Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wyprawa rowerowa KK-T: Tajemnicze wzgórze Franków

5

Trzecia w tym roku wyprawa rowerowa zorganizowana przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury poprowadzi na wzgórze Franków ( 534 m n.p.m.) koło Dukli. Zaplanowana została na sobotę, 8 sierpnia br.

Wyjazd o godz. godz.8.00 sprzed budynku JDK. Grupę poprowadzą znani i lubiani w środowisku profesjonalni przewodnicy Tadeusz Wójcik i Adam Goleń.

Wzgórze Franków, zwane również - ze względu na swoja wysokość - „Wzgórzem 534”, jest najwyższym szczytem w grupie tzw. Gór Iwelskich, leżących na północnym skraju Beskidu Niskiego.

To niewielkie wzniesienie odegrało ważną rolę w czasie II wojny światowej, we wrześniu 1944 r., podczas operacji dukielsko-preszowskiej, znanej pod nazwą „Bitwa o Przełęcz Dukielską”. Na szczycie, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę Beskidu Dukielskiego wzniesiono pomnik upamiętniający miejsce długotrwałych, krwawych zmagań militarnych.

Około 70-kilometrowa trasa wycieczki rowerowej prowadzić będzie z Jasła przez Niegłowice, Dębowiec, Zarzecze, Świerchową, Osiek Jasielski, Mytarkę, Nowy Żmigród, Iwlę i wzgórze Franków i z powrotem do Jasła.

***

Odpłatność uczestnika wycieczki: 15 zł.

Liczba miejsc ograniczona.

Wszystkich obowiązuje jak zwykle przy wyjazdach rowerowych - kask ochronny, a ponadto (ze względu na zaostrzone w związku ogłoszoną przez rząd RP epidemią koronawirusa przepisy sanitarno-epidemiologiczne) maseczka ochronna na twarz i płyn dezynfekcyjny do rąk.

(JDK)

Napisany dnia: 06.08.2020, 11:57
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 06.08.2020, 13:05
Ocena
komentarza:
0
15 PLN za to że sam na swoim rowerze się przewioze ;-)) i jeszcze maska na twarz i płyn dezynfekacyjny

łohohohohohohoho

Wycieczka że Ho Ho
@ 007
dnia 06.08.2020, 16:07
Ocena
komentarza:
2
To ile bys dal za taka wycieczkę ?
@ łodyniec
dnia 06.08.2020, 16:52
Ocena
komentarza:
1
0 PLN . Wsiadam na rower i jadę ,za co mam niby płacić ?
@ oj tam oj tam
dnia 07.08.2020, 09:42
Ocena
komentarza:
3
ktoś chce jechać ze zgraną paczką i posłuchac fajnych anegdot i opowieści to jedzie , 15 złotych to nie jest duży koszt . chcesz łodyńcu jechać sam to jedź, tylko że Ty wolisz kase na piwo dać i siedzieć sam przed telewizorem. nudzisz sie i masz mnóstwo kompleksów widać, żal mi Ciebie bo siedzisz sam i jedyna atrakcja dla Ciebie są głupie komentarze i czujesz się dowartościowany jak inni dają Ci plusiki, przykre to.
@ Marek
dnia 07.08.2020, 14:29
Ocena
komentarza:
3
Wiec po co [...] komentujesz skoro to nie w Twoim stylu placic za wycieczki, ??? Masz ochote to jezdzij ze znajomymi i po prostu daj innym pojezdzic za kase bo ich stac i maja taki kaprys , jedni na mocne trunki w plenerze inni na wycieczki ( swoja wiec nie podliczaj bo nie za Twoje jada ) !!! A pana Tadeusza i Pana Adama znam od lat i na pewno ta oplata nie dla zysku lecz na dzialalnosc klubu w przeciwienstwie do dzialaczy plenerowego picia mocnych trunkow , pozdrawiam a watrobe mam zdrowa bo nie pije wiec nie rusza :);)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mieszkańcy Jasła chcą płacić mniej za śmieci. Gotowi są zakładać kompostowniki. Miasto jednak nie spieszy się z wprowadzeniem stosownego rozwiązani

   

  Większość Polaków uważa, że ceny za wywóz odpadów są zbyt wysokie. Mieszkańcy Jasła, nie są w tym względzie wyjątkiem. 

