Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

XV Jesienne Spotkania z Teatrem w JDK

4

Zapraszamy na 15 – te, pełne nostalgii, radości, ale i wzruszeń Jesienne Spotkania z Teatrem w Jasielskim Domu Kultury. Jak co roku przygotowaliśmy ofertę skierowaną do wszystkich miłośników tej formy sztuki i mamy nadzieję, że tegoroczna edycja także spotka się z Państwa uznaniem.

Pani Pylińska i sekret Chopina. 10 października br. godz. 18.00

Hit ubiegłego sezonu, którego bohaterem jest Fryderyk Chopin i jego muzyka. Piękno muzyki znakomitego kompozytora, uroda kostiumów, postaci i scenografii oraz brawurowa gra aktorów sprawiają, że spektakl otwiera publiczność na nowe przestrzenie i wartości.

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Apetyt na czereśnie. 13 października br. godz. 18.00

Musical na podstawie tekstów Agnieszki Osieckiej. Drugie po „Niech no tylko zakwitną jabłonie” widowisko teatralne tej znakomitej poetki, autorki tekstów do setek przebojów. Ona i on siedzą na peronie dworca kolejowego. Są po rozwodzie. Czekają na pociąg i na nowy rozdział w życiu. Rozmawiają dokonując swoistego bilansu życiowego. A w to wszystko wplecione są piękne piosenki Osieckiej.

Komedia z dreszczykiem. 22 października br. godz. 18.00

Ten spektakl doskonale łączy w sobie humor i napięcie. Posiada wszelkie cechy, które tak lubią odbiorcy. Jest w nim zdrada, zbrodnia, duch, tajemnicze zaginięcie i zagadki kryminalne, które próbuje rozwikłać inspektor policji.

Misery. 14 listopada br. godz. 18.00

Twórczość Stephena Kinga przeżywa w ostatnich latach renesans. Wystarczy wspomnieć ponowną ekranizację thrillera „To”. Pamiętamy również także oskarową kreację Kathy Bates w ekranizacji filmowej Misery. Przedstawienie przygotowane przez Teatr Kwadrat, to zupełnie nowa jakość i świeże spojrzenie na temat. Jego nastrój, świetne kreacje aktorskie powodują, że widz śledzi go w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Przekręt (nie)doskonały. 19 listopada br. godz. 18.00

To smakowity kąsek dla wielbicieli komedii. Splot zaskakujących zdarzeń zachwyca humorem i dowcipem. Poszukiwanie sposobów na zwiększenie zysków może prowadzic do zaskakujących zdarzeń, a wszystko za sprawą pewnej tajemniczej Panny Fint.

Co w kinie. 22 listopada br. godz. 18.00

Joanny Kołaczkowskiej i grupy Improłajzers nikomu przedstawiać nie trzeba. Spektakl jakiego do tej pory nie było na Jesiennych Spotkaniach z Teatrem w JDK. Komediowe show, na które składają się tworzone na żywo scenki, gra oparta na sugestiach widowni, która wchodząc w interakcję z artystami współtworzy niepowtarzalne widowisko.

Szczegółowe informacje, sprzedaż i rezerwacja biletów w sekretariacie JDK, tel. 13 44 35 150 oraz na stronie https://jdk.systembiletowy.pl/system_portal.php

JDK

Napisany dnia: 13.09.2023, 11:57
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ dragoness
dnia 13.09.2023, 19:27
Ocena
komentarza:
2
"Misery" muszę koniecznie zobaczyć.
@ kawosz
dnia 16.09.2023, 12:16
Ocena
komentarza:
1
No może być dobra sztuka :-)
@ analfabeci
dnia 15.09.2023, 20:36
Ocena
komentarza:
1
W dniu 15 września 2023 r. jasielski oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego , którego patronem jest zasłużony, honorowy obywatel naszego miasta, doktor Stanisław Kadyi obchodził 50. rocznicę swojego istnienia.
@ Kapitan Wąs
dnia 17.09.2023, 15:39
Ocena
komentarza:
3
Świetne są te spektakle jak "Menopauza", "Andropauza", "Testosteron", "Kreatyna", "Ona, ona i ono" etc które wyśmiewał kiedyś Jan Nowicki...grane w 2 osoby, są w świecie teatru tym czy "Trudne sprawy" w świecie filmu.
Zlot jasielskich kabotynów 3, 2, 1...
Ja oczywiście mam już wszystkie bilety x 2.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657