Strona główna

Wybrano nowy Zarząd Powiatu

113
Napisany dnia: 12.01.2019, 22:27 , Tagi: Brak

Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

Minęło półtora miesiąca od pierwszej sesji Rady Powiatu VI kadencji. Mimo, iż klub Prawa i Sprawiedliwości ma zdecydowaną większość w radzie, to jednak dopiero teraz udało mu się wybrać cały skład Zarządu Powiatu. Nie było to dotychczas możliwe, gdyż dwóch radnych z PiS-u skutecznie blokowało wybór na wicestarostę jasielskiego. Dwukrotnie starosta Adam Pawluś zaproponował na to stanowisko radnego Mateusza Lechwara. Jednak w głosowaniu tajnym radni byli nieugięci i konsekwentnie odrzucali jego kandydaturę. 4 stycznia br. miało odbyć się ponownie głosowanie nad wyborem wicestarosty oraz zarządu. Jednak ze względu na brak kworum do sesji nie doszło.

fot. Stanisław Pankiewicz, wicestarosta jasielski

Dopiero wczorajsze obrady sesji nadzwyczajnej zakończyły się sukcesem PiS. W głosowaniu wzięło udział 22 radnych. Na sali brakowało jedynie Janusza Przetacznika, przewodniczącego klubu PSPP. Dla przypomnienia podczas pierwszej sesji Rady Powiatu wybrano starostę Adama Pawlusia, etatowego członka, którym został Stanisław Pankiewicz oraz dwóch nieetatowych członków Grzegorza Persa oraz Jana Muzykę.

fot. Od lewej: Jan Muzyka - etatowy członek Zarządu Powiatu i starosta jasielski Adam Pawluś

W związku z tym, iż starosta jasielski Adam Pawluś zaproponował kandydaturę Stanisława Pankiewicza na wicestarostę jasielskiego, który we wczorajszym głosowaniu został wybrany większością głosów 13 do 9, złożył on rezygnację z funkcji etatowego członka zarządu. Jego miejsce z kolei zajął Jan Muzyka, którego kandydatura uzyskała poparcie 13 radnych. Tym samym złożył on rezygnację z nieetatowego członka. Ryszard Lisowski natomiast zajął jego miejsce w zarządzie.

fot. Ryszard Lisowski, nieetatowy członek Zarządu Powiatu

W związku z tymi zmianami rada wybrała na miejsce radnego Lisowskiego będącego dotychczas przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, Mateusza Lechwara, który zastąpił w niej jego miejsce i będzie jej przewodniczyć.

- Dziękuję panu staroście za zaufanie oraz radnym za wybór mnie na wicestarostę. Mam nadzieję, że wszystko się poukłada, jeśli przyjmiemy budżet. Od teraz będę odpowiedzialny za Powiatowy Zarząd Dróg. Na pierwszym miejscu jest obecnie sprawa Powiatowo-Gminnego Związku Komunikacyjnego w Jaśle, który jest powołany, ale poprzedni zarząd od października ub.r. nie podejmuje decyzji w kwestii przyjęcia spółki transportowej Jasiel. To bardzo trudny temat i z przykrością muszę powiedzieć, że brak odpowiedzialności ze strony osób funkcyjnych pełniących ten urząd. Wszystko na to wskazuje, że w przyszłym tygodniu zostanie wybrany nowy zarząd związku i dzięki temu prace pójdą do przodu – skomentował Stanisław Pankiewicz, wicestarosta jasielski.

