Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wystawa egzotycznych zwierząt odwiedziła JDK

6

W miniony piątek i sobotę, do Jasła zawitała liczna gromadka zwierząt egzotycznych. Jasielski Dom Kultury, zgodnie z przewidywaniami, przeżywał prawdziwe oblężenie. Wystawą zafascynowani byli przede wszystkim najmłodsi mieszkańcy Jasła i okolic. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nie gady i płazy, lecz ssaki.

Tęczowi mieszkańcy Amazonii i Madagaskaru działają niczym magnes na miłośników egzotycznych stworzeń. Nic więc dziwnego, że dwudniowa wystawa, którą przed niespełna tygodniem, można było oglądać w budynku Jasielskiego Domu Kultury, cieszyła się bardzo dużą popularnością. Najliczniej reprezentowane były gady i płazy. Zwiedzający mogli zobaczyć z bliska między innymi: agamę błotną, węża zbożowego, gekona orzęsionego, anolisa zielonego, czy też drzewołazy.

Dzieci, pod czujnym okiem opiekuna zwierząt, miały okazję wziąć niektóre z nich do ręki. Chętnie pozowały przy tym swoim opiekunem do pamiątkowych zdjęć. Najdłuższe kolejki ustawiały się do jeża afrykańskiego i lotopałanki karłowatej. Sympatyczne ssaki z miejsca skradły serca osób, które w piątek i sobotę postanowiły odwiedzić wystawę.

Warto także podkreślić, że udział w wystawach tego typu to nie tylko rozrywka i sposób na spędzenie wolnego czasu. Mają one również walory edukacyjne. – W roku szkolnym zajmujemy się organizacją warsztatów dla przedszkolaków i uczniów szkół. W czasie wakacji prezentujemy nasze zwierzęta na wystawach. Wystawa, z którą przyjechaliśmy do Jasła jest trzecią, jaką zdecydowaliśmy się zorganizować. Celem warsztatów jest oswojenie dzieci ze zwierzętami, takimi jak na przykład węże. Tym samym łamiemy stereotypy, według których wąż jest zwierzęciem groźnym. Dzieci mają świetne podejście do zwierząt egzotycznych. Chętnie je poznają. Szukają z nimi kontaktu – wyjaśnia opiekun zwierząt.

Więcej o Tęczowych mieszkańcach Amazonii i Madagaskaru można dowiedzieć się odwiedzając stronę internetową: teczowimieszkancymadagaskaru.art.blog.               

MD

Reklama

Komentarze: 6

Dodaj komentarz Widok:
1
@ js
dnia 30.08.2023, 16:40 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
4
@ Marcin.
dnia 24.08.2023, 08:01 · Zgłoś
"super" pomysł - rozrywka dla rozwydrzonych i rozdartych bąbelków, kosztem zwierząt.
Odpowiedz
3
@ Człowiek też zwierzę
dnia 24.08.2023, 09:26 · Zgłoś
Pełna zgoda, Marcin.
Odpowiedz
-3
@ Jaślanka
dnia 25.08.2023, 21:22 · Zgłoś
Jak zwykle ,,coś,, komuś nie pasuje. Jak dla mnie
Super, SUPER wystawa i spotkanie ze zwierzętami. Możliwość zrobienia zdjęć i przede wszystkim profesjonalne podejście właściciela. Dziękuję za możliwość zobaczenia tych pięknych zwierzą
Odpowiedz
5
@ Człowiek też zwierzę
dnia 26.08.2023, 12:49 · Zgłoś
Dla Ciebie. A dla nich? Kiedyś obwożono tak ludzi, a to jest relikt tych czasów.
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 30.08.2023, 11:28 · Zgłoś
Nadal tak obwożą prezesa.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.