Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Kanał RSS!
0
 Ruszamy z własnym kanałem RSS!

RSS to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości.

RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane
(a nie np. raz dziennie).


Napisany dnia: 03.06.2006, 23:39
Finał VII Konkursu Wiedzy o Samorządzie w jasielskiej bibliotece
0
31 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się finał VII Konkursu Wiedzy o Samorządzie. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Powiatu Jasielskiego, Wójt Gminy Tarnowiec oraz Wójt Gminy Jasło.
W wyniku eliminacji, do finału zakwalifikowanych zostało dziesięć 3-osobowych drużyn, które zaprezentowały się w trzech konkurencjach.
Napisany dnia: 03.06.2006, 11:10
Woda pochłonęła kolejne ofiary
0
Dwa kolejne utonięcia miały miejsce na Podkarpaciu. Woda pochłonęła małe, niespełna 3-letnie dziecko i 44-letniego mężczyznę. Obydwa zdarzenia miały miejsce w pow. krośnieńskim, gdzie w ostatnich dniach, po intensywnych opadach deszczu, w rzekach i potokach notowano wysoki poziom wody...
Napisany dnia: 03.06.2006, 11:02
Atakowali pod osłoną nocy
4
Policjanci ochraniają ludzi. A jest to trudna służba. W jej toku często narażają swoje zdrowie a nawet życie. Parę dni temu jasielscy policjanci zatrzymali dwóch dobrze im wcześniej znanych młodych ludzi, którzy mieszkańcom Jasła wyrządzili wiele szkód. Prawdopodobnie z zemsty za wcześniejsze zatrzymania w związku z kradzieżami i zniszczeniami, pod osłoną nocy próbowali ranić policjantów i niszczyć radiowozy.
Napisany dnia: 03.06.2006, 10:59
Intensywnych opadów ciąg dalszy
9
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW o/Kraków ostrzega, że w ciągu najbliższej doby, począwszy od godzin popołudiowych dnia 02.06.2006 na terenie województwa podkarpackiego wystąpią silne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadu w części południowej wyniesie 20-30 mm/24h. Jest to już kolejne ostrzeżenie IMGW o/Kraków dla naszego regionu ostatnie intensywne opady spowodowaly liczne podtopienia....
Napisany dnia: 02.06.2006, 15:17
Dzień Dziecka
1
1 czerwca to jak wszystkim wiadomo dzień Wszystkich dzieci, a więc redakcja portalu JASŁO.xt.pl przesyła najlepsze życzenia wszystkim dzieciom, tym małym i troche większym aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!
W dniu dzisiejszym jest organizowanych wiele imprez w naszym mieście specjalnie dla was drogie dzieci :) (więcej informacji w Kalendarzu Imprez) Serdecznie zapraszamy !!
Napisany dnia: 01.06.2006, 05:49
Tu odzyskują chęć do życia
0
W działającym od 5 lat przy Centrum Charytatywnym "CARITAS” im. Jana Pawła II Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym przybyło 17 łóżek. Całodobową opiekę ma tu obecnie 42 pensjonariuszy.
Przystosowanie obiektu do obowiązujących standardów wymagało sporo wysiłku. - Ale jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc sponsorów, w tym zwłaszcza Rafinerii i firmy Carbon Black Polska - podkreśla ks. dyrektor Marian Putyra....
Napisany dnia: 01.06.2006, 05:34
Pasjonaci czy szaleńcy?
1
Ile trzeba samozaparcia, siły i wytrwałości, aby wziąć udział w 3-dniowym 220-kilometrowym rajdzie ekstremalnym w Zakopanem? Przekonali się o tym Jarosław Żebracki i Łukasz Szumiec z Jasła, którzy zajęli w nim piąte miejsce na 70 drużyn, z całej Europy.
The North Face Adventure Trophy, który trwał od 28 kwietnia do 2 maja b.r., to sześcioetapowy rajd, zaliczany do Pucharu Europy w Rajdach Przygodowych. Jak określają go uczestnicy - 3 dni \'\'ekscytującej zabawy\'\'.
Napisany dnia: 01.06.2006, 05:30
W „dwójce” potrafią - JASŁO Uczniowie pomogli kolegom
0
Od siedmiu lat Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle organizuje konkurs plastyczno -literacki „Moje spotkanie z przyrodą”.
Od dwóch lat jest to już konkurs na szczeblu wojewódzkim. Kończyła go aukcja prac, z której zebrane pieniądze zasilały konto Domu Dziecka.
Zebrali trzy tysiące
- W tym roku postanowiliśmy pomóc dzieciom, których rodziców nie stać na zakup podręczników – mówi dyrektor szkoły Marta Baran....
Napisany dnia: 31.05.2006, 05:29
Ostrżezenie o intensywnych opadach deszczu i silnym wietrze
2
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie ostrzega, że w ciągu najbliższej doby tj. po południu dnia 30-go maja i w nocy 30/31 maja wystapią silne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadu wyniesie 30-40 mm/24h, a w dzień 31-go maja około 20 mm. Jednocześnie wzrośnie prędkość wiatru osiagając w porywach 15-20 m/s.
Opady spowodują wzrost poziomu wód w rzekach, mogą też spowodować lokalne podtopienia i utrudnienia komunikacyjne.
Napisany dnia: 30.05.2006, 17:27
Prawo pozwala, a szkoła ogranicza
3
Kodeks Cywilny wyraźnie mówi, że pełnoletnim jest ten, kto ukończył 18 lat. Kwestia ta ciekawie wygląda u pełnoletniego ucznia szkoły średniej, któremu prawo pozwala, ale szkoła ogranicza.