 • Wrak samochodu w centrum osiedla Gamrat w Jaśle. Kto i kiedy go uprzątnie?

  Od blisko dwóch miesięcy na osiedlu Gamrat w Jaśle, w pobliżu boiska do koszykówki stoi doszczętnie zdewastowany samochód, którego właściciel nie żyje. Pojazd stał się doskonałym miejscem do zabawy przez dzieci. Okazuje się, że sprawa uprzątnięcia wraku nie będzie taka prosta..

 • Bez skrupułów nadal podrzucają wielkogabaryty

  Na osiedlu Kopernika w Jaśle po raz kolejny podrzucono śmieci pod drzewem w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie pojemniki śmietnikowe nie są w żaden sposób zabezpieczone. Miejsce okazało się być doskonałe do składowania odpadów wielkogabarytowych. Tym razem zalegają tam stare kanapy, lodówki, materac, a nawet opona samochodowa.

 • U pacjentki przyjętej na Oddział Ortopedii potwierdzono zakażenie koronawirusem

  Pacjentka przyjęta do jasielskiego szpitala trafiła na oddział zakaźny. Po trzech dniach pobytu na Oddziale Ortopedii pojawiły się duszności oraz wysoka temperatura. Test na obecność wirusa Covid-19 potwierdził się. Sala, w której przebywała kobieta została zdezynfekowana. Przyjęcia na oddział nie zostały wstrzymane.

   

 • Szkoła języka niemieckiego - Prestiż

   

  (Mobilna) Szkoła Języka Niemieckiego Prestiż oferuje naukę języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdaję sobie sprawę jak cenny jest czas w dzisiejszych czasach dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą kursantów istnieje możliwość dojazdu do dzieci i młodzieży. Kursy i szkolenia dla firm odbywają się w siedzibach firm.

 • W Osieku Jasielskim ma powstać farma fotowoltaiczna

  Prywatny inwestor wydzierżawił już od prywatnych osób około 20 ha działki na terenie gminy Osiek Jasielski. Okazuje się, że firma ma w planach budowę farmy fotowoltaicznej. Aby jednak inwestycja mogła się ziścić potrzebna była zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Radni gminy nie mieli żadnych wątpliwości, że podjęcie tej uchwały przyniesie wymierne korzyści.

 • LAUDERM – nowe oblicze kosmetologii estetycznej

   

  Troska o dobrą kondycję i wygląd nie jest już postrzegana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego dla wąskiego grona osób. Coraz więcej kobiet poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, aby właściwie zadbać o swoje ciało. 

 • Spotkanie z posłem Winnickim cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jaślan

  W minioną sobotę w Jaśle gościł poseł na Sejm Robert Winnicki, jeden liderów Konfederacji, który spotkał się z lokalną społecznością podejmując dyskusję na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Salę wypełniona była po brzegi...

 • Europoseł Łukacijewska po latach przerwy wraca z biurem do Jasła

  Dzisiaj w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie biura europoseł Elżbiety Łukacijewskiej, do którego będą mogli przyjść ze swoimi problemami i innymi ważnymi sprawami mieszkańcy powiatu jasielskiego. Pracownicy biura będą do ich dyspozycji przez trzy dni w tygodniu...

 • Na ścianie bloku przy ul. Szajnochy powstaje monumentalny mural

   

  W Jaśle, coraz więcej budynków zachwyca pracami Sylwestra Łaskawskiego. Jego najnowszą realizacją jest mural na bloku mieszkalnym przy ul. Szajnochy. Wkrótce będzie można podziwiać go w pełnej krasie. Dzieło, tematyką nawiązuje do postaci jasielskich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Catering dla firm na każdą okazję

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych.

 • Czarni na remis w meczu z liderem tabeli

   

  Po trzech porażkach z rzędu, Czarni Jasło, w końcu zdołali zapunktować w ligowym starciu. Podopieczni Adama Domaradzkiego, dla którego sobotni mecz był debiutem w roli szkoleniowca drużyny seniorów, zremisowali na własnym boisku z Piastem Tuczempy 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił w drugiej połowie spotkania Paweł Setlak.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105