Wicemistrz Europy, Paweł Zygmunt, zaśpiewał Kiepurę w I Liceum
5
13. Maja w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle odbyło się spotkanie z Pawłem Zygmuntem, łyżwiarzem szybkim, wielokrotnym mistrzem polski, medalistą mistrzostw świata i europy, i olimpijczykiem.
Spotkanie stanowiło część akcji “Zostań Olimpijczykiem”, której organizatorami są Paweł Zygmunt oraz jego żona. Olimpijczyk odwiedził szkołę na zaproszenie Towarzystwa Sportowego Sokół.
Olimpijczyk tłumaczył uczniom znaczenie idei olimpijskiej, oraz dzielił się wiedzą z zakresu historii igrzysk. Paweł Zygmunt szczególnie podkreślał fakt, iż hasło olimpijskie - Kalos Kagathos - nawołuje do dbałości zarówno i ciało jak i umysł.



- Nie można rozwijać tylko swojego ciała, zapominając o psyche, ani odwrotnie. - mówił olimpijczyk. - Doskonałym przykładem realizacji idei olimpijskiej jest polska medalistka z 1928 roku, Halina Konopacka, która poza sportem zajmowała się również, z sukcesami, poezją. Antoni Słonimski ubolewał nawet, iż poświeciła się karierze sportowej.
Paweł Zygmunt zaznaczał również patriotyczny wymiar sportu. - Zawsze podobało mi się występowanie pod flagą biało czerwoną i między innymi szansa reprezentowania kraju pchnęła mnie w kierunku sportu.




Częścią spotkania był konkurs, w którym uczniowie mogli wygrać telefon ufundowany przez sponsora, firmę Samsung. Nagrodę miał otrzymać uczeń najlepiej odpowiadający na pytania związane z tematem spotkania. Ostatecznie jednak zwycięzcę wyłoniono w drodze losowania, a został nim Maciej Wachowski z kl. II B.
Hobby Pawła Zygmunta, jak dowiedzieliśmy się na spotkaniu, jest śpiew operowy. Na prośbę jaslo4u łyżwiarz zademonstrował próbkę swoich możliwości.
Posłuchaj jak śpiewa olimpijczyk
Poza I Liceum Paweł Zygmunt odwiedził również, tego samego dnia, Zespół Szkół w Kołaczycach i Gimnazjum nr 1 w Jaśle.
Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl







Spotkanie stanowiło część akcji “Zostań Olimpijczykiem”, której organizatorami są Paweł Zygmunt oraz jego żona. Olimpijczyk odwiedził szkołę na zaproszenie Towarzystwa Sportowego Sokół.
Olimpijczyk tłumaczył uczniom znaczenie idei olimpijskiej, oraz dzielił się wiedzą z zakresu historii igrzysk. Paweł Zygmunt szczególnie podkreślał fakt, iż hasło olimpijskie - Kalos Kagathos - nawołuje do dbałości zarówno i ciało jak i umysł.
- Nie można rozwijać tylko swojego ciała, zapominając o psyche, ani odwrotnie. - mówił olimpijczyk. - Doskonałym przykładem realizacji idei olimpijskiej jest polska medalistka z 1928 roku, Halina Konopacka, która poza sportem zajmowała się również, z sukcesami, poezją. Antoni Słonimski ubolewał nawet, iż poświeciła się karierze sportowej.
Paweł Zygmunt zaznaczał również patriotyczny wymiar sportu. - Zawsze podobało mi się występowanie pod flagą biało czerwoną i między innymi szansa reprezentowania kraju pchnęła mnie w kierunku sportu.
Częścią spotkania był konkurs, w którym uczniowie mogli wygrać telefon ufundowany przez sponsora, firmę Samsung. Nagrodę miał otrzymać uczeń najlepiej odpowiadający na pytania związane z tematem spotkania. Ostatecznie jednak zwycięzcę wyłoniono w drodze losowania, a został nim Maciej Wachowski z kl. II B.
Hobby Pawła Zygmunta, jak dowiedzieliśmy się na spotkaniu, jest śpiew operowy. Na prośbę jaslo4u łyżwiarz zademonstrował próbkę swoich możliwości.
Posłuchaj jak śpiewa olimpijczyk
Poza I Liceum Paweł Zygmunt odwiedził również, tego samego dnia, Zespół Szkół w Kołaczycach i Gimnazjum nr 1 w Jaśle.
Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl
