Strona główna

Wymiana ciepła

27
Napisany dnia: 12.01.2019, 08:49 , Tagi: Brak

Miasto Jasło przystąpiło do ogólnopolskiej akcji społecznej „Wymiana Ciepła”. Myślą przewodnią akcji jest hasło: Potrzebujesz ciepła? Weź sobie. Chcesz pomóc? Zostaw coś na wieszaku.

Wieszak znajduje się w oznaczonym garażu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle (ul. Szkolna 25). Każdy może przyjść i zabrać dla siebie cieple ubranie. Natomiast każdy, kto posiada w domu niepotrzebne, kurtki, swetry, koce, czapki, szaliki może przyjść i powiesić je na wieszaku.

Tego typu wieszaki funkcjonują już w wielu miastach w Polsce, pokażmy, że "my" także potrafimy się dzielić.

Szczegółowe informacje dot. akcji znajdują się na stronie www.facebook.com/wymianaciepla/

MOPS Jasło/Urząd Miasta w Jaśle  

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ ixi
dnia 12.01.2019, 09:57
Ocena
komentarza:
-8
.. To rzeczywiście pomoże ludziom starszym, samotnym, nie potrafiącym ruszyć się z domu... Uwlaczajace władzy pomysł
@ dragoness
dnia 12.01.2019, 10:01
Ocena
komentarza:
26
Akcja odniosła już sukces w wielu miastach. Gratulacje dla UM za reakcję na informację, choc uważam, że takich wieszaków powinno stanąć więcej, na przykład pod kinem "Syrena". W centrum porusza się więcej ludzi.
@ DragonLore
dnia 12.01.2019, 10:26
Ocena
komentarza:
-9
Jak zwykle nie pasuje.
@ dragoness
dnia 12.01.2019, 10:31
Ocena
komentarza:
12
Proszę przez chwilę wyłączyć czepialstwo, a włączyć myślenie; ILE osób pójdzie na ul. Szkolną, aby tam powiesić kurtkę? Jaki tam jest ruch? Zamiast się czepiać, proszę ustawić wieszak, to może być również inicjatywa prywatna http://wymianaciepla.pl/
@ keller
dnia 12.01.2019, 17:20
Ocena
komentarza:
3
tam jest więcej szkół , niż w dragones okręgu. podzwoni pani do koleżanek .i będzie OK. droga Polsko, aby takich wieszaków jak najmniej.
@ dragoness
dnia 12.01.2019, 17:36
Ocena
komentarza:
-3
Bredzimy troszeczkę? Szkoda.
@ keller
dnia 12.01.2019, 18:50
Ocena
komentarza:
2
pani nauczycielko dragones czy jak tam. nauczyciel a w szczególności nauczycielka ma rację i zawsze rację, takie to już jest boczenie zawodu. pozdrawiam
@ kapral
dnia 13.01.2019, 10:02
Ocena
komentarza:
1
Do"dragoness"Nie pod a obok kina,potrzebujących więcej przychodzi do MOPS-u a nie pod kino,a może tam już nie ma kina?
@ dragoness
dnia 13.01.2019, 10:40
Ocena
komentarza:
1
Widać, że Pan dawno w Jaśle nie był. Kino ma się dobrze, mnóstwo ludzi tamtędy chodzi, więc łatwo zostawić, czy wziąć potrzebne ubranie. Ile osób pójdzie specjalnie na ul. Szkolną, aby powiesić kurtkę?
@ Ale jaja
dnia 12.01.2019, 10:09
Ocena
komentarza:
18
Miasto przystąpiło by do akcji "odśnieżamy i sypiemy drogi zimą" jedyne miasto w regionie w którym do dziś ulice są białe lub co gorsza z kaszą
@ bhp
dnia 12.01.2019, 10:23
Ocena
komentarza:
-7
"kazdy moze przyjsc i powiesić je na wiedzaku".Azeby powiesic coś
na wieszaku, to trzeba przynieść lub przywieźć. Jeśli ktoś taką
akcję organizuje,to powinien zbiórkę ogłosić, i samochodem zabrać, tak
jak to robią obce firmy ciągle zbierające z terenu miasta
niepotrzebną odzież .
@ dragoness
dnia 12.01.2019, 10:28
Ocena
komentarza:
2
Zanim skrytykuje pan coś, o czym najwyraźniej nie ma Pan pojęcia, zapraszam do pobrania niezbędnych informacji http://wymianaciepla.pl/ Powodzenia.
@ do bhp
dnia 12.01.2019, 11:45
Ocena
komentarza:
7
Dobry pomysł. Sam mam wiele b.dobrej a już niepotrzebnej odzieży i chętnie oddam jak by zbierali z osiedli. Po ul. Szkolnych nie będę się bujał.
@ bubson
dnia 12.01.2019, 11:47
Ocena
komentarza:
-2
Sanepid i weterynarz powinien przebadać takie płaszcze ubrania ,takie przynoszone stare ubrania rozprzestrzeniają choroby
@ dragoness
dnia 12.01.2019, 12:39
Ocena
komentarza:
9
Aż przykro te komentarze czytać, naprawdę.
@ Panie
dnia 12.01.2019, 13:22
Ocena
komentarza:
-12
Panie dragoness więcej luzu będzie Pan zadowolony
@ dragoness
dnia 12.01.2019, 13:27
Ocena
komentarza:
11
Przykry taki zalew buractwa i niechęci do drugiego człowieka.
@ vdf
dnia 12.01.2019, 13:03
Ocena
komentarza:
-9
o moja kurtka tam wisi co ja tamtej zimy do kosza wyrzucilem:)
@ Eee
dnia 12.01.2019, 13:57
Ocena
komentarza:
-4
Ktoś te ubrania dezynfekuje? Sanepid chyba powinien się tym zająć
@ aaa
dnia 12.01.2019, 14:45
Ocena
komentarza:
6
wiesz co matołku, powiedz to temu co zamarznie na mrozie,
i nie mów, że pisze bzdury, bo chodza ludzie po blokach i proszą o ubrania np. dla dziecka, osobiście mi się zdarzyło spotkać kogoś takiego, chodzą głodne dzieci, które proszą o coś do jedzenia i picia, też osobiście miałam taki przypadek, i zdarzało się, ze pijaczek czy narkoman spadł pod schodami,
punktów powinno byc więcej w całym mieście, bo rzeczywiście potrzebujący nie dowiedzą się o tym z mediów, których nie mają
mam nadzieję, że nie jest to jedyna pomoc dla naprawdę potrzebujących od MOPS

