Wrześniowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

4

4 września w Krynicy Zdrój odbyła się pierwsza edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego. Zawodnicy mieli do wyboru kilka tras o różnym stopniu trudności. Mirosław Pawluś wybrał najdłuższy dystans – 104km z przewyższeniem 4570m. Trasa biegu wiodła szlakami górskimi po terenach Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego.

Mirek Pawluś na trasie Krynickiej Setki

W rywalizacji na tym dystansie stawiła się nie tylko polska czołówka biegaczy ultra, ale też i światowa z Amerykaninem Haydenem Hawksem na czele, który ten bieg wygrał. Mirek natomiast z czasem 13h 52min zajął 32 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 18. Marcin Wiącek wybrał dystans 62km z przewyższeniem 2730m. Trasa tego dystansu przebiegała po terenach Beskidu Sądeckiego. Marcin pomimo upadku na trasie zajął 61 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 29. Jego czas to 8h 47min. Łukasz Szumiec wybrał bieg po terenach Beskidu Niskiego. Dystans do pokonania wynosił 42km, a przewyższenie to 1840m. Łukasz z czasem 4h 11min zajął 8 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 2.

Łukasz Szumiec na podejściu na Lackową

5 września odbył się Maraton MTB Lubenia. Zawodnicy JSC wybrali dystans „Hilux Race” liczący 40km z 1300m przewyższeń. Tomasz Leśniak zajął 4 miejsce open, a w kategorii wiekowej M4 – 3. Czas jaki Tomek potrzebował na ukończenie trasy to 2h 13min. Pozostali zawodnicy zajęli następujące lokaty: W kategorii M3 – Gabriel Gorczyca – 16miejsce. W kategorii M4 – Artur Gorczyca – 8, Witold Cisło – 19.

11 września Jerzy Reczek i Przemysław Fornek wybrali się na Podhale, aby uczestniczyć w wyścigu szosowym „Tatra Race”. Wybrali dystans „Hard” liczący ok. 55km. W zawodach uczestniczyło 400 zawodników. Przemek w kategorii M3 zajął 44 miejsce, a Jerzy w kategorii M4 – 59. Tomasz Lesniak natomiast w tym dniu wystartował w Mistrzostwach Polski XCM w Srebrnej Górze na dolnym Śląsku. Tomek wystartował na najdłuższym dystansie „Giga”, który liczył 77km a przewyższenia wynosiły ponad 2100m. Pomimo problemów i defektu sprzętu Tomasz ukończył zawody na 13 miejscu w kategorii M4. Katarzyna Czepiel-Rak i Łukasz Rak wybrali natomiast Bieg 7 Dolin w Piwnicznej Zdrój. Dystans liczył 103km w Beskidzie Sądeckim, a przewyższenia to 4100m. Katarzyna zajęła 14miejsce open wśród kobiet, a w kategorii wiekowej – 6. Łukasz natomiast zajął w kategorii wiekowej 46 miejsce.

Przemysław Fornek i Jerzy Reczek - Tatra Race

12 września Sebastian Cyran uczestniczył z powodzeniem w IX Łańcuckim Maratonie MTB. Na dystansie 25km Sebastian zajął 2 miejsce open, a w kategorii M3 zwyciężył.

18 września Łukasz Szumiec wystartował w „Extreme Triathlon Watacha Bieszczady”. Łukasz wybrał ½ Watachy, czyli 1,9km pływania w Jeziorze Solińskim, 108km jazdy rowerem i 18km biegu na Smerek. Łukasz nie pozostawił złudzeń konkurencji i z czasem 11h 38min zwyciężył. W tym samym dniu w Krynicy Zdrój odbyły się dwudniowe zawody kolarstwa górskiego. W pierwszym dniu „Uphill Jaworzyna Krynicka”, czyli podjazd na metę ulokowaną na szczycie góry. Sebastian Cyran w kategorii M3 zajął 7 miejsce, a Artur Gorczyca w kategorii M4 – 9. W następnym dniu odbył się maraton MTB. Sebastian Cyran wybrał dystans 24km i z czasem 1h 29min zajął 2 miejsce open i w kategorii M3. Artur Gorczyca wystartował na dystansie 47km i zajął 11 miejsce open a w kategorii M4 stanął na 3 miejscu podium.

Artur Gorczyca na trasie MTB Lubenia

19 września w Dobczycach odbył się wyścig szosowy „Majka Days”. Patronat nad zawodami i głównym pomysłodawcą jest Rafał Majka, zawodowy kolarz grupy UAE. Zawodnicy mieli 3 trasy do wyboru: krótką – 40km, średnią – 59km i długą – 82km. Dystans krótki wybrał Mateusz Bienias i ostatecznie uplasował się na 8 miejscu open, a w kategorii wiekowej – 4. Jerzy Reczek wybrał najdłuższy dystans i z czasem 3h 18min zajął 130 miejsce open.

Katarzyna i Łukasz na mecie B7D

W sobotę, 25.09.2021 w Bóbrce na terenie Muzeum Naftowego i Gazowniczego Im. Ignacego Łukasiewicza oraz przylegającym do niego terenie leśnym odbyła się przedostatnia runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. W zawodach udział wzięło 97 zawodników i zawodniczek we wszystkich kategoriach wiekowych. W kategorii „Master I” Tomasz Leśniak zajął 4 miejsce, a tuż za nim uplasował się Damian Faryj. W kategorii „Master II” Adam Poniatowski zajął 3 miejsce, Artur Gorczyca – 4. Do Jeleniej Góry wybrał się Gabriel Gorczyca, aby tam uczestniczyć w Bike Maraton MTB na dystansie 58km z przewyższeniem ok. 1400m i w kategorii wiekowej zajął 52 miejsce.