Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Wielkanocne spotkanie z tradycją w Klubie Czytających Rodzin

1

Jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Wielkanocy jest jajko. Tradycyjnie malujemy je w różne wzory i kolory, tworzymy z nich piękne świąteczne dekoracje, aby wprowadzić wiosenny klimat do naszych domów.

21 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin. Przedświąteczne spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza Jana Brzechwy pt. „Jajko” oraz opowiadania Doroty Skwark pt. ”Symbole Wielkiej Nocy”.

Rozmawialiśmy o świątecznych zwyczajach i tradycjach, które przetrwały w naszych domach oraz o obyczajach z różnych rejonów Polski. Uczestnicy dowiedzieli się m. in.: jakie różnice są między kraszankami, oklejankami, czy pisankami ażurowymi, jakie znaczenie mają kolory pisanek, co i dlaczego powinno znaleźć się w koszyczku na święconkę oraz czym jest śmigus, a czym dyngus. Kolorowymi farbami pomalowali wielkanocne ozdoby z drewna tworząc kolorowe kompozycje, by zdobiły stół wielkanocny i koszyczek ze święconką.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP w Jaśle

Napisany dnia: 27.03.2024, 15:20

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
4
@ Miśka
dnia 28.03.2024, 21:49 · Zgłoś
Super MBP:-) Brawo czytelnicy!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657