nie wygląda, żeby tych ubrań było jakoś dużo, to moze warto cos dorzucić od siebie, wszak nagich przyodziać
@ Do Eee
dnia 12.01.2019, 15:15
Ocena
komentarza:
13
Bez obaw,mróz wymrozi,groźniejsza jest ludzka złośliwość i brak sumienia.
@ Sprawiedliwy
dnia 12.01.2019, 19:22
Ocena
komentarza:
-3
Tylko żeby nie było tak że jakaś babka wyzbiera te kórtki
i będzie sprzedawać na rynku
@ Aga
dnia 12.01.2019, 21:05
Ocena
komentarza:
6
Obys nigdy nie byl w potrzebie, stac jak ta biedna "babka" na rynku po kilka godzin, czasem za 1zl
@ Aga
dnia 12.01.2019, 21:03
Ocena
komentarza:
4
Uwazam to za bardzo dobry pomysl. Od kilkunastu lat mieszkam w USA i takie akcje sa u nas co roku. Co prawda nie sa to wieszaki, tylko w iekszosci duzych sklepow spozywczych postawione sa ogromne pudla, do ktorych mozna wrzucic niepotrzebna kurtke, czapke itp. jesi ktos jest w potrzebie, to zabiera cos dla siebie. Tak, nawet w USA ludzie sa w potrzebie i o dziwo, nikt sie nie wstydzi skorzystac z takiej pomocy.
@ Fronesis
dnia 13.01.2019, 11:05
Ocena
komentarza:
6
Człowiek jest Wielki przez to Kim Jest i przez to,czym dzieli się z innymi.Nie znamy dnia,ani godziny,gdy biedak zacznie godnie żyć,a bogacz zbiednieje.
@ Pomoc
dnia 19.01.2019, 18:45
Ocena
komentarza:
1
A może by tak biedaków ubrac w nowe ciuchy, gdzie to miłosierdzie ludzi solidarności sami żyją w przepychu a z innymi się nie podziela. Dać im troche radości ubrać w nowe ciuchy a nie w to co komu od malowanych ust odpadnie. Mam wrażenie że komentarz będzie usunięty bo zawiera obrażliwe treści, żle to tylko można pisać o komunie.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Plaga komarów w mieście. Będą opryski

