Z pomocą Ewelinie Wójcik. Zawody narciarskie o puchar burmistrza Jasła.
13
Ponad 8 tys. zł zebrano podczas III narciarskich zawodów o puchar burmistrza Jasła, które odbyły się w Chyrowej w minioną niedzielę. Na stoku o tytuł najlepszego walczyło blisko 200 osób w 9 kategoriach wiekowych. Pieniądze uzyskane z wpisowego w zawodach – 40 zł od każdego uczestnika - zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację jaślanki, Eweliny Wójcik, instruktorki narciarstwa i ratowniczki GOPR.




Jest to już trzecia edycja zawodów o puchar burmistrza, ale jak podkreśla Elżbieta Sondej-Ptaszek, prezes Międzyszkolnego Klubu Narciarskiego w Jaśle, do tej pory nigdy nie było aż tylu chętnych zawodników. - Cel zmobilizował ludzi do działania i bardzo im za to dziękuję, także w imieniu Eweliny – mówi prezes MKN Jasło.
W maju 2007 roku, podczas ćwiczeń ratowniczych Ewelina Wójcik, uległa poważnemu wypadkowi. W czasie skoku z pokładu śmigłowca złamała obie nogi. Od tego czasu walczy o swoje zdrowie. Leczenie w Krośnie, Krakowie, Warszawie i Piekarach Śląskich niestety nie przyniosło spodziewanych rezultatów, a zdaniem polskich ortopedów resztę życia może spędzić na wózku inwalidzkim. Pojawiła się jednak szansa na powrót do zdrowia – operacja w szwajcarskiej klinice Kantonspital Liestal, która kosztuje 120 tys. zł. To niestety przekracza możliwości finansowe Eweliny. Z pomocą ruszyli więc bliscy dziewczyny oraz Fundacja Świętego Mikołaja, która udostępniła jej konto.

Z informacji jakie udało nam się ostatnio uzyskać wynika, że zebrała już 51 tys. zł. - Operacja jest wskazana i to jak najszybciej, bo Ewelina czuje się coraz gorzej i coraz słabiej chodzi. Czas w tym przypadku jest istotny, bo jeżeli jej kondycja gwałtownie się pogorszy, to lekarze w Szwajcarii nie podejmą się już operacji. Liczymy jednak na to, że to będzie niebawem – mówi Elżbieta Sondej-Ptaszek.
Każdy, kto chciałby pomóc Ewelinie Wójcik może przekazać 1% podatku na leczenie i rehabilitację Eweliny na konto Fundacji Świętego Mikołaja (ul. Przesmyckiego 40 05-500 Piaseczno KRS: 0000126602).
Natomiast o wynikach zawodów poinformujemy niebawem.
(kp)




Jest to już trzecia edycja zawodów o puchar burmistrza, ale jak podkreśla Elżbieta Sondej-Ptaszek, prezes Międzyszkolnego Klubu Narciarskiego w Jaśle, do tej pory nigdy nie było aż tylu chętnych zawodników. - Cel zmobilizował ludzi do działania i bardzo im za to dziękuję, także w imieniu Eweliny – mówi prezes MKN Jasło.
W maju 2007 roku, podczas ćwiczeń ratowniczych Ewelina Wójcik, uległa poważnemu wypadkowi. W czasie skoku z pokładu śmigłowca złamała obie nogi. Od tego czasu walczy o swoje zdrowie. Leczenie w Krośnie, Krakowie, Warszawie i Piekarach Śląskich niestety nie przyniosło spodziewanych rezultatów, a zdaniem polskich ortopedów resztę życia może spędzić na wózku inwalidzkim. Pojawiła się jednak szansa na powrót do zdrowia – operacja w szwajcarskiej klinice Kantonspital Liestal, która kosztuje 120 tys. zł. To niestety przekracza możliwości finansowe Eweliny. Z pomocą ruszyli więc bliscy dziewczyny oraz Fundacja Świętego Mikołaja, która udostępniła jej konto.

Z informacji jakie udało nam się ostatnio uzyskać wynika, że zebrała już 51 tys. zł. - Operacja jest wskazana