Strona główna

Wybuchła butla z gazem. Poparzona kobieta trafiła do szpitala

14
Napisany dnia: 26.03.2019, 11:30 , Tagi: Brak

Wczoraj po godzinie 5 rano w Kotani w jednym z mieszkań na parterze budynku wielorodzinnego wybuchł butla z gazem. Mieszkająca w nim starsza kobieta z poparzeniami ciała trafiła do szpitala. Przyczyny wybuchu wyjaśnia policja.

fot. archiwum

Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp JRG z Jasła oraz dwa zastępy OSP z gminy Krempna. W jednym z mieszkań na parterze budynku wielorodzinnego doszło do wybuchu butli z gazem, która była podłączona do kuchni gazowej. Poszkodowana została starsza kobieta, właścicielka mieszkania. Była przytomna. W bloku przebywało dwadzieścia osób. Nikomu więcej nic się nie stało.

W skutek wybuchu przewróceniu uległa jedna ściana oddzielająca dwa mieszkania na parterze. W sąsiednim mieszkaniu znajdowały się trzy osoby, które nie odniosły żadnych obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, założeniu opatrunku hydrożelowego na oparzenia osobie poszkodowanej i przekazaniu jej pogotowiu medycznemu.

Na miejsce został wezwany nadzór budowlany, który sprawdził budynek pod kątem naruszenia jej konstrukcji. Mieszkańcy po pewnym czasie mogli wrócić do swoich mieszkań. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Jaslanin
dnia 26.03.2019, 11:38
Ocena
komentarza:
-34
Mamy 21 wiek nadal butle gazowe sa uzywane zamiast gazu ziemnego ktory jest bezpieczniejszy. Dobrze ze nikomu nic sie nie stalo
@ Do Jaślanin
dnia 26.03.2019, 12:02
Ocena
komentarza:
45
Do podciąg gazociąg do Kotanii to nie będą butli używać znawco tematu
@ Do Jaślanin
dnia 26.03.2019, 12:05
Ocena
komentarza:
21
Jakby mieli z sieci to nie używaliby z butli
@ .
dnia 26.03.2019, 13:21
Ocena
komentarza:
16
oj chłopino, zyjesz w oderwaniu od realnego rzeczywistego świata, co Ty myślisz że nikt sie nie starzeje ale ze kazdy zarabia 10 tys na miesiac i gazem ogrzewa wille za 600 tysiecy?
@ Ja
dnia 26.03.2019, 15:11
Ocena
komentarza:
8
Niekoniecznie,u nas jest gazociąg ,a kilku sąsiadów używa butli.
@ ff
dnia 26.03.2019, 17:26
Ocena
komentarza:
8
Nic dziwnego, sam mam siec w granicy działki a uzywam gazu z butli. Nie jest mi potrzebny często wiec bez sensu płacić tylko za to ze mam instalacje w domu.
Niezaleznie czy butla czy z sieci zawsze trzeba miec sprawne połączenia.
@ bhp
dnia 26.03.2019, 11:57
Ocena
komentarza:
11
Każdorazowo po odlaczeniu od instalacji pustej k butli wszystkie uszczelki bezwzględnie należy wyrzucić,.Mocno wygniecione w nich bruzdy zawsze stwarzaja nieszczelnosc..To samo dotyczy wodnych instalacji.Tylko przecieki wody widac,natomiast gazowych nie..Instalując butlę pełną tylko stosować nowe.
@ czećia erpe
dnia 26.03.2019, 12:01
Ocena
komentarza:
11
Urzędy powinni dogrzewać butlami z gazem a nie staruszków.
@ Znający temat
dnia 26.03.2019, 13:34
Ocena
komentarza:
-4
Parlament Europejski przegłosował we wtorek projekt znoszący zwyczaj przestawiania zegarków. Nowe przepisy mają obowiązywać od 2021 roku.
Teraz czas rozpocząć kampanię na śaitełka w dzień w samochodach, komu one pomogły !
@ x
dnia 26.03.2019, 13:57
Ocena
komentarza:
0
Na skutek wybuchu butli z gazem, do którego doszło dzisiaj po godz. 5 w Kotaniu w powiecie jasielskim, ranna została starsza kobieta.onet.pl ,,,nowa nazwa
@ Owca
dnia 26.03.2019, 15:05
Ocena
komentarza:
9
Kotań a nie Kotania!!!
@ WOJTEK
dnia 26.03.2019, 19:41
Ocena
komentarza:
15
Nie wybuchła butla tylko ulatniał się gaz co spowodowało wybuch.Butla pozostała cała.
@ .....
dnia 26.03.2019, 21:14
Ocena
komentarza:
10
dokladnie,dokladnie...gdyby butla wybuchła, to pewnie by polowe bloku nie bylo
@ Zeniu
dnia 28.03.2019, 15:52
Ocena
komentarza:
3
Butla z gazem nie wybucha.to wybucha mieszanina gazu propan-butan z powietrzem.Butla wybucha tylko wtedy gdy temperatura w pomieszczeniu spowoduje w niej wzrost ci śnienia lub ktoś wrzuci ją do paleniska z ogniem otwartym.Kiedy to durnowate powiedzenie o wybuchu butli wreszcie zniknie!!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105