właściwie zadbać o swoje ciało. 

 • Spotkanie z posłem Winnickim cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jaślan

  W minioną sobotę w Jaśle gościł poseł na Sejm Robert Winnicki, jeden liderów Konfederacji, który spotkał się z lokalną społecznością podejmując dyskusję na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Salę wypełniona była po brzegi...

 • Europoseł Łukacijewska po latach przerwy wraca z biurem do Jasła

  Dzisiaj w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie biura europoseł Elżbiety Łukacijewskiej, do którego będą mogli przyjść ze swoimi problemami i innymi ważnymi sprawami mieszkańcy powiatu jasielskiego. Pracownicy biura będą do ich dyspozycji przez trzy dni w tygodniu...

 • Na ścianie bloku przy ul. Szajnochy powstaje monumentalny mural

   

  W Jaśle, coraz więcej budynków zachwyca pracami Sylwestra Łaskawskiego. Jego najnowszą realizacją jest mural na bloku mieszkalnym przy ul. Szajnochy. Wkrótce będzie można podziwiać go w pełnej krasie. Dzieło, tematyką nawiązuje do postaci jasielskich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Catering dla firm na każdą okazję

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych.

 • Czarni na remis w meczu z liderem tabeli

   

  Po trzech porażkach z rzędu, Czarni Jasło, w końcu zdołali zapunktować w ligowym starciu. Podopieczni Adama Domaradzkiego, dla którego sobotni mecz był debiutem w roli szkoleniowca drużyny seniorów, zremisowali na własnym boisku z Piastem Tuczempy 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił w drugiej połowie spotkania Paweł Setlak.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105