Jak podkreślił starosta Adam Pawluś wybór zarządu w pełnym składzie był możliwy, dzięki zgodzie radnych w klubie PiS. - Ustaliliśmy taki skład zarządu, który gwarantuje dobrą pracę, ponieważ są tam profesjonalni samorządowcy z dużym doświadczeniem. Oni gwarantują, że powiat będzie się dobrze rozwijał – podsumował starosta Pawluś. Na najbliższej sesji Rada Powiatu będzie podejmować uchwałę w sprawie przyjęcia budżetu na 2019 r. W tym momencie trwają prace remontowe na oddziale chirurgii. Opozycja natomiast wnioskowała o wykreślenie zadania opiewającego na ponad 1 mln 500 tys. zł, co zdaniem włodarza powiatu jest bulwersujące i nielogiczne. – Inwestycja jest prowadzona przez szpital i jest już podpisana umowa z firmą Alfa z Gorlic. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, natomiast pewnym zagrożeniem dla szpitala byłoby wycofanie dotacji, gdyby wniosek opozycji przeszedł. Mam nadzieję, że tak się nie stanie a finansowanie tej inwestycji na chirurgii będzie kontynuowane. Moim zdaniem nie było to działanie mądre, ale spektakularne, że niby dbamy o finanse powiatu, a wiemy, że szpital jest w trudnej sytuacji, ponieważ przez blisko 10 miesięcy trwała inwestycja na bloku operacyjnym. Ponadto były wyłączone inne oddziały, które miały problemy z prawidłowym funkcjonowaniem. Wszystko się dobrze skończył i mam nadzieję, że tych zabiegów będzie więcej. Chcemy uruchomić pododdział urologii. Są problemy z pozyskaniem specjalistów w tym zakresie, ale posiadamy dobry nowoczesny sprzęt do zabiegów laparoskopowych. Urządzenia te zostały zakupione w ramach dużego przetargu na dostawę wyposażenia na przebudowę bloku operacyjnego – wyjaśnił A. Pawluś.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ straganiara
dnia 12.01.2019, 22:34
Ocena
komentarza:
91
Żeby uzyskać większość, trzeba było handlować, jak na straganie! Temu to, temu tamto, byle pozostać przy korycie. Jak tak patrzę na skład tego zarządu, to rece opadają. Wszystko opada!!!
@ Mieszkaniec
dnia 13.01.2019, 06:11
Ocena
komentarza:
-58
Jan Muzyka na Starostę! To jeden z niewielu uczciwych ludzi.
@ Denki
dnia 13.01.2019, 06:19
Ocena
komentarza:
31
Chwila chwila! A co z huczną i ogromną przebudową szpitala? Połączenie Zakaźnego z budynkiem szpitala? Przeniesieniem oddziału psychiatrycznego i wszystkich przychodni z Szopena? Były nawet wizualizacje budynku jasielskiego szpitala i co? Okazuje sie że jest tylko mały remoncik?
@ do straganiarki
dnia 13.01.2019, 14:32
Ocena
komentarza:
-8
Tylko zabrakło głównego hamulcowego Pana Janusza i w całej
radzie się jakoś poukladalo i zaczyna wszystko wracać do normalności. Jak trudno zrozumieć, ze wybrany na Starostę Pan A.Pawlus jak każdy szef ma prawo dobierać sobie zastępców wiarygodnych i odpowiedzialnych.A z efektów pracy w Starostwie jest rozliczamy Zarząd. Kilkakrotnie wskazując P.M.Lechwara na swojego zastępcę darzyl go zaufaniem
@ Do Denki
dnia 13.01.2019, 16:05
Ocena
komentarza:
22
Dokładnie tak mówił w kampani wyborczej Mariusz Sepioł, że po nazwą rozbudowa szpitala kryje się mały remont. Tylko kasa duża jak za budowę, 3 mln zł.
@ X11
dnia 13.01.2019, 16:36
Ocena
komentarza:
7
Tu bym sie spierał czy aż taki uczciwy
@ odp...
dnia 13.01.2019, 20:03
Ocena
komentarza:
11
Co ty pleciesz! Poseł kazał zrobić z lehwara wice, starosta wykonywał!!!
@ hahaha
dnia 14.01.2019, 14:06
Ocena
komentarza:
1
Jasielski PiS i normalność. Taaa...
@ Max Szyderko
dnia 12.01.2019, 22:41
Ocena
komentarza:
45
Czyli Lesiu dostał coś na pocieszenie. Nie wie ktoś ile wynosi dodatek do diety za przewodniczenie komisji ?? O kompetencje Lesia nawet nie pytam...
@ Anna B
dnia 13.01.2019, 10:50
Ocena
komentarza:
19
Dieta jego wynosi odtad 1800 zl/mies.
@ haki
dnia 13.01.2019, 16:43
Ocena
komentarza:
13
co Lechwary na nich mają że się tak ślizgają?
@ ORMO
dnia 13.01.2019, 19:47
Ocena
komentarza:
9
Dieta nieważna wazne że PiS będize PiS kontrolował. Czyli komisja rewizyjna kontroluje zarząd. Lechwar Pawlusia, cha, cha, cha. Jedyną kontrolą będzie w takim razie RIO i NIK
