Weekendowe starty JSC

10

Weekendowe starty zawodników JSC rozpoczęły się już o godzinie 5 rano 18.08 w Krempnej. O tej porze miał bowiem start IV Ultramaraton Magurski, w którym brał udział Mirosław Pawluś.

Trasa, którą wybrał Mirek miała długość 92 km i 3000 m przewyższenia przebiegała przez tereny Beskidu Niskiego w większości leżącymi na obszarze Magurskiego Parku Narodowego. Naszemu zawodnikowi pokonanie tej trasy zajęło 11 h 31 min i pozwoliło mu to zająć 7 m-ce open.

W tych samych zawodach brała również udział inna zawodniczka JSC – Agnieszka Czyżowicz-Gotfryd. Wybrała ona trasę o długości 20 km i 700 m przewyższenia, którą pokonała w czasie 2h 35 min., zajmując 19 m-ce wśród kobiet.

Również w sobotę, zawodnicy JSC wystartowali w miejscowości Długie, w kolejnej edycji Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. W kategorii „Masters I” Tomasz Leśniak zajął 2 miejsce, w kategorii „Masters II” – Łukasz Szumiec zwycięża a Jakub Zbiegień kończy zmagania na 4 miejscu.

W niedzielę 19.08 nasi zwodnicy brali udział w dwóch zawodach rowerowych.

Pierwsze z nich odbywały się w Łańcucie i był to VI Łańcucki Klasyk Szosowy, biorący udział w cyklu wyścigów szosowych Ligii Kolarskiej. Trasa, jaką pokonywali zawodnicy liczyła ok. 70 km i 1000 m przewyższenia, przebiegała po krańcowych terenach Pogórza Dynowskiego. W zawodach tych brało udział dwóch zawodników JSC - Rafał Cygan, który w kategorii M3 zajął 28 m-ce oraz Witold Cisło, który w kategorii M4 zajął 48 m-ce.

W tym samym dniu w Piwnicznej Zdroju odbyły się kolejne zawody cyklu Dare 2b MTB Maraton. Zawodnicy mieli tym razem trasę ulokowaną w terenach Beskidu Sądeckiego. Do wyboru mieli oni trzy trasy: dystans Full – 67 km – 2620 m przewyższenia, Half – 45 km - 1780 m przewyższenia oraz Quarter – 23 km – 1000 m przewyższenia.

Dystans Full wybrał Jakub Siemiączko, który zajął w swojej kategorii 5 m-ce. Na dystansie Half Jakub Gryzło zajął 3 m-ce, natomiast Piotr Gryzło na najkrótszym dystansie również stanął na najniższym stopniu podium.

Również w miniony weekend w USA świetny start zanotował jaślanin Tomasz Florczyk. Wziął udział w wyścigu Point Peter Pounder w Port Jervis w stanie NY, w którym zajął 2 miejsce.