XXXI Mistrzostwa Europy Kyokushin
13-14 października 2017 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ahlbec, Niemcy obok Świnoujścia odbyły się 31. Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, walczących w 37 kategoriach wagowych kumite i kata: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików.

Po mini koncercie Orkiestry Marynarki Wojennej RP otwarcia mistrzostw dokonali Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz, Burmistrz Ahlbec Lars Petersen i Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu KWF Shihan Hristo Traikov (Bułgaria), Shihan Leslaw Samitowski (USA), Shihan Lars Hogquist (Norwegia), Shihan Andrzej Drewniak (Polska) Sensei Mauricio Alvarada (Costa Rica) i Shihan Noriyuki Tanaka (Japonia), który uderzeniami w bojowy bęben Taiko otworzył mistrzostwa.

Srebrny medal w kategorii seniorów do 90 kg zdobył Kamil Mastaj, zawodnik Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate. Dla Kamila jest to już trzeci medal Mistrzostw Europy , ale ciągle do kolekcji brakuje mu złota. Kamil Mastaj otrzymał powołanie do kadry Polski na Mistrzostwa Świata które odbędą się w dniach 08-09 grudnia 2017 w Yekaterinburgu.
Karate Kyokushin w Jaśle
