Wspaniały występ jasielskich judoków w Wiedniu
13
W dniach 23-24 maja 2009 r. w Wiedniu zawodnicy sekcji Judo Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Jasło brali udział w jednym z najmocniejszych i najbardziej licznych z turniejów w całej Europie. Do udziału w tych zawodach zgłosiło się ponad 1500 osób z 23 krajów europejskich. Jak co roku zawody stały na bardzo wysokim poziomie a zawodnicy z Jasła pokazali że liczą się w walkach o medale.


Medale w swoich kategoriach wiekowych i wagowych wywalczyły dziewczyny:
Srebrny medal wywalczyła Motkowicz Julia w kategorii wagowej do30kg,
Dubiel Aleksandra uplasowała się na trzecim stopniu podium, zostając
brązową medalistka w kategorii wagowej do 28kg.

Sara Kowalczyk wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 52kg,
Wysokie, zwarzywszy na liczbę startujących jak i poziom zawodniczek poszczególne lokaty wywalczyły:
Kaźmierczyk Aleksandra 5 miejsce w kategorii wagowej do 33kg,
Śliwa Barbara 5 miejsce w kategorii wagowej do 33kg,
Dyląg Lilian 7 miejsce w kategorii wagowej do40kg,
Agnieszka Jamróg 7 miejsce w kategorii wagowej do 52kg,
Kluz Zuzanna 4miejsce w kategorii wagowej do 57kg,
Nocula Joanna i Natalia uplasowały się na piątych miejsca w kategorii wagowej do 26kg.

Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem w swej kategorii wiekowej jak
i wagowej został: Garbacik Bartłomiej zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 55kg.

Na dalszych lecz również zaszczytach miejscach uplasowali się zawodnicy:
Kaźmierczyk Szymon 4 miejsce w kategorii wagowej do 26kg,
Płaza Bartosz 9 miejsce w kategorii wagowej do 33 kg,
Dubiel Michał 5 miejsce kategorii wagowej do 26kg,
Inglot Jakub 9 miejsce w kategorii wagowej do40kg.
Szczepan Jurusik 4miejsce w kategorii wagowej do 60kg,
Szymkowski Dawid 9 miejsce w kategorii wagowej do 45kg.


Po zakończeniu zmagań na austryjackich matach zawodnicy udali się na zwiedzanie stolicy Austrii Wiednia. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionej mieszkanki Wiednia Lidii Niemiec udało nam się zobaczyć wiele zabytkowych i pięknych miejsc. Oczywiście nie brakło też czasu na zabawę, która towarzyszyła nam podczas całego pobytu , młodzi judocy zobaczyli i bawili się na jednym z największych parków rozrywki w Europie na Platerze.
Bardzo serdeczne podziękowania dla URZĘDU MIASTA JASŁO i Firmą: „GAMRAT” ”DOMICELA” „MPM” za wsparcie finansowe i rzeczowe.
Dziękuje również rodzicom za zaangażowanie i opiekę.
Michał Czarnecki


Medale w swoich kategoriach wiekowych i wagowych wywalczyły dziewczyny:
Srebrny medal wywalczyła Motkowicz Julia w kategorii wagowej do30kg,
Dubiel Aleksandra uplasowała się na trzecim stopniu podium, zostając
brązową medalistka w kategorii wagowej do 28kg.

Sara Kowalczyk wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 52kg,

Wysokie, zwarzywszy na liczbę startujących jak i poziom zawodniczek poszczególne lokaty wywalczyły:
Kaźmierczyk Aleksandra 5 miejsce w kategorii wagowej do 33kg,
Śliwa Barbara 5 miejsce w kategorii wagowej do 33kg,
Dyląg Lilian 7 miejsce w kategorii wagowej do40kg,
Agnieszka Jamróg 7 miejsce w kategorii wagowej do 52kg,
Kluz Zuzanna 4miejsce w kategorii wagowej do 57kg,
Nocula Joanna i Natalia uplasowały się na piątych miejsca w kategorii wagowej do 26kg.

Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem w swej kategorii wiekowej jak
i wagowej został: Garbacik Bartłomiej zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 55kg.

Na dalszych lecz również zaszczytach miejscach uplasowali się zawodnicy:
Kaźmierczyk Szymon 4 miejsce w kategorii wagowej do 26kg,
Płaza Bartosz 9 miejsce w kategorii wagowej do 33 kg,
Dubiel Michał 5 miejsce kategorii wagowej do 26kg,
Inglot Jakub 9 miejsce w kategorii wagowej do40kg.
Szczepan Jurusik 4miejsce w kategorii wagowej do 60kg,
Szymkowski Dawid 9 miejsce w kategorii wagowej do 45kg.


Po zakończeniu zmagań na austryjackich matach zawodnicy udali się na zwiedzanie stolicy Austrii Wiednia. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionej mieszkanki Wiednia Lidii Niemiec udało nam się zobaczyć wiele zabytkowych i pięknych miejsc. Oczywiście nie brakło też czasu na zabawę, która towarzyszyła nam podczas całego pobytu , młodzi judocy zobaczyli i bawili się na jednym z największych parków rozrywki w Europie na Platerze.
Bardzo serdeczne podziękowania dla URZĘDU MIASTA JASŁO i Firmą: „GAMRAT” ”DOMICELA” „MPM” za wsparcie finansowe i rzeczowe.
Dziękuje również rodzicom za zaangażowanie i opiekę.
Michał Czarnecki
