Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wnioski o stypendium artystyczne do końca stycznia

14

Do końca stycznia można składać wnioski o przyznanie Stypendium Artystycznego Burmistrza Miasta Jasła na realizację pomysłu z dziedziny twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Miasta w Jaśle.

Stypendia fundowane są od 2012 roku z myślą o twórcach, artystach i organizatorach działalności kulturalnej oraz osobach upowszechniających kulturę. Przyznawane są osobom fizycznym, stale zamieszkałym na terenie Miasta Jasła, wyłącznie na wykonanie w ustalonym terminie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

Osoby ubiegające się o przyznanie stypendium na rok 2020, powinny złożyć wnioski do 31 stycznia 2021 r. Jedna osoba może w danym roku złożyć tylko jeden wniosek. O jedno stypendium może ubiegać się grupa osób realizujących wspólne przedsięwzięcie.

Stypendium wynosi do 10 tys. zł i jest wypłacane jednemu stypendyście lub dzielone pomiędzy dwóch lub trzech. Decyzję o tym, kto i na co otrzyma stypendium podejmuje burmistrz po zapoznaniu się z opinią i wnioskami Komisji Stypendialnej.

Wniosek wraz z uchwałą znajduje się na stronie Urzędu Miasta w Jaśle pod linkiem:

https://um.jaslo.pl/pl/stypendium-artystyczne/

Dotychczasowi stypendyści:

2012 – Michał Szpak

2013 – Karol Godek, Marcin Polar

2014 – Aleksandra Zuzanna Tocka, Małgorzata Samborska, Edward Lecheta

2015 – Patrycja Ochała, Joanna Preisner

2016 – Aleksandra Lam Giang Nguyen Van, Piotr Kolanko, Izabela Filip

2017 – Karol Godek, Rafał Kamiński

2018 – Miłosz Nowakowski, Robert Król, Marcin Polar

2019 – Michał Babiarz, Karolina Cygnar

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 04.01.2021, 15:49
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Artysta
dnia 04.01.2021, 16:15
Ocena
komentarza:
4
Pani Basia dyrektor Medyka na taką nagrodę zasłużyła.
@ Nauczyciel
dnia 05.01.2021, 11:32
Ocena
komentarza:
3
Właściwa osoba do nagrody. Aktywna w grupie artystycznej PLAJA.
@ Natural Born Leader
dnia 05.01.2021, 11:58
Ocena
komentarza:
0
Michał Szpak był pierwszym stypendystą?
A co on ma wspólnego ze sztuką?
Jasło to takie fajne miasto, że wnioski składa się po tym jak rada zna już stypendystów, a stypendysta zna Elwirę więc według tego klucza stypendium dostanie pewnie jakas siostra Szpaka, albo cos w tym stylu.
@ dragoness
dnia 05.01.2021, 14:12
Ocena
komentarza:
-6
Wiele osób zna tę panią i co z tego?
@ Natural Born Leader
dnia 05.01.2021, 14:24
Ocena
komentarza:
2
Nie znam się, ale czy np. wyrabianie dokumentów i załatwianie spraw urzędowych poza kolejnością oraz jeśli znajomość ta wpływa na wynik rekrutacji stypendystów, to jest to nieetyczne?
@ dragoness
dnia 05.01.2021, 14:46
Ocena
komentarza:
-6
Czy ci, którzy są dwukrotnymi stypendystami tez znają panią wice?
@ Natural Born Leader
dnia 06.01.2021, 11:31
Ocena
komentarza:
7
Twoje pytanie zawiera błąd logiczny.
Lepsze pytanie powinno brzmieć, czy niektórzy stypendyście i laureaci rozmaitych tego typu konkursów zostaliby ich laureatami gdyby nie znali Pani wice?
Moja odpowiedź brzmi nie, ale uprzedzając nie pójdę z tym do prokuratury xD
@ dragoness
dnia 06.01.2021, 16:26
Ocena
komentarza:
-1
Ja bym sie zastanowiła, zanim bym upubliczniała pomówienia.
@ Natural Born Leader
dnia 07.01.2021, 12:04
Ocena
komentarza:
2
To jest właśnie najsmutniejsze w tym mieście i dlatego przez tę bezkarność rozkwita kumoterstwo.
Wiem, byłem świadkiem jak pewien pracownik z UM załatwiał różne sprawy poza kolejką, byłby nawet skłonny bronić prawdy kosztem własnego komfortu, ale wiadomo, że to jest nie do udowodnienia.
Zresztą chyba większość Jaślan wie jak jest, a pomnikiem tego kumoterstwa jest pewien obiekt handlowy na ul.J.P.II postawiony i działający w oderwanu od wszystkich przepisów i prawa.
@ dragoness
dnia 07.01.2021, 14:20
Ocena
komentarza:
-5
A czy ma pan dowody kumoterstwa w przyznawaniu stypendiów?
@ Natural Born Leader
dnia 07.01.2021, 14:41
Ocena
komentarza:
5
Oczywiście mam świadków i sam byłem świadkiem kumoterstwa, ale prawnik mi doradził, że efekt długiego procesu będzie nieadekwatny do włożonego, czasochłonnego wysiłku.
Tak serio to ja rozumiem w pełni Pani podejście, że ktoś komu nie udowodni się winy przed sądem jest niewinny etc, to zapobiega masowemu pomawianiu, bezkarności itd, ale na litośc boską mieszka Pani jak mniemam w Jaśle!!!
Potrzebuje Pani dowodów formalnych na kumoterstwo? Przecież wystarczy zobaczyć jak wygląda życie dookoła, jak US kontroluje jasielskich przedsiębiorców, co komu wolno, a nawet to jacy przedsiębiorcy jasielscy stoją w pierwszym rzędzie jak Prezydent Duda odwiedza zalaną Trzcinicę.
@ Life
dnia 06.01.2021, 15:33
Ocena
komentarza:
2
Szpaki odleciały, ostał jeden, taki to nigdzie nie poleci. Powinien się nim
ornitolog zainteresować.
@ Xyz
dnia 08.01.2021, 09:06
Ocena
komentarza:
2
A gdzie jest Roksana Węgiel przecież powinna dostać.
@ Xyztrq
dnia 09.01.2021, 23:35
Ocena
komentarza:
1
Niech napisze wniosek
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Akademia Małego Geniusza zaprasza na filmik

   

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Niepublicznego Przedszkola Akademia Małego Geniusza, które mieści się na ul. Towarowej 29A w Jaśle. Jeśli szukacie miejsca dla swojego dziecka, w którym może poczuć się jak w domu, zdobywać wiedzę poprzez zabawę, wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa i szacunku. Weźcie udział w rekrutacji i zapiszcie pociechę już dziś!

 • Dotacje dla klubów sportowych przyznane. Do podziału jest 600 tys. zł

   

  Jasielski magistrat opublikował wczoraj zarządzenie burmistrza Jasła w sprawie wyboru zgłoszonych przez kluby sportowe przedsięwzięć o charakterze sportowym, którym przyznano dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Miasta Jasła na 2021 rok. Do podziału jest 600 tys. zł. Pieniądze otrzyma łącznie kilkanaście podmiotów.

 • Będzie konkurs na dyrektora jasielskiego szpitala

  Michał Burbelka końcem grudnia złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W związku z tym Rada Powiatu w Jaśle powołała czteroosobową komisję konkursową, która podejmie decyzję o wyborze nowego dyrektora jasielskiej lecznicy.

 • Radni powiatowi apelują w sprawie jasielskich ratowników medycznych. Tutaj chodzi o życie i zdrowie mieszkańców

   

  Rada Powiatu w Jaśle wystosowała apel o niezwłoczne wycofanie się z propozycji reorganizacji Zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze jasielskiego szpitala. Radni postulują zachowanie dotychczasowych rejonów operacyjnych...

 • Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy

  Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105