Dorosły człowiek w świetle prawa może sam decydować o sobie i swoim losie. Co zrobić, kiedy jest jeszcze uczniem, na utrzymaniu rodziców? Taka sytuacja widoczna jest zwłaszcza u uczniów ostatnich klas szkół średnich lub niepełnoletnich, którzy przez zawarcie małżeństwa uzyskali pełnoletność.
Napisany dnia: 30.05.2006, 05:49
Zawód zaufania publicznego
0
Po raz pierwszy 17 diagnostów laboratoryjnych z Jasła i Sanoka odebrało 19 maja w Szpitalu Specjalistycznym \'\'Prawo wykonywania zawodu\'\'. To duży krok naprzód, bowiem do niedawna sprawa diagnostyki była nieuregulowana.

Diagnostyka laboratoryjna to ważna gałąź medycyny zajmująca się wykonywaniem badań na materiale pobranym od człowieka.
Napisany dnia: 30.05.2006, 05:48
Wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI - jasielscy harcerze-ratownicy pomagali
1
W dniach 25-28 maja 2006 roku w odbyła się pierwsza pielgrzymka Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski.
Podczas papieskiej pielgrzymki harcerze tradycyjnie pełnili „Białą Służbę”.
Służbę medyczną podczas uroczystości związanych z papieską wizytą w Małopolsce pełniło wiele harcerskich grup ratowniczych z całej Polski, w tym także HARCESRKI KLUB RATOWNICZY „Jasło” działający przy Komendzie Hufca ZHP Jasło....
Napisany dnia: 29.05.2006, 22:33
Wieść o zwłokach kobiety w Warzycach to plotka
3
Wykopaliśmy zwłoki kobiety w worku. Taką odpowiedź na pytanie ciekawskich: -co tu wykopaliście? miał dać jeden z robotników pracujących przy budowie nowej drogi z Lubli do Warzyc, na terenie powiatu jasielskiego.
Nie trzeba było długo czekać by ta nieprawdziwa informacja rozprzestrzeniła się wśród ludzi w powiecie jasielskim, strzyżowskim, a nawet dalej. W szybkim czasie wieść wzbogacona została o wiek, miejsce zamieszkania, a nawet nazwisko rzekomo zamordowanej kobiety....
Napisany dnia: 29.05.2006, 17:10
Wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI - Samolot z Benedyktem XVI na pokładzie odleciał do Watykanu [aktualizacja 22:00]
0
O godz. 21.48 samolot z Benedyktem XVI na pokładzie wystartował z podkrakowskiego lotniska Balice.
Papież odleciał do Rzymu z prawie dwugodzinnym opóźnieniem....
Napisany dnia: 28.05.2006, 22:05
Wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI - Nabardziej symboliczny punkt pielgrzymki [aktualizacja 20:40]
0
Benedykt XVI przeszedł wzdłuż Międzynarodowego Pomnika Ofiar Obozu w Birkenau. Znajdują się tam 22 tablice, upamiętniające zamordowanych w obozie więźniów z różnych krajów. Młodzi ludzie różnych narodowości postawili znicze przed każdą z tablic.
Napisany dnia: 28.05.2006, 19:10
Wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI - Przybyłem, aby pójść Jego śladami
0
Trwajcie mocni w wierze - oto motto mej podróży apostolskiej. Bardzo bym chciał, aby te dni przyniosły umocnienie w wierze nam wszystkim - wiernym Kościoła, który jest w Polsce, i mnie samemu. Dla tych, którym brak łaski wiary, ale mają serca pełne dobrej woli, ta wizyta niech będzie czasem braterstwa, życzliwości i nadziei. ...
Napisany dnia: 26.05.2006, 05:22
Groźne odpady blisko rzeki
1
Podczas ostatnich wiosennych podtopień Wisłoka zmieniła swój bieg, odsłaniając stare wysypisko odpadów. Jeśli poziom rzeki znów się podniesie, zacznie ona podmywać śmieci, a 700 metrów dalej jest ujęcie wody pitnej dla miasta.

- Prawdopodobnie, część odpadów pochodzi z różnych jasielskich zakładów, które przed laty wywoziły je tutaj. Do tej pory przykryte były warstwą ziemi, teraz odsłoniła je rzeka - mówi Waldemar Potera, którego brat buduje się na jednej z pobliskich działek.
Napisany dnia: 24.05.2006, 05:28
Wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI
20
W trakcie zbliżającej się pielgrzymki nad bezpieczeństwem Ojca Świętego i Pielgrzymów czuwać będzie 15 tysięcy policjantów. Także z Podkarpacia ponad 600 policjantów włączy się do działań na rzecz spokoju i bezpieczeństwa pielgrzymki.
Głównymi zadaniami policji w tych dniach będzie m.in. kierowanie ruchem pojazdów i pielgrzymów, pomoc osobom udającym się na spotkania z Papieżem, jak również ochrona przed kieszonkowcami czy różnymi przestępcami.
Ważne dla Pielgrzymów informacje znajdują się w dalszej części newsa....
Napisany dnia: 22.05.2006, 18:42
Juwenalia 2006 - to już jest koniec
0
W dniach 19-21 maja 2006 roku w naszym mieście trawło studenckie święto - Juwenalia. Poniżej prezentujemy podsumowanie tej świetnej imprezy. Zapraszamy również do fotorelacji tutaj. Polecamy również podsumowanie Juwenaliów okiem Ratowników tutaj
Napisany dnia: 22.05.2006, 18:01
 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105