Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wrześniowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

4

4 września w Krynicy Zdrój odbyła się pierwsza edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego. Zawodnicy mieli do wyboru kilka tras o różnym stopniu trudności. Mirosław Pawluś wybrał najdłuższy dystans – 104km z przewyższeniem 4570m. Trasa biegu wiodła szlakami górskimi po terenach Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego. 

Mirek Pawluś na trasie Krynickiej Setki

W rywalizacji na tym dystansie stawiła się nie tylko polska czołówka biegaczy ultra, ale też i światowa z Amerykaninem Haydenem Hawksem na czele, który ten bieg wygrał. Mirek natomiast z czasem 13h 52min zajął 32 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 18. Marcin Wiącek wybrał dystans 62km z przewyższeniem 2730m. Trasa tego dystansu przebiegała po terenach Beskidu Sądeckiego. Marcin pomimo upadku na trasie zajął 61 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 29. Jego czas to 8h 47min. Łukasz Szumiec wybrał bieg po terenach Beskidu Niskiego. Dystans do pokonania wynosił 42km, a przewyższenie to 1840m. Łukasz z czasem 4h 11min zajął 8 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 2.

Łukasz Szumiec na podejściu na Lackową

5 września odbył się Maraton MTB Lubenia. Zawodnicy JSC wybrali dystans „Hilux Race” liczący 40km z 1300m przewyższeń. Tomasz Leśniak zajął 4 miejsce open, a w kategorii wiekowej M4 – 3. Czas jaki Tomek potrzebował na ukończenie trasy to 2h 13min. Pozostali zawodnicy zajęli następujące lokaty: W kategorii M3 – Gabriel Gorczyca – 16miejsce. W kategorii M4 – Artur Gorczyca – 8, Witold Cisło – 19.

11 września Jerzy Reczek i Przemysław Fornek wybrali się na Podhale, aby uczestniczyć w wyścigu szosowym „Tatra Race”. Wybrali dystans „Hard” liczący ok. 55km. W zawodach uczestniczyło 400 zawodników. Przemek w kategorii M3 zajął 44 miejsce, a Jerzy w kategorii M4 – 59. Tomasz Lesniak natomiast w tym dniu wystartował w Mistrzostwach Polski XCM w Srebrnej Górze na dolnym Śląsku. Tomek wystartował na najdłuższym dystansie „Giga”, który liczył 77km a przewyższenia wynosiły ponad 2100m. Pomimo problemów i defektu sprzętu Tomasz ukończył zawody na 13 miejscu w kategorii M4. Katarzyna Czepiel-Rak i Łukasz Rak wybrali natomiast Bieg 7 Dolin w Piwnicznej Zdrój. Dystans liczył 103km w Beskidzie Sądeckim, a przewyższenia to 4100m. Katarzyna zajęła 14miejsce open wśród kobiet, a w kategorii wiekowej – 6. Łukasz natomiast zajął w kategorii wiekowej 46 miejsce.

Przemysław Fornek i Jerzy Reczek - Tatra Race

12 września Sebastian Cyran uczestniczył z powodzeniem w IX Łańcuckim Maratonie MTB. Na dystansie 25km Sebastian zajął 2 miejsce open, a w kategorii M3 zwyciężył.

18 września Łukasz Szumiec wystartował w „Extreme Triathlon Watacha Bieszczady”. Łukasz wybrał ½ Watachy, czyli 1,9km pływania w Jeziorze Solińskim, 108km jazdy rowerem i 18km biegu na Smerek. Łukasz nie pozostawił złudzeń konkurencji i z czasem 11h 38min zwyciężył. W tym samym dniu w Krynicy Zdrój odbyły się dwudniowe zawody kolarstwa górskiego. W pierwszym dniu „Uphill Jaworzyna Krynicka”, czyli podjazd na metę ulokowaną na szczycie góry. Sebastian Cyran w kategorii M3 zajął 7 miejsce, a Artur Gorczyca w kategorii M4 – 9. W następnym dniu odbył się maraton MTB. Sebastian Cyran wybrał dystans 24km i z czasem 1h 29min zajął 2 miejsce open i w kategorii M3. Artur Gorczyca wystartował na dystansie 47km i zajął 11 miejsce open a w kategorii M4 stanął na 3 miejscu podium.

Artur Gorczyca na trasie MTB Lubenia

19 września w Dobczycach odbył się wyścig szosowy „Majka Days”. Patronat nad zawodami i głównym pomysłodawcą jest Rafał Majka, zawodowy kolarz grupy UAE. Zawodnicy mieli 3 trasy do wyboru: krótką – 40km, średnią – 59km i długą – 82km. Dystans krótki wybrał Mateusz Bienias i ostatecznie uplasował się na 8 miejscu open, a w kategorii wiekowej – 4. Jerzy Reczek wybrał najdłuższy dystans i z czasem 3h 18min zajął 130 miejsce open.

Katarzyna i Łukasz na mecie B7D

W sobotę, 25.09.2021 w Bóbrce na terenie Muzeum Naftowego i Gazowniczego Im. Ignacego Łukasiewicza oraz przylegającym do niego terenie leśnym odbyła się przedostatnia runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. W zawodach udział wzięło 97 zawodników i zawodniczek we wszystkich kategoriach wiekowych. W kategorii „Master I” Tomasz Leśniak zajął 4 miejsce, a tuż za nim uplasował się Damian Faryj. W kategorii „Master II” Adam Poniatowski zajął 3 miejsce, Artur Gorczyca – 4. Do Jeleniej Góry wybrał się Gabriel Gorczyca, aby tam uczestniczyć w Bike Maraton MTB na dystansie 58km z przewyższeniem ok. 1400m i w kategorii wiekowej zajął 52 miejsce.

Sebastian Cyran na podium - MTB Łańcut

26 września Mateusz Bienias uczestniczył w czasówce na płycie lotniska w Mielcu. Dystans liczył 16km, a Mateusz potrzebował 23min 40sek na pokonanie tego dystansu, co pozwoliło na zajecie 11 miejsca open, a w kategorii wiekowej – 5.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.

JSC

Napisany dnia: 11.10.2021, 08:25
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ;
dnia 11.10.2021, 10:43
Ocena
komentarza:
-1
"26 września Mateusz Bienias uczestniczył w czasówce na płycie lotniska w Mielcu. Dystans liczył 16km, a Mateusz potrzebował 23min 40sek na pokonanie tego dystansu, co pozwoliło na zajecie 11 miejsca open, a w kategorii wiekowej – 5."
Jeszcze nie urodził się taki człowiek na świecie, który by pokonał biegiem dystans 16 km w 23min i 40sek. 6 km to i owszem. Ale gratuluję wszystkim i pozdrawiam.
@ ab
dnia 11.10.2021, 12:38
Ocena
komentarza:
5
Czasówka - jazda szosowa na kolarce, a nie bieg.
@ QQ
dnia 13.10.2021, 08:16
Ocena
komentarza:
1
Jasielskie stowaŻyszenie biegaczy. :)
@ xXx
dnia 13.10.2021, 09:10
Ocena
komentarza:
2
Gratulacje.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105