Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

X JasMaty w JDK

1

W tym roku już po raz X odbędą się JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza. Miłośników Jazzu zapraszamy na koncerty 24 i 28 listopada oraz 3 grudnia br. Wystąpią: Tercet Kamili Drabek, Kwartet Henryka Miśkiewicza oraz zespół Wojciecha Sanockiego.

Tercet Kamili Drabek to jeden z ciekawszych i najbardziej docenianych młodych zespołów jazzowych w Polsce. Ich muzyka jest pełna śpiewnych, folkowych melodii, wykonanych z rockową energią i młodzieńczym wdziękiem. To jazz zagrany „po polsku” – z dużą dozą słowiańskiego liryzmu, ale i z nie mniejszym poczuciem humoru. Szczerość i pełen profesjonalizm zapewnił muzykom uznanie krytyków i sympatię publiczności. Dzięki wygranej w konkursie na Jazzowy Debiut Fonograficzny 2019, zespół wydał swój pierwszy album pt. „Muzyka Naiwna”. Tercet tworzą: Marcin Konieczkowicz – saksofon, Kamila Drabek – kontrabas i Kacper Kaźmierski – perkusja. Zespół wystąpi w piątek, 24 listopada br. o godzinie 18.00. Cena biletu – 50 zł.

Kwartet Henryka Miśkiewicza tworzą znakomici muzycy, uznani w kraju i na świecie. Lider zespołu był jednym z ulubionych muzyków jazzowych Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Teraz, jeden z najważniejszych saksofonistów w polskim jazzie podczas koncertu w Jaśle, przypomni najpiękniejsze kompozycje prekursora tego gatunku muzycznego w kraju. Będą to zarówno tematy filmowe, jak i piosenki, które nuciła cała Polska. Kwartet tworzą: Henryk Miśkiewicz – saksofony; Wojciech Majewski – fortepian; Sławomir Kurkiewicz – kontrabas i Michał Miśkiewicz – perkusja.

Muzycy przypomną filmowe przeboje Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza we wtorek, 28 listopada br. o godzinie 18.00. Cena biletu – 90 zł.

Największe filmowe przeboje, kompozycje znane i lubiane w jazzowej odsłonie usłyszą uczestnicy grudniowego koncertu, w ramach dziesiątej, jubileuszowej edycji JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. W wykonaniu znakomitych muzyków usłyszymy m.in. tytułową kompozycję z „Czterdziestolatka” czy Suitę z filmu „Janosik”. Koncert jest doskonałą propozycją na grudniowy, zimowy wieczór. Wystąpią: Adrianna Noszczyk – wokal; Wojciech Sanocki – fortepian, aranżacje; Stanisław Sroka – gitary; Paweł Palcowski – trąbka; Piotr Górka – kontrabas i Arek Skolik – perkusja. Niedziela, 3 grudnia br., godzina 18.00. Cena biletu – 60 zł.

Zapraszamy!

JDK

Napisany dnia: 21.11.2023, 23:31

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
2
@ Niezadowolony
dnia 22.11.2023, 03:32 · Zgłoś
90 PLN na Miskiewicza? Nie mało się ceni.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657