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2019, 22:54
Ocena
komentarza:
4
Dla Lesia to akurat dieta będzie ważna :)))
@ Tic-Tac
dnia 14.01.2019, 08:25
Ocena
komentarza:
5
Rekordzista płacowy prezes Kmiecik wedle podanej informacji
zarabiał 20.0tys/m-c.Odchodząc na emeryturę zgarnął odprawę
w kwocie 3-ech miesięcznych poborow.Tutaj jest rozdawnictwo
ogromnych ludzkich pieniędzy. Diety radnych mają
się nijak do gigantów
@ Myślący
dnia 12.01.2019, 23:02
Ocena
komentarza:
-50
najbardziej gratuluję Janowi Muzyce, to naprawdę w porządku człowiek !
@ koleje losu
dnia 12.01.2019, 23:05
Ocena
komentarza:
45
Najpierw urban zlozyl propozycje na staroste urbana. Teraz urban nie zaglosowal na pankiewicza jako wice. Czyli teraz pankiewicz odwoła urbana z bycia dyrektorem spolki transportowej w ktorej od poczatku jej powolania nic sie nie dzialo.
@ Tryt
dnia 12.01.2019, 23:39
Ocena
komentarza:
15
A co mogło się dziać w tej spółce jeżeli zarząd powiatu tak był zajęty sobą że do tej pory mnie ma decyzji co do dalszego losu członów mających wejść do tej spółki. Wszystko to i nie tylko to czekało tyle miesięcy by PiS przestał odkładać się po pyskach i zabrał się do roboty.
@ Pankiewicz
dnia 13.01.2019, 16:51
Ocena
komentarza:
9
Gwarant stagnacji.
@ Tak i Nie
dnia 12.01.2019, 23:15
Ocena
komentarza:
5
PiS oraz zgoda to antoniny.
@ Jjj
dnia 12.01.2019, 23:19
Ocena
komentarza:
20
Żenua! Do potęgi n-tej. Wybrali się za każdym razem 13 do reszta. Swoich wybierali swoich.
@ .
dnia 13.01.2019, 12:50
Ocena
komentarza:
1
A to obcy maja wybierać? :)))
@ Tryt
dnia 12.01.2019, 23:53
Ocena
komentarza:
30
Szanowni internauci , mam pytanie. Jak myślicie ile czasu trzeba będzie by co tak pałający szacunkiem do siebie szanowni członkowie PiS zaczęli poskładać sobie świnie? Ja myślę źe najdalej po 6-8 miesiącach
Zacznie się topienie wzajemne w łyżce wody. Wszak wybory parlamentarne przed nami. I znowu zacznie się dziki taniec w ajemnego podgryzania, zaznaczania swej strefy wpływów,budowania tymczasowych sojuszy byle tylko mieć wysoką lokatę na karcie do głosowania. To dotyczy tzw.wielkiej polityki a co na naszym podwórku? Oj będzie się działo. Oj będzie. Kilka frakcji scalonej strachem przed ponownym wyborami zacznie najpierw nieśmiało by na koniec bez żenady żreć się między sobą. Teatr farsy jedyny na świecie. A sprawy powiatu? A co to ich obchodzi . Zawsze można powiedzieć że swoją bezcenne głupota wynika z działań opozycji.
@ ORMO
dnia 13.01.2019, 19:51
Ocena
komentarza:
7
Niedługo sesja na której 9 wspaniałych będzie próbowało odwołać starostę. Teraz nie mają jak widać szans. Chyba że radni wybrali takli zarząd byle jaki żeby nie było nowych wyborów a teraz odwołają Pawlusia i będzie porządek. I Pankiewicz przejmie stery.
@ WUSW
dnia 13.01.2019, 00:42
Ocena
komentarza:
52
Pawluś bohater z milicjantem??
@ J23
dnia 13.01.2019, 08:28
Ocena
komentarza:
39
Teraz widać jaki bohater i solidarnościowiec ,jak to mówią punk widzenia zależy od punktu siedzenia
@ Uje
dnia 13.01.2019, 10:16
Ocena
komentarza:
31
Punkt widzenia zależy od punktu płacenia
@ ORMOwiec
dnia 13.01.2019, 19:26
Ocena
komentarza:
18
Bireze przykład z góry
Rzońca z Piotrowiczem
Pawluś z Pankiewiczem
@ yozef
dnia 13.01.2019, 03:08
Ocena
komentarza:
-31
gratuluje ,pan pankiewicz to gosciowa i jaslo wreszcie odzyska spokuj ,muzyka to tez uczciwy gosc ,,,do roboty panowie dla naszego kochanego jasla
@ mama
dnia 13.01.2019, 04:16
Ocena
komentarza:
32
Adas dla forsy to nawet komuszka sie pszytula Wstyt
@ kapral
dnia 13.01.2019, 09:52
Ocena
komentarza:
-18
Do "mamy"zanim napiszesz skorzystaj ze słownika,WSTYDU oszczędź.Ortografia woła.
@ Anna B.
dnia 13.01.2019, 04:21
Ocena
komentarza:
11
Radna Nigborowicz też jest uczciwa, w odróżnieniu od radnej Wawro i Stasiowskiej
@ Znający temat
dnia 13.01.2019, 07:53
Ocena
komentarza:
-13
Cyt. "Pawluś bohater z milicjantem??". Jak widać jeżeli jest potrzeba i to i jest zgoda. Kiedyś obaj stali po dwóch stronach barykady, Tero razem pójdą dla dobra rozwoju powiatu jasielskiego - można, można ???

