Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wong Kar Wai na dużym ekranie kina Helios Krosno

0

Kino Helios Krosno przygotowało prawdziwa ucztę dla wszystkich koneserów twórczości Wong Kar Waia. Chungking Express to jeden z najważniejszych filmów definiujących estetykę lat 90. Od stylowego kina akcji po teledyskowy romans pulsujący w rytm “California Dreaming” - to urzekająca i zagadkowa historia o samotności i mijaniu się w tłumie. To jednak nie wszystko. Kino Helios Krosno zaprasza również na kolejną odsłonę maratonów z filmem grozy.

Dwóch hongkońskich gliniarzy o złamanych sercach, dwie przewrotne historie o niemożliwych spotkaniach. Policjant z plakietką o numerze 223 nie może się pogodzić z tym, że został porzucony, kiedy los stawia na jego drodze tajemniczą kobietę w prochowcu i blond peruce. Ona szuka Hindusów, którzy zniknęli z niezwykle cennym i niezbyt legalnym pakunkiem. Tymczasem w nocnym barze z jedzeniem na wynos bystre oczy milczącej Faye śledzą mundurowego 663, z którego uczuciami brutalnie obeszła się pewna stewardessa…

Zadziorna, lekko prowadzona fabuła to jeden z najważniejszych filmów definiujących estetykę lat 90. Jego neonowo-chropowata stylistyka stała się punktem odniesienia dla całego pokolenia twórców ze wszystkich stron świata.

Data seansu: 5.09.2022 (godz. 18:00)

Kultura Dostępna

Z cyklu Kultura Dostępna krośnieńskie Kino Helios zaprasza na film pt. "Jakoś to będzie". Bohaterami filmu są trzej przyjaciele po trzydziestce - Albert, Marcin i Jacek - koledzy z dzieciństwa, outsiderzy, którzy wciąż mieszkają z rodzicami w tym samym bloku na obrzeżach miasta. Przez lata trwają w specyficznej przyjaźni, mimo tego, iż nie zawsze popycha ona ich życie do przodu. Losy każdego z nich od samego początku były pasmem niepowodzeń, wynikających z głupoty lub nieodpowiedzialności.

Albert, Marcin i Jacek od dzieciństwa wciąż kombinują i szukają sposobów na szybkie wzbogacenie się. Niestety. Pomysły z walką rottweilera w osiedlowej altance czy z symulowaniem wypadku celem wyłudzenia pieniędzy od naiwnych kierowców okazują się mało przyszłościowe. Po kilkunastu latach bezowocnej walki o byt trzej przyjaciele przygotowują się do tej jednej, najważniejszej akcji. Tym razem jednak ma być inaczej. Mają doskonały pomysł i nie zawahają się go zrealizować.

Data seansu: 8.09.2022 (godz. 13:00 i 18:00)

Maraton Horrorów

Helios Krosno nie zapomina również o fanach filmów grozy. W ramach cyklu Maraton Horrorów kino pokarze cztery mrożące krew w żyłach obrazy. Na początek długo wyczekiwana premiera “BODIES BODIES BODIES” - niewinna gra zamienia się w krwawe szaleństwo. Po krótkiej przerwie pierwsza przedpremiera tego wieczoru - “SIEROTA. NARODZINY ZŁA”. Następnie kolejna przedpremiera - klimatyczny “THE TWIN”, który z pewnością dostarczy dużo emocji. Na koniec film, który przeraża, wzrusza i nie pozwala o sobie zapomnieć - “PISKLĘ”.

Data seansu: 9.09.2022 (godz. 22:00)

Więcej na temat repertuaru Kina Helios Krosno dowiesz się odwiedzając stronę helios.pl/Krosno.

Artykuł Partnera

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.