Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wielkie emocje w derbowym starciu. MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło pokonał Karpaty Krosno

11

W sobotnim spotkaniu 23. kolejki siatkarskiej II ligi mężczyzn zespół MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło zmierzył się we własnej hali z ekipą Karpat Krosno. W derbowym pojedynku nie brakowało sędziowskich kontrowersji oraz sportowych emocji. Do wyłonienia zwycięzcy konieczne było rozegranie tie-breaka, w którym lepsi okazali się gospodarze.

Podopieczni Bartosza Kilara przystępowali do derbowego starcia z Karpatami po trzech porażkach odniesionych w rzędu. Pojedynek z rywalem zza miedzy mógł okazać się doskonałą okazję do podreperowania morale drużyny.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Krośnianie przyzwoicie radzili sobie w obronie. Gościom brakowało jednak skuteczności w ataku, co skrzętnie postanowili wykorzystać jaślanie, konsekwentnie powiększając przewagę punktową. Nie mała w tym zasługa Kamila Warzochy, Anatola Lejko i Bartosza Lasockiego, który pewnie poczynał sobie na środku siatki. Przewaga jaślan wzrosła do pięciu punktów (15:10). Gospodarze kontrolowali przebieg rywalizacji, choć krośnianie starali się odwrócić jej losy. Ostatecznie to jaślanie cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszej partii.

W drugiej odsłonie spotkania, obydwa zespoły rywalizowały jak równy z równym. Żadna z drużyn nie była wstanie zbudować przewagi wyższej niż dwa oczka. Gospodarze słabiej niż w pierwszym secie radzili sobie w ataku. Po drugiej stronie siatki z kolei, coraz pewniej poczynał sobie w ataku Siudak. To właśnie kapitan Karpat przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny w drugim secie, przedzierając się przez podwójny blok jaślan. W partii nie brakowało emocji w związku z sędziowskimi decyzjami. W samej końcówce, kiedy ważyły się losy seta, goście nie mogli pogodzić się z tym, że sędziowie uznali, iż piłka po zagrywce Armaty trafiła w linię wyznaczającą pole gry.

Kiedy wydawało się, że krośnianie wreszcie złapali właściwy rytm gry, w trzecim secie, znów zaczęli popełniać proste błędy. Nie wystrzegli się ich także gospodarze. Obie ekipy fatalnie prezentowały się w polu zagrywki, co powinno dziwić z uwagi na fakt, że zawodnicy nie podejmowali specjalnego ryzyka w tym elemencie gry. Obie drużyny zepsuły łącznie 14 zagrywek. Gospodarze szybko zbudowali kilkupunktową przewagę (3:0). Z dobrej strony ponownie pokazał się Lascoki, który zatrzymał pojedynczym blokiem Zająca. Jaślanie zyskali przewagę właśnie dzięki skutecznej grze blokiem, co zdołało odebrać gościom pewność siebie. Pojedynczymi blokami popisali się jeszcze Lejko i Armata. Gospodarze zdobyli w ten sposób pięć punktów. Trzeci set zakończył się zwycięstwem MKS-u 25:19.

Sobotni mecz przypominał jazdę na rollercoasterze. Po trzecim secie wydawało się, że podopieczni Bartosza Kilara pewnie zmierzają po zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. Jaślanie zaczęli popełniać proste błędy w przyjęciu i rozegraniu. Przełożyło się to na postawę atakujących. W początkowej fazie partii na blok nadziewali się Matuła i Warzocha. Goście prowadzili już czterema punktami (7:3). Jaślanie robili wszystko, aby zniwelować stratę. Poprawili grę w ataku. Ważne punkty atakiem ze środka zdobywali Lasocki i Armata. Krośnianie nie pozostawali jednak dłużni. W kluczowych momentach, gospodarzom skutecznie odgryzali się Zając i Witek. Czwarty set padł łupem Karpat (25:18). Zwycięską drużynę wyłonić miał zatem tie-break.

Zdjęcia z meczu obejrzysz w FOTOGALERII

Jaślanie po raz kolejny w tym sezonie udowodnili, że doskonale potrafią radzić sobie z presją w decydujących o ostatecznym wyniku rywalizacji momentach. Piątego seta lepiej rozpoczęli jednak goście. Prowadzenie Karpatom dał Witek, który skutecznym atakiem nie dał szans jaślanom na skuteczną obronę. Do tego gospodarze mieli problemy z przyjęciem i rozegraniem. Sytuacja zaczęła się zmieniać na korzyść MKS-u od skutecznego bloku w wykonaniu Matuły (5:5). Potem do akcji wkroczył Lejko, który ryzykowną zagrywką odrzucił krośnian od siatki. Choć goście zdołali doprowadzić do remisu (8:8), to w kluczowej fazie piątej partii inicjatywa znalazła się po stronie jasielskiej ekipy, głównie za sprawą skutecznej gry blokiem. Tie-break zakończył się zwycięstwem MKS-u 15:11. Jaślanie wygrali w całym meczu 3:2.

MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło – KS Karpaty Krosno 3:2 (25:21, 23:25, 25:19, 18:25, 15:11)    

MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło: Szymon Soboń (kapitan), Kamil Warzocha, Rafał Matuła, Bartosz Lasocki, Anatol Lejko, Mateusz Armata, Jakub Opoń (libero) – Paweł Czupik, Krzysztof Pamuła, Bartosz Soboń, Arkadiusz Kościółek, Piotr Kulikowski (libero), Mikołaj Pezda. Łukasz Ludwin.

I trener: Bartosz Kilar
II trener: Kamil Warzocha

KS Karpaty Krosno: Ł. Ogonowski, M. Witek, K. Stawiarz, M. Krawczyk, B. Grajper (libero), M. Słotarski – P. Szostek, G. Krzanowski, J. Zubik, P. Siudak (kapitan), K. Baran, M. Zając, K. Machnica (libero).

I trener: Jakub Heimroth

MD

Reklama

Komentarze: 11

Dodaj komentarz Widok:
3
@ wychowanek
dnia 19.03.2022, 11:09 · Zgłoś
A ilu wychowanków ma resovia, karpaty, jaworzno itd... Jasielscy wychowankowie grają w plus lidze i pierwszej lidze. Przeciez to normalne że wola grać w wyższych ligach np. za 10.000 miesięcznie niz w Jasle za 1000
Odpowiedz
2
@ [...]ek
dnia 15.03.2022, 21:50 · Zgłoś
Mnie w oczy kole że w jasielskim zespole nie ma ani jednego zawodnika z Jasła (chyba że sie myle )... Nawet trener to "imigrant" z Krosna ...
Odpowiedz
0
@ Wychowanek
dnia 19.03.2022, 11:28 · Zgłoś
Masz kłopot że wzrokiem
Odpowiedz
-3
@ kibic
dnia 20.03.2022, 09:41 · Zgłoś
Myli się Pan, zapraszamy do głębszego sprawdzenia kadry zawodniczej MKS -U
Odpowiedz
3
@ obserwator
dnia 15.03.2022, 13:47 · Zgłoś
Ciągle jedne i te same komentarze... szkoda, że nikt nie widzi, że faktycznie z miasta jest mniejsze dofinansowanie w Krośnie, ale dzięki uczelni zawodnicy mają zakwaterowanie praktycznie za darmo, a także stypendia po pierwszym roku wynoszące w tym roku około 1500 zł, a o tym już nikt nie pamięta :) Gratulacje i życzę powodzenia
Odpowiedz
-2
@ do obserwatora
dnia 15.03.2022, 20:48 · Zgłoś
Bo nikt o tym nie wie że tak jest. Skoro w Krosnie znalezli sponsora na siatkówke w postaci uczelni to zarzad Mosir Gamrat Jasło moze tez powinien rozejrzec sie i poszukac sponsorów spoza urzedu miasta i pieniędzy podatników czyli mieszkańców Jasła.Jest motelik przy Mosirze gdzie moga mieszkać zawodnicy,resteurtorzy jasilscy posiłki mogliby organizowac dla siatkarzy . Sa firmy Gamrat,Nowy Styl,Jafar,Huta Szkła,Kronofloring itp.,sa mozni jasielscy biznesmeni,moze to dobry kierunek aby wciagnąc ich do wsparcia jasielskiej siatkówki.Warto spróbowac.
Odpowiedz
-3
@ ...
dnia 16.03.2022, 08:56 · Zgłoś
tak samo inne kluby powinny zrobic. czy czarni czy inne
Odpowiedz
3
@ PKS
dnia 16.03.2022, 13:51 · Zgłoś
Jak firmy z Krosna : N. Styl i Huta mogą sponsorować jasielski sport, [...] w głowę zanim coś napiszesz.
Odpowiedz
1
@ Mks
dnia 16.03.2022, 16:27 · Zgłoś
Guzik wiesz a szczekasz.Huta ma właściciela z Nowego Sącza i pomaga jednemu klubowi z Jasła a Nowy Styl ma fabrykę min.w Jaśle i można w porozumieniu z Burmistrzem [...] do właścicieli bo są w stanie pomóc.
Odpowiedz
5
@ czarni fan
dnia 14.03.2022, 10:25 · Zgłoś
Brawo Gamrat Mosir Jasło.
Odpowiedz
-11
@ krośnianin
dnia 13.03.2022, 11:19 · Zgłoś
Jak na takie dofinansowanie z miasta Jasła kwotą w wysokosci dotacji 160 tyś.złotych porównując do dotacji Krosna 40 tyś. złotych róznica w poziomie niewielka a praktycznie żadna.Jak wiec widać za 4 krotnie mniejsz pieniązki da sie walczyc jak równy z równym.Ilu wychowanków klubu z Krosna gra w Karpatach a ilu wychowanków klubu jasielskiego gra w Gamracie?Zapach w waszej hali powala a doping nasz był zdecydownie lepszy i zorganizowany.Niewiele by brakło gdyby nie pomoc sędziowska i czerwone kartki do tego abyscie przegrali ten mecz.Nawet trenera macie z Krosna.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.