Weekendowe starty zawodników JSC

5

W dniu 21 kwietnia odbył się w Szczawnicy cykl biegów górskich. Zawodnicy mieli możliwość wyboru długości trasy od 6 do 97 kilometrów. Dwóch zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów, Mirosław Pawluś i Marcin Wiącek wybrało najdłuższy dystans – Niepokorny Mnich.

Głównym założeniem tej trasy jest pokazanie mniej uczęszczanych szlaków pogranicza polsko – słowackiego w okolicach Szczawnicy. Suma przewyższeń wynosiła +4100, a limit czasu na ukończenie trasy wynosił 17 godzin. Tradycyjnie start nastąpił o 3 w nocy.

Na trasie wystartowało 300 zawodników. W limicie czasowym ukończyło bieg 197 osób. Marcin Wiącek w skutek kontuzji musiał się wycofać z rywalizacji na 44 kilometrze, natomiast Mirek Pawluś ukończył bieg na 39 miejscu z czasem 13 godz. 15 min.

22 kwietnia trzech zawodników JSC: Artur Gorczyca, Jakub Siemiączko i Jakub Zbiegień wystartowali w XXIV Pucharze Tarnowa MTB w konkurencji cross-country (XC). Zawody odbyły się w tarnowskim Lasku Lipie na dystansie 13,2 km. Artur Gorczyca i Jakub Siemiączko startowali w kategorii „Master I” i zajęli odpowiednio 9 i 10 miejsce, natomiast Jakub Zbiegień startował w kategorii „Master II” i zajął bardzo dobre 6 miejsce.

W tym samym dniu odbyła się w Jaśle IV edycja „Biegu Króla”. Również i tu nie mogło zabraknąć zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Dystans 5-cio kilometrowy wybrał Dominik Szumiec i z czasem 18.57. zajął 3 miejsce open. Natomiast Łukasz Szumiec wystartował na dystansie 10 kilometrów i z czasem 35.51 zajął pierwsze miejsce. Żeńska część JSC reprezentowana była przez Agnieszkę Czyżowicz – Gotfryd, która startowała na dystansie 10-cio kilometrowym. Dystans ten pokonała w czasie 51.10., co pozwoliło na zajęcie 14 miejsca open wśród kobiet, a w kategorii wiekowej – 3 miejsce.

Pragniemy również nadmienić że JSC ma zawodnika w Stanach Zjednoczonych. Tomasz Florczyk - Jaślanin, który od lat mieszka w USA po wielu latach wraca do jazdy i ścigania na rowerze górskim. Również w ten weekend zaliczył Swój debiut w Fat Tire Classic w Farmington w stanie Connecticut. Liczymy że Tomasz będzie częściej się ścigał i godnie reprezentował JSC za "wielką wodą".

Wszystkim startującym zawodnikom Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów GRATULUJEMY.