Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Widowiskowe skoki na „łąkach hubalowych”

2

Blisko 80 par wzięło udział w konnych skokach przez przeszkody w ramach III Amatorskich Zawodów o Puchar Burmistrza Miasta Jasła & 15-Lecia Istnienia JSJ. Zwyciężyli zawodnicy z różnych regionów Polski.

Zobacz fotorelację z zawodów tutaj > FOTOGALERIA

W miniony weekend na ,,łąkach hubalowych’’ zostały rozegrane III Amatorskie Zawody o Puchar Burmistrza Miasta Jasła & 15-Lecia Istnienia JSJ. W imprezie uczestniczyło 19 stajni z różnych regionów Polski. Możliwy był udział w 3 kategoriach skokowych: 50 cm, 70 cm i 90 cm. Organizatorami wydarzenia było Miasto Jasło, Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie, Miasto Brzostek oraz Sports Events. W I kategorii, w której startowało 58 par, zwyciężyła Jolanta Czopek i klacz Puszta z Brzezia z klubu jeździeckiego Geronimo Team z Kazimierzy Wielkiej z woj. Świętokrzyskiego. W II kategorii brało udział 38 par, a triumfował Marek Biernat i klacz Orka Kur również z klubu jeździeckiego Geronimo Team. W ostatniej najwyższej konkurencji wystąpiło 18 par. Wygrała Karolina Myśliwiec na klaczy Lawenda z Jasielskiego Stowarzyszenia Jeździeckiego. Dla zwycięzców przygotowane zostały nagrody jeździeckie oraz upominki od sponsorów.

Na wydarzeniu obecni byli: burmistrz Miasta Jasła – Ryszard Pabian, burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka – Adam Bodzioch, burmistrz – Brzostku Wojciech Staniszewski, przewodniczący Księgi Stadnej Koni Huculskich kierownik stada ogierów Kulikowska Ostoja – Andrzej Goraus oraz Zygmunt Jabłecki – zawodnik klubu jeździeckiego Rzeszów i dwukrotny wicemistrz Polski w kombinacji skoki ujeżdżanie, który jest autorem książki ,,hodowla koni i sport jeździecki w Galicji pod zaborem austriackim, w okresie międzywojennym, w Małopolsce’’.

Jasielska Stowarzyszenie Jeździeckie to prężnie działająca sekcja, o czym świadczą liczne sukcesy podopiecznych. – Z naszej stajni bierze udział 5 zawodniczek, a już w przyszły weekend wybieramy się na Mistrzostwa Polski – mówił właściciel stajni.

SJ

Napisany dnia: 14.09.2020, 14:18
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Podziw
dnia 14.09.2020, 20:54
Ocena
komentarza:
2
Piękne konie.
@ @Krystian
dnia 16.09.2020, 22:23
Ocena
komentarza:
2
Piękny sport w którym niema korupcji przekrętów a jest zwierzę i człowiek niesamowita przyjaźń i wzajemne zaufanie to jest piękne oby więcej takich widowisk w Jaśle.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rusza modernizacja ponad 7 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 993

  Dzisiaj przy Domu Ludowym w Pielgrzymce odbyło się uroczyste rozpoczęcie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 993 na odcinku Pielgrzymka-Nowy Żmigród. Zadanie ma zostać zrealizowane do października przyszłego roku.

   

 • Givaudan sprzeda produkcję pektyn Herbstreith &Fox

   

  Spółka Givaudan oświadczyła dzisiaj, że przekazuje produkcję pektyn, stanowiącą element działalności spółki Naturex, spółce Herbstreith & Fox (Grupa H&F) – rodzinnej firmie będącej czołowym producentem pektyn, której siedziba znajduje się w niemieckim mieście Neuenbürg. 

