Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Z pomocą Ewelinie Wójcik. Zawody narciarskie o puchar burmistrza Jasła.

13
Ponad 8 tys. zł zebrano podczas III narciarskich zawodów o puchar burmistrza Jasła, które odbyły się w Chyrowej w minioną niedzielę. Na stoku o tytuł najlepszego walczyło blisko 200 osób w 9 kategoriach wiekowych. Pieniądze uzyskane z wpisowego w zawodach – 40 zł od każdego uczestnika - zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację jaślanki, Eweliny Wójcik, instruktorki narciarstwa i ratowniczki GOPR.







Jest to już trzecia edycja zawodów o puchar burmistrza, ale jak podkreśla Elżbieta Sondej-Ptaszek, prezes Międzyszkolnego Klubu Narciarskiego w Jaśle, do tej pory nigdy nie było aż tylu chętnych zawodników. - Cel zmobilizował ludzi do działania i bardzo im za to dziękuję, także w imieniu Eweliny – mówi prezes MKN Jasło.

W maju 2007 roku, podczas ćwiczeń ratowniczych Ewelina Wójcik, uległa poważnemu wypadkowi. W czasie skoku z pokładu śmigłowca złamała obie nogi. Od tego czasu walczy o swoje zdrowie. Leczenie w Krośnie, Krakowie, Warszawie i Piekarach Śląskich niestety nie przyniosło spodziewanych rezultatów, a zdaniem polskich ortopedów resztę życia może spędzić na wózku inwalidzkim. Pojawiła się jednak szansa na powrót do zdrowia – operacja w szwajcarskiej klinice Kantonspital Liestal, która kosztuje 120 tys. zł. To niestety przekracza możliwości finansowe Eweliny. Z pomocą ruszyli więc bliscy dziewczyny oraz Fundacja Świętego Mikołaja, która udostępniła jej konto.


Z informacji jakie udało nam się ostatnio uzyskać wynika, że zebrała już 51 tys. zł. - Operacja jest wskazana i to jak najszybciej, bo Ewelina czuje się coraz gorzej i coraz słabiej chodzi. Czas w tym przypadku jest istotny, bo jeżeli jej kondycja gwałtownie się pogorszy, to lekarze w Szwajcarii nie podejmą się już operacji. Liczymy jednak na to, że to będzie niebawem – mówi Elżbieta Sondej-Ptaszek.

Każdy, kto chciałby pomóc Ewelinie Wójcik może przekazać 1% podatku na leczenie i rehabilitację Eweliny na konto Fundacji Świętego Mikołaja (ul. Przesmyckiego 40 05-500 Piaseczno KRS: 0000126602).

Natomiast o wynikach zawodów poinformujemy niebawem.


(kp)
Reklama

Komentarze: 13

Dodaj komentarz Widok:
0
@ gość
dnia 25.02.2010, 22:53 · Zgłoś
Bolku i Lolku!
Spójrz w lustro, ewentualnie stań pod wiatr i spluń mocno przed siebie!
Panie Tadziu!
Panu i Ewelinie serdeczne pozdrowienia! Nadzieja zawieść nie może!
Pani Prezes Elżbieto!
Choć pod prąd, ale ku dobru! Tak Panią odbieram. Tak trzymać! Pozdrawiam!
Odpowiedz
0
@ Bolek i Lolek
dnia 25.02.2010, 21:56 · Zgłoś
van i popierający go :))) to zrozumiałe że chodziło o wieżowiec [...] :))) bl,,ą"nd :))) ,tak miało być CHACHARY :-DDDD na temat pisać czereśniaki :) Wałęsa po zawodówce a został prezydentem :))) kumacie ,,[...]'' :)))
Odpowiedz
0
@ vana popieram
dnia 11.02.2010, 08:22 · Zgłoś
Bolek i lolek widać nie zechcieli być w przedszkolu narciarskim, jestem pewien jak oni jeżdżą (tak jak piszą).
Odpowiedz
0
@ van
dnia 10.02.2010, 10:01 · Zgłoś
Bolek i Lolek DO NAUKI !!!...podaj namiary to przekaże ci % na zakup słownika ortograficznego [...] !!! ..."blond" a wierzę przez "rz" chyba że chodziło o wieżę czy wieżowiec GIGANT TWOJEGO NIEUCTWA!!!
Odpowiedz
0
@ Bolek i Lolek
dnia 09.02.2010, 22:58 · Zgłoś
(...)!!!! MKN powinno poszukać innego prezesa bo ,,TO''z taką ******* tylko szkodzi ogólnemu wizerunkowi tradycji Jasielskiego narciarstwa !. W. na burmistrza ???? BOŻE BROŃ ! facio kota by zagłaskał ,a na nartach świetnie nadawał by się do przedszkola narciarskiego - najlepiej w krajach alpejskich bo w Polsze ma bardzo małe szanse ze względu na brak bląd włosów ,ale jak by się przebrał za myszkę Miki to kto wie :))) .(...)Ewelina będzie dobrze ,głęboko w to wieżę !!! POWODZENIA ŻYCZĘ,a za tatusia się nie gniewaj,tak przez wielu jest odbierany.
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 09.02.2010, 20:42 · Zgłoś
gratuluje wspaniałej organizacji zawodów "11.30 - ogłoszenie wyników , wręczenie dyplomów, medali, nagród i pucharów." skonczyly sie gdzies po 18...
gdyby nie cel tych zawodow duzo osob by na nie nie poszlo
Odpowiedz
0
@ sarna
dnia 09.02.2010, 17:13 · Zgłoś
przekazałam 1% podatku dla Eweliny, to jest bardzo proste polecam wszystkim , trzymaj się Ewelinko,napewno się uda ,bo przeciez dobro powraca
Odpowiedz
0
@ jan
dnia 09.02.2010, 16:38 · Zgłoś
Tadeusz Wójcik na burmistrza!!
Takim jaślanom powinniśmy powierzyć losy Jasła. Człowiek skromny, uczciwy mało zangażowany w boje polityczne a przy tym niespożyty w działalności na rzecz zdrowego i sportowego życia młodzieży jasielskiej.Bez zbędnego szumu, bez przecinania wstęgi zrobił dla nas więcej niż ktokolwiek z jasielskich pseudopolityków.
Tego człowieka nie musielibyśmy się wstydzić.

Popierajcie Tadzia!!
Odpowiedz
0
@ V.
dnia 08.02.2010, 20:28 · Zgłoś
Nie no, fajnie było! :) Pomimo zimna, ta atmosfera grzała :D
Odpowiedz
0
@ kes11
dnia 08.02.2010, 18:24 · Zgłoś
Super impreza - tak dalej trzymać .
A Ewelinie napewno sie uda .
Gorąco pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ Miśka
dnia 08.02.2010, 12:46 · Zgłoś
Ewelinka, 3mamy kciuki!!! :)
Odpowiedz
0
@ Eco
dnia 08.02.2010, 06:48 · Zgłoś
Brawa dla Pani Burmistrz i organizatorów za udane zawody I zbiórkę pieniędzy na szczytny cel Pozdrowienia dla Eweliny wracaj szybko do zdrowia
Odpowiedz
0
@ Cytryn Kwas
dnia 08.02.2010, 00:56 · Zgłoś
1% z zarobków burmistrza napawdę pomoże Ewelinie tym bardziej ze jest to o puchar burmistrza miasta Jasło! (ludzkie reakcje przed wyborami są prawdopodobne, wyborcy proszą)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.