Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wygrywać marzenia – warsztaty „Gra obywatelska” w MBP Jasło

3

Jaki jest sposób na spełnianie prywatnych i zawodowych marzeń? Jak mądrze wykorzystać czas szkoły średniej i studiów? O różnych aspektach rozwoju i aktywności obywatelskiej dyskutowali w piątek 13 września uczestnicy warsztatów „Gra obywatelska” w MBP Jasło.

Projekt Gra obywatelska jest realizowany przez Fundację Dobra Sieć, a jego celem jest rozwój aktywności obywatelskiej młodzieży. O tym dlaczego warto być aktywnym obywatelem i jak „wygrywać marzenia” opowiadali uczestnikom ambasadorzy projektu: Mateusz Mokrzycki – laureat nagrody „Wolontariusz Podkarpacia 2011”, koordynator projektów „Iskra marzeń” i „Młodzieżowa Akcja – Reakcja”, opiekun grupy teatru tańca z ogniem Fire Charmers oraz Dawid Żak – uczestnik programu „PROJEKTOR-wolontariat studencki”, trener pracy zespołowej.

Podczas warsztatów młodzi ludzie z jasielskiego Gimnazjum nr 2 poznali różne formy wsparcia z jakich mogą korzystać – dowiedzieli się między innymi czym są stypendia, jakie są ich rodzaje oraz jak pozyskiwać i być na bieżąco z ofertami stypednialnymi. Gimnazjaliści dowiedzieli się również jak mogą zaangażować się na rzecz zmian w swoim najbliższym otoczeniu np. poprzez wolontariat stacjonarny lub e-wolontariat.

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w turnieju gry planszowej Pioniersi, która przedstawia najciekawsze formy aktywności z zakresu wolontariatu, stypendiów i edukacji obywatelskiej. Na zwycięzców czekały egzemplarze gry, a każdy z uczestników warsztatów otrzymał inspirujący poradnik „W co grać żeby wiedzieć więcej”.

MBP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 3

Dodaj komentarz Widok:
-11
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 22.09.2013, 12:38 · Zgłoś
"Rząd" aktywuje ludzi, "warsztaty kulinarne i artystyczne"itd.. a na odpracowanie nawet samego stażu w istniejących jeszcze "placówkach" {zakładach} nie da grosza Młodzi za chlebem muszą uciekać w świat...nadal trwa wojna o dominację nad innymi narodami: np. w czasie II wojny światowej Hitler robił łapanki i wywózki, zmuszał Polaków do pracy na "rzeszę". Obecnie "niektóre państwa" nie potrzebują walczyć orężem, a robią to pieniądzem "zmuszając" rzesze ludzi do pracy za najniższe płace "poniżej kosztów własnych", oni sami zaś "są szczęśliwi mając źródło utrzymania, gdyż "nasz, własny rząd" im tego nie zapewnia...
Odpowiedz
11
@ Bla, Bla, Bla
dnia 10.11.2013, 14:03 · Zgłoś
Ale [...].lisz. Załap sie do rzadu i zmieniaj kraj! Tylko kto chciałby słuchać twojej chorej paplaniny... Wojna sie skończyła 68 lat temu, a ty dalej żyjesz w bunkrze! Nie bój sie, wyjdz do ludzi, pokaz, co potrafisz! O ile w ogóle coś potrafisz...
Odpowiedz
11
@ @nn
dnia 19.09.2013, 13:02 · Zgłoś
Ciekawe, że można uczyć młodzież w taki nietuzinkowy sposób. Warto korzystać.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.