 • Mieszkańcy ul. Łąkowej i Kwiatowej zapowiadają protest. Chcą przejścia dla pieszych na budowanej drodze wojewódzkiej 992

   

  Skarżą się, że przez budowę nowej drogi zostali niemal odcięci od świata. Mieszkańcy ul. Łąkowej i Kwiatowej w Jaśle apelują o budowę przejścia dla pieszych, aby mogli łatwo dotrzeć, tak jak było do tej pory, do kościoła, czy też szkoły. Zapowiadają organizację protestu, jeżeli ich postulaty nie zostaną uwzględnione. 

 • Petycja w sprawie drzew przy ul. Rejtana trafiła do Urzędu Miasta. Dzisiaj rozpoczęła się ich wycinka

   

  W ubiegłym tygodniu, do Urzędu Miasta w Jaśle, trafiła petycja przeciwko wycince drzew pod realizowaną budowę ścieżki rowerowej. Podpisało ją blisko 580 osób. Tymczasem, dzisiaj rozpoczęto wycinkę drzew przy ul. Rejtana. Jak przekonuje jasielski magistrat, wbrew pierwotnym założeniom, udało się ocalić 10 drzew.

 • Rozpoczęto budowę boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Sobniów

  Wczoraj przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle rozpoczęto prace budowlane związane z budową boiska wielofunkcyjnego. Inwestycja jest realizowana ze środków w ramach drugiej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

 • W Nowym Żmigrodzie powstał klub radnych PiS

  W radzie gminy Nowy Żmigród powstał klub radnych Prawa i Sprawiedliwości liczący siedmiu członków. Przewodniczącym nowego klubu został Grzegorz Munia.

 • "Dwójka" przeszła na zdalne nauczanie. U uczennicy potwierdzono Covid-19

  Uczniowie klas od I-III w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle od dzisiaj rozpoczynają nauczanie w formie zdalnej. Starsze klasy normalnie będą się uczyć w budynku szkoły. W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem u jednej z uczennic szkoły, na kwarantannie przebywa około 200 osób.

 • Mieszkańcy Jasła chcą płacić mniej za śmieci. Gotowi są zakładać kompostowniki. Miasto jednak nie spieszy się z wprowadzeniem stosownego rozwiązani

   

  Większość Polaków uważa, że ceny za wywóz odpadów są zbyt wysokie. Mieszkańcy Jasła, nie są w tym względzie wyjątkiem. 

 • Wrak samochodu w centrum osiedla Gamrat w Jaśle. Kto i kiedy go uprzątnie?

  Od blisko dwóch miesięcy na osiedlu Gamrat w Jaśle, w pobliżu boiska do koszykówki stoi doszczętnie zdewastowany samochód, którego właściciel nie żyje. Pojazd stał się doskonałym miejscem do zabawy przez dzieci. Okazuje się, że sprawa uprzątnięcia wraku nie będzie taka prosta..

 • Bez skrupułów nadal podrzucają wielkogabaryty

  Na osiedlu Kopernika w Jaśle po raz kolejny podrzucono śmieci pod drzewem w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie pojemniki śmietnikowe nie są w żaden sposób zabezpieczone. Miejsce okazało się być doskonałe do składowania odpadów wielkogabarytowych. Tym razem zalegają tam stare kanapy, lodówki, materac, a nawet opona samochodowa.

 • Szkoła języka niemieckiego - Prestiż

   

  (Mobilna) Szkoła Języka Niemieckiego Prestiż oferuje naukę języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdaję sobie sprawę jak cenny jest czas w dzisiejszych czasach dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą kursantów istnieje możliwość dojazdu do dzieci i młodzieży. Kursy i szkolenia dla firm odbywają się w siedzibach firm.

 • LAUDERM – nowe oblicze kosmetologii estetycznej

   

  Troska o dobrą kondycję i wygląd nie jest już postrzegana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego dla wąskiego grona osób. Coraz więcej kobiet poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, aby właściwie zadbać o swoje ciało. 

 • Catering dla firm na każdą okazję

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105