  Pod koniec maja miały miejsce intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Od tego momentu zaobserwowano zmasowany wylęg komarów. Mieszkańcy Jasła z niecierpliwością czekają na ich zwalczanie ze strony władz miasta. Jak się okazuje pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie 30 ha terenów miejskich zostanie poddanych dezynsekcji.

 • Zebrano ponad 50 worków śmieci w lasach w Łaskach!

  Początkiem czerwca odbyło się wielkie sprzątanie lasów w Łaskach, w którym uczestniczyli m.in. leśniczy, podleśniczy oraz pracownicy firmy wykonującej usługi leśne na tym terenie. Wśród znalezionych śmieci były sprzęty AGD oraz niewiarygodnie duże ilości szkła.

 • Eksperci czekają – pomogą w napisaniu Twojego biznesplanu

   

  Tylko do 21 czerwca można zgłosić się do konkursu na najlepszy biznesplan z branży ICT. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Ci, którzy przejdą do drugiego etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów.

 • Radna Stasiowska w PUP

  Radna powiatowa Magdalena Stasiowska od niedawna pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Z referenta do spraw promocji w jasielskim magistracie została inspektorem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr.

 • Jaślanie chcą pociągu do Krynicy

   

  Wyniki majowej ankiety są druzgocące. Niemal wszystkie osoby, które zdecydowały się ją wypełnić pozytywnie oceniły pomysł uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krynicy. Sygnał do decydentów został wysłany. Pozostaje czekać na pozytywne rozstrzygnięcia.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Droga dziurawa? Powiat ją zamyka

  Droga powiatowa relacji Tarnowiec-Czeluśnica będzie zamknięta. Jak twierdzi starosta jasielski intensywne opady deszczu, które wystąpiły od połowy maja przyczyniły się do znacznego pogorszenia stanu tej drogi.

 • Karpacka Troja w Epoce Brązu – impreza plenerowa pod tytułem Złoto Karpat - 15-16 czerwca

 • Czy koszmar mieszkańców z ul. Prusa kiedyś się skończy?

  Mieszkańcy ul. Prusa w Jaśle boją się każdego deszczu, którego skutkiem mogą być podtopienia. Od lat jaślanie czekają na rozwiązanie problemu, który wciąż spędza sen z ich powiek. Nie sądzili, że ostatnie majowe ulewy przyniosą tak dużą wodę, jakiej dotąd nie mieli w domach i na podwórkach.

 • Nowa odsłona sklepu KOMFORT w Krośnie. Wielkie Otwarcie!

   

  Metamorfozę wnętrza zacznij od podłogi! Wiosna i lato to doskonały czas, aby zapoznać się z najlepszą na rynku ofertą podłóg, dywanów i dekoracji. Przyjdź do sklepu Komfort w Krośnie, skorzystaj z rabatu 20% i odmień swoje wnętrze.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105