Panie Janie MUZYKA - Gratulacje z wyboru na stanowisko. Nie zważaj Janku na negatywne komentarze i widoczne minusy, ale w swojej służbie dla dobra "małej ojczyzny" idź drogą, ta którą dotychczas szedłeś. Mam nadzieję, że niespełna 5. letnia kadencja nie będzie zmarnowana
@ J23
dnia 13.01.2019, 08:34
Ocena
komentarza:
14
To zdjęcie jak się ściskają przypomina mi zdjęcie ze Smoleńska jak się Pan Tusk i Putin ściskali .
@ J23
dnia 13.01.2019, 08:37
Ocena
komentarza:
47
wzruszające to jak solidarnościowiec ,opozycjonista <internowany, ściska byłego milicjanta ,łza się w oku kręci .
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2019, 14:50
Ocena
komentarza:
35
Tak jakby Pikul ściskał się z Piotrowiczem...hehehe
@ spwr
dnia 13.01.2019, 08:37
Ocena
komentarza:
15
Może ktoś zorientowany napisze kto to jest ten Muzyka bo oprócz porządnego chłopa nic nie mogę przeczytać o nim
@ spwr
dnia 13.01.2019, 09:30
Ocena
komentarza:
8
LZ -dowe i byly kolarz RP Polski
@ hulajnoga
dnia 13.01.2019, 10:53
Ocena
komentarza:
23
Mówić, że ktos jest porządny nic nie kosztuje. Tak samo można powiedzieć, że np. poseł też jest porządny chłop, a senator porządna baba.
@ polok
dnia 13.01.2019, 08:37
Ocena
komentarza:
-40
Urban jest szykowany na posła albo co Daj Boże do Brukseli.JANIE do przodu i głowa w górę.
@ Sieka
dnia 13.01.2019, 09:13
Ocena
komentarza:
30
Urban do krojenia brukselki a nie do Brukseli Coś nie dosłyszałeś kolego
@ xmen
dnia 13.01.2019, 12:20
Ocena
komentarza:
3
Nada się. Tfusk do dziś angielskiego nie umie ale se radzi.
@ dragoness
dnia 13.01.2019, 12:21
Ocena
komentarza:
0
Nie umie? Z pewnością umie lepiej niż Becia-broszka.
@ Tryt do dragoness
dnia 13.01.2019, 20:48
Ocena
komentarza:
6
Becie umie tylko wymiałkiwać a nie przemawiać. Jeśli przejdzie co nie daj Boże będzie potrzebować 2 tłumaczy. Pierwszy co przełoży jej wymiałkiwanie na j.polski, a drugi z naszego na angielski.
@ Aga
dnia 14.01.2019, 14:13
Ocena
komentarza:
0
Teraz Panowie do roboty.
@ Ja
dnia 13.01.2019, 08:48
Ocena
komentarza:
26
A młodszych to nie ma w powiecie?
@ Adrian_Biernacki
dnia 13.01.2019, 09:14
Ocena
komentarza:
18
Żałosny spektakl...

