Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Winiarski weekend w Jaśle

10

W dniach 31 sierpnia - 1 września, Jasło, jak co roku stanie się polską stolicą winiarstwa. Blisko 30 winiarzy z Polski i z zagranicy prezentować będzie swoje wyroby podczas VIII Międzynarodowych Dni Wina.

Na Podkarpaciu jest około 150 winnic, a podkarpackie wino, jak określają winiarze, jest wyjątkowe: bardzo zdecydowane, z charakterem. Święto wina jest okazją do poznania tradycji związanych z produkcją wina w różnych regionach Polski i Europy, a także płaszczyzną wymiany doświadczeń w tworzeniu atrakcyjnego turystycznie i gospodarczo winiarskiego okręgu. W ostatni wakacyjny weekend w Jaśle poza winem, można będzie skosztować również regionalnych potraw, zaopatrzyć się w wyroby rękodzielnicze artystów ludowych i obejrzeć występy zespołów folklorystycznych. Sobotni i niedzielny wieczór wypełnią koncerty artystów znanych ze scen krajowych i zagranicznych. W sobotę na jasielskiej scenie wystąpią przedstawiciele polskiej i ukraińskiej sceny folk – rockowej, Lachersi i Kozak System, a w niedzielę rockandrollowy Larz Reller Band z Ukrainy oraz reprezentanci polskiej sceny pop – Mateusz Mijal i Liber z zespołem.

JDK

Reklama

Komentarze: 10

Dodaj komentarz Widok:
1
@ agull
dnia 31.08.2013, 20:46 · Zgłoś
wiecie ile kosztuje w tym roku wejście na degustację?
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 31.08.2013, 17:02 · Zgłoś
też robię swojaki :) chętnie bym tam wbił - za odpowiednią sumkę pieniędzy - pili by wińsko i chwalili ale nikt by se kupić nie mógł ,bo taki mamy kraj ,że zwykły chłop to se może z sąsiadem wino wypić ,ale piniyndzy za to brać nie można ...

sprzedaj litre wina - dostaniesz taką karę że odniechce się życia i picia

łohohoho
Odpowiedz
2
@ glaca
dnia 31.08.2013, 22:42 · Zgłoś
a z czego ty łodyńcu to wino pędzisz - z żołędzi ???
Odpowiedz
3
@ łodyniec
dnia 01.09.2013, 09:30 · Zgłoś
wino się nie pędzi :p

łohohohoh
Odpowiedz
2
@ lusia
dnia 31.08.2013, 15:08 · Zgłoś
za darmo nawet polizać nie dadzą hehe trzeba kasiore
Odpowiedz
-1
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 30.08.2013, 23:11 · Zgłoś
Płatna degustacja dla "gawiedzi" i darmowa "imprezka" dla "elyt"...
Odpowiedz
2
@ gwiazda
dnia 30.08.2013, 22:35 · Zgłoś
no pracowalo sie kiedys w pektowinie hm...to byly czasy i wiem jak sie robi wino i z czego ?
Odpowiedz
-31
@ Krośniak
dnia 29.08.2013, 17:35 · Zgłoś
Wino - [...] dla biednych [...] z jasla i okolicznych wiosek!!!
Odpowiedz
7
@ jaślanin
dnia 30.08.2013, 14:30 · Zgłoś
[...] tak i nie tylko dla Jasła ale i dla Krosna, natomiast wino to wyższa półka dla tych co potrafią znaleźć różnice nie tylko w nazwie.
Odpowiedz
9
@ glaca
dnia 30.08.2013, 19:30 · Zgłoś
a kogóż to obchodzi twoje pokopane zdanie, cienki [...] niedźwiadku ???
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.