"Jękły głuche kamienie -
Ideał sięgnął bruku"
@ akurat taki
dnia 13.01.2019, 09:27
Ocena
komentarza:
24
Co na to Boguś i jego "Misiewicz"?
@ Tryt do akurat taki
dnia 13.01.2019, 12:00
Ocena
komentarza:
20
Goguś wraz ze swymi protegowanym chwilowo przylepili do twarzy uśmiech dobroci. Niestety uśmiech ten odsłonił zęby jadowe z cieknącym jadem. Tylko czekać kiedy będzie atak. Tylko jeden,ale powalający. Nasi bohaterowie wiedzą że albo raz a dobrze albo prawie wcale. Piszę ,,prawie,, bo delikatne wbijanie szpileczek-zębów jadowych będzie trwało.
@ tom
dnia 13.01.2019, 09:40
Ocena
komentarza:
15
Brawo Panie Starosto!
Tak się zastanawiam dlaczego Urban i spółka nie głosowali na S. Pankiewicza, skoro sam Urban zgłaszał jego kandydaturę do objęcia funkcji Starosty. Zapomniał ???
@ ala
dnia 13.01.2019, 10:00
Ocena
komentarza:
27
Zaprawdę rządzenie to żadna robota, kasa leci, odpowiedzialność żadna, wystarczy mieć gadane i tupet. Wiek nieistotny - górnej granicy brak. Samorządowcy do setki??? A jak! Same stare dziady i chyba pogrzeby też na sesji się odbywać będą!!
@ dragoness
dnia 13.01.2019, 10:24
Ocena
komentarza:
4
Na takich zagłosowano, tacy są.
@ starszy mieszkaniec
dnia 13.01.2019, 10:18
Ocena
komentarza:
23
To tylko gra wstępna Pankiewicza i opozycji, za 6 miesięcy to on będzie starostą, Urban, Miśkowicz i Przetacznik w Zarządzie. Przecież to widać po jego niezadowolonej minie.Będzie usilnie dążył do tego co ma obiecane za wsparcie obecnego wójta gminy Jasło.
@ zenek
dnia 13.01.2019, 16:12
Ocena
komentarza:
7
co ty mówisz,wiesz dobrze ze oni za im nie głosowali.mysl logicznie.
@ Warzyc.
dnia 13.01.2019, 10:42
Ocena
komentarza:
39
P.Pankiewicz, toż to jest żenada do kwadratu. Niedługo nacieszy się Pawluś stołkiem Starosty.
Sposób i metoda jego działania, to wypracowany ubecki sposób. Zastanawiamy się czy będąc 20 lat Wójtem i mając słuszny wiek emerytalny, nie pora odpocząć i dać miejsce młodym, mającym inną wizję zarządzania Powiatem. Chyba, że chodzi o kasę, bo wg oświadczeń majątkowych jest bardzo skromniutka jak na wysokie pobory Wójta przez 20 lat???!!!
@ stary komuch
dnia 13.01.2019, 11:05
Ocena
komentarza:
20
Ale klasyczny "niedzwiadek". Dawno takiego nie widziałem.
@ komuch
dnia 14.01.2019, 17:21
Ocena
komentarza:
3
Jak Breżniew z Honeckerem! Jeszcze usta-usta!
@ x
dnia 13.01.2019, 11:25
Ocena
komentarza:
38
Emerytowanym milicjantom/ policjantom się nie ufa. Powolutku pankiewicz pnie się w górę aby w końcu na następne 20 lat zostać starostą.
@ KOŚCIELNY
dnia 13.01.2019, 11:37
Ocena
komentarza:
26
85 letni sąsiad w dniu 10 kwietnia 2010 roku mi powiedział (wróg ułaskawiony nigdy nie będzie przyjacielem)
@ irys
dnia 13.01.2019, 12:30
Ocena
komentarza:
18
Dobrze że ten cyrk się skończył. Wreszcie szachownica ułożona. Poseł zdołał nawet umieścić na niej swojego szwagra P. Lisowskiego, oraz zaspokoić P. Lechwara, bo przewodniczący Komisji Rewizyjnej to też miejsce prestiżowe, pominął jednak P. Gorgosza. Mam tylko nadzieję że nie będą to tylko figury, ale towarzystwo wzajemnej adoracji wykaże się również działaniem dla dobra powiatu jasielskiego.
Będzie tu potrzebne bardzo duże wsparcie Opatrzności Bożej.
@ dragoness
dnia 13.01.2019, 12:33
Ocena
komentarza:
11
Tu nie pomoże nawet Rio de Jasleiro, ani Matka Boska ze Złodziejówki, niestety.
@ Pleban
dnia 13.01.2019, 14:41
Ocena
komentarza:
13
Nie pisze się Matka Boska, tylko Matka Boża.
Nie był to Bosek, tylko był Bóg. Boga, Boża. Tylko analfabeci piszą i mówią Boska.
Powinnaś całą lekcje religii klęczeć w kącie na grochu.
@ dragoness
dnia 13.01.2019, 14:46
Ocena
komentarza:
-21
Ponieważ religia była w przeznaczonym do tego miejscu, wiem jak odróżnić Boską od Bożej. I nawet Częstochowską od Dębowieckiej :-D
@ Do Plebana
dnia 13.01.2019, 15:55
Ocena
komentarza:
7
Dawniej uczono Matka Boska,nawet śpiewamy pieśń ..o Matko Boska,Królowo Polska,o Pani nasza,Częstochowska."Dlaczego nie podaje się prawdziwego imienia Boga??
@ dragoness
dnia 13.01.2019, 16:14
Ocena
komentarza:
-14
Komuś bardzo nie pasuje podane przeze mnie wyjaśnienie, nic nie poradzę, że niektórzy mają alergię na wiedzę.
@ Bolec
dnia 13.01.2019, 12:34
Ocena
komentarza:
25
cos strasznego, dla zwykłych ludzi nic jak zwykle się nie zmieni , a ci jegomoście znó wyciągną kasę państwową dla siebie.
@ Polska bez pisu da sobie rade
dnia 13.01.2019, 13:20
Ocena
komentarza:
31
Dziadki już chyba dawno przekroczyli wiek emerytalny o który pisiory tak walczyli wiec won do domu a nie dalej poniewierać biedne Jasełko.
@ Odpad komunalny
dnia 13.01.2019, 13:48
Ocena
komentarza:
26
po co nam ten powiat?
@ dragoness
dnia 13.01.2019, 13:58
Ocena
komentarza:
15
By żyło się lepiej. Im.
@ Henryk
dnia 13.01.2019, 14:17
Ocena
komentarza:
-25
Jan Muzyka ktorego znam od dziecka to jeden z niewielu uczciwych ludzi pracujacych ciezko cale zycie, a na dodatek wybitny sportowiec - gratulacje Jasiu, zycze wielu sukcesow i pokaz im kto prowadzi czolowke, a kto sie tylko "wozi na kole" - z powazaniem Henryk K.
@ ORMOwiec
dnia 13.01.2019, 19:29
Ocena
komentarza:
23
Muzyka już był w zarządzie powiatu i co pokazał to tyle, że umie głosować zawsze za Pawlusiem.
@ LZS
dnia 13.01.2019, 19:58
Ocena
komentarza:
17
W zeszłym roku najwiekszy obrońca Gorgosza. A teraz co ppan każe, sługa musi!!!
@ xmen
dnia 13.01.2019, 22:28
Ocena
komentarza:
3
W polityce nie ma przyjaźni są tylko wspólne interesy.
@ WSW-WSI
dnia 14.01.2019, 11:40
Ocena
komentarza:
5
Trzeba zrobić wszystko aby PIS ujawnił wojskowe dokumenty!!Nie kłamał tylko ujawnił!!!Wtedy wyjdzie nie jedno szydło z worka???
@ Do Myslący
dnia 13.01.2019, 14:20
Ocena
komentarza:
20
Myśle że ty to zamiast głową to myślisz odbytnica, jakbyś mial troche rozumu to wiesz ze człowiek wybrany na etatowego członka zarządu nie ma żadnego wykształcenia jedynie zna się na kolarstwie to tak jak by z Rzeżnika zrobił weterynarza bo też się zna na zwierzętach. To już nie ma ludzi wykształconych w powiecie którzy pokończyli Uniwersytety w Krakowie czy Warszawie a nie w TYCYNIE i TUROSZÓWCE za piniondze. Ot mądrym narodem rządzić będzie analfabeta.
@ Znający temat
dnia 13.01.2019, 14:29
Ocena
komentarza:
34
A to nie wiedziałem, ze Ryszard Lisowski to szwagier posła. Rodziny w powiecie majom(ą) sie dobrze
@ lumsum
dnia 14.01.2019, 07:23
Ocena
komentarza:
-1
a co to ma za znaczenie że szwagier ? na radnego się dostał i ludzie głosowali na niego więc się odczepcie...ból rzyci jak zwykle...zdrowia wszystkim i spokoju świętego
@ Znający temat
dnia 13.01.2019, 14:36
Ocena
komentarza:
11
Fajny tyn niedźwiadek. Mój ci jesteś mój
@ mieszkaniec gminy jasło
dnia 13.01.2019, 14:52
Ocena
komentarza:
19
Jak tak ma wyglądać rozwój powiatu jak gminy jasło w ostatniej kadencji to ja panu Pankiewiczowi dziękuję a panu Pawlusiowi współczuję
@ ORMO
dnia 13.01.2019, 20:02
Ocena
komentarza:
13
Przecież tym dziadkom już się nic nie chce.
@ stary
dnia 13.01.2019, 15:06
Ocena
komentarza:
17
Kościoły, plebanie, cmentarze, domy pogrzebowe w to najlepiej inwestować w wyludniającym się powiecie, przecież średnia wieku wzrasta bo młodzi uciekają z tego bagna.
@ ORMO
dnia 13.01.2019, 20:04
Ocena
komentarza:
7
A Pankiewicz się zgodzi na wybudowanie niedokończonego pomnika na placu Żwirki czy on będzie jak zalew w Kątach niespełnioną obietnicą przypominaną co 4 lata?
@ to nie koniec
dnia 13.01.2019, 16:40
Ocena
komentarza:
30
Czyli od poczatku pankiewicz mierzył wyżej- zablokował lechwara nie akceptujac jego kandydatury aby w styczniu wyłonić siebie jako bohatera ratującego radnych przed ponownymi
wyborami. Teraz kwestia czasu a wskoczy szczebel wyżej- obejmując funkcję starosty. Stare metody. Nie bez powodu tyle lat jako emeryt piastowal funkcję wójta.
@ stary
dnia 13.01.2019, 19:50
Ocena
komentarza:
-9
ludzie go wybrali
@ xmen
dnia 13.01.2019, 22:12
Ocena
komentarza:
3
"moda na politykę" odcinek 7998
@ spwr
dnia 13.01.2019, 18:10
Ocena
komentarza:
19
To znaczy że Muzyka z wykształcenia jest kolażem
@ Inka
dnia 13.01.2019, 18:35
Ocena
komentarza:
12
A czy ktoś wie jakie ci Panowie mają wykształcenie,aby sprawować swoje funkcje zafundowane przez kolesi
@ mk
dnia 13.01.2019, 19:50
Ocena
komentarza:
2
alez piszesz o abstrakcji.
@ młodzi
dnia 13.01.2019, 19:02
Ocena
komentarza:
23
Dziadki nami rządzą. Młodzi w tym powiecie nie mają prawa głosu. Eliminują młodych na starcie.
@ Cc
dnia 13.01.2019, 19:25
Ocena
komentarza:
12
Nie dopuszczą młodych Po trupach do koryta
@ dragoness
dnia 13.01.2019, 19:40
Ocena
komentarza:
-12
A wybraliście młodych?
@ Znający temat
dnia 13.01.2019, 20:01
Ocena
komentarza:
-1
Przestańcie pisać ciągle o tych młodych. Mogli kandydować startować, obiecywać, głosować. Jak się tego nie chce to mi nie narzekać. Młodzi wolą być przed kompem, To się zmieni jak będzie głosowanie przez internet, no nie do końca bo trzeba będzie mieć profil zaufany podpis elektroniczny, kto sobie to pozałatwia.
A tak trochę z historii w b. ZSRR na szefa Komsomołu (młodzieżówki) wybrano Wadima Zagładina 76 lat co jeszcze będziecie pisać o tych młodych
@ Odyr
dnia 14.01.2019, 07:14
Ocena
komentarza:
10
Coraz wiecej swoich we wladzach samorzadowych..w UM. I zarzadzie powiatu milicjanci..w Kolaczycach TW wraca stare...niedlugo bedziemy wybierac 1wszych sekretarzy..
@ spwr
dnia 14.01.2019, 08:50
Ocena
komentarza:
2
Wymieniaja tylko opcje polityczne i na co tych wladz radnych burmistrzow w starostow wojtow to tylko dojenie kasy z podatnika przeciez oni nic nie produkuja ktos wspomnial ze wracaja do sekretatrzy hmmm przynajmniej rozliczyl by ich z dzialalnosci i odpowiedzialnosci
bo suwo
w i mercedesow pod urzedami coraz wiecej nawet kolo domu ludowego po jaslem stoja kto tam pracuje i tam robia (za torami) jak na Os
@ IV Rzesza
dnia 14.01.2019, 11:07
Ocena
komentarza:
-4
czym wy chcecie zarządzać ?
@ amazonka
dnia 14.01.2019, 11:37
Ocena
komentarza:
13
Pawluś ile punktów zarobiłeś u zającowej tak obściskując Pana Pankiewicza??
@ cuda i dziwy
dnia 14.01.2019, 19:09
Ocena
komentarza:
6
Dziwny ten PiS w Jaśle.

Do tej pory nie wiadomo kto zawalił sprawę zbierania podpisów pod listami kandydatów do RM Jasła?

Ciekawe kto to był? Czy aby przypadkiem nie pan Lechwar?

Gdyby tak było to dziwne by było, że pan Pawlus takiej osobie by zaufał? Chyba, że ktoś inny zawalił tą sprawę? W takim razie przedziwnym jest zachowanie 2 radnych, którzy na pana Lechwara na wicestarostę nie chcieli, a teraz zgodzili się, aby przewodniczył on komisji rewidującej poczynania powiatu.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 14.01.2019, 19:24
Ocena
komentarza:
7
Przypomina mi to scenę z obściskiwania Kargula z Pawlakiem i puentę - ..."teraz to już na nas niema mocnych"...
@ AS19
dnia 14.01.2019, 21:42
Ocena
komentarza:
5
A później ktoś wołał: "milicja!!! milicja!!!". Reasumując, w powiecie sami swoi...
@ Znający temat
dnia 14.01.2019, 21:08
Ocena
komentarza:
1
Widmo rozwiązania czyni cuda, by zachować status quo na 5 lat. A z tymi listami to n ikt n ie zawlił?, po prostu nie było tulu chętnych do poparcia
@ Bojcorz
dnia 14.01.2019, 21:59
Ocena
komentarza:
3
A mnie przypomino scene z obściskiwania Breżniewa z Gierkiym
@ Mati
dnia 14.01.2019, 22:04
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ mama
dnia 15.01.2019, 15:12
Ocena
komentarza:
4
Dlaczego usuniento kochajocych Panow
@ Odyr
dnia 15.01.2019, 16:49
Ocena
komentarza:
5
Czemu usunięto fotke z czule obciskujacym się pawlusiem z pankiewiczem
@ bolo
dnia 18.01.2019, 21:07
Ocena
komentarza:
0
emeryci na emerytury
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Plaga komarów w mieście. Będą opryski

  Pod koniec maja miały miejsce intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Od tego momentu zaobserwowano zmasowany wylęg komarów. Mieszkańcy Jasła z niecierpliwością czekają na ich zwalczanie ze strony władz miasta. Jak się okazuje pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie 30 ha terenów miejskich zostanie poddanych dezynsekcji.

 • Zebrano ponad 50 worków śmieci w lasach w Łaskach!

  Początkiem czerwca odbyło się wielkie sprzątanie lasów w Łaskach, w którym uczestniczyli m.in. leśniczy, podleśniczy oraz pracownicy firmy wykonującej usługi leśne na tym terenie. Wśród znalezionych śmieci były sprzęty AGD oraz niewiarygodnie duże ilości szkła.

 • Eksperci czekają – pomogą w napisaniu Twojego biznesplanu

   

  Tylko do 21 czerwca można zgłosić się do konkursu na najlepszy biznesplan z branży ICT. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Ci, którzy przejdą do drugiego etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów.

 • Radna Stasiowska w PUP

  Radna powiatowa Magdalena Stasiowska od niedawna pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Z referenta do spraw promocji w jasielskim magistracie została inspektorem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr.

 • Jaślanie chcą pociągu do Krynicy

   

  Wyniki majowej ankiety są druzgocące. Niemal wszystkie osoby, które zdecydowały się ją wypełnić pozytywnie oceniły pomysł uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krynicy. Sygnał do decydentów został wysłany. Pozostaje czekać na pozytywne rozstrzygnięcia.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Droga dziurawa? Powiat ją zamyka

  Droga powiatowa relacji Tarnowiec-Czeluśnica będzie zamknięta. Jak twierdzi starosta jasielski intensywne opady deszczu, które wystąpiły od połowy maja przyczyniły się do znacznego pogorszenia stanu tej drogi.

 • Karpacka Troja w Epoce Brązu – impreza plenerowa pod tytułem Złoto Karpat - 15-16 czerwca

 • Czy koszmar mieszkańców z ul. Prusa kiedyś się skończy?

  Mieszkańcy ul. Prusa w Jaśle boją się każdego deszczu, którego skutkiem mogą być podtopienia. Od lat jaślanie czekają na rozwiązanie problemu, który wciąż spędza sen z ich powiek. Nie sądzili, że ostatnie majowe ulewy przyniosą tak dużą wodę, jakiej dotąd nie mieli w domach i na podwórkach.

 • Nowa odsłona sklepu KOMFORT w Krośnie. Wielkie Otwarcie!

   

  Metamorfozę wnętrza zacznij od podłogi! Wiosna i lato to doskonały czas, aby zapoznać się z najlepszą na rynku ofertą podłóg, dywanów i dekoracji. Przyjdź do sklepu Komfort w Krośnie, skorzystaj z rabatu 20% i odmień swoje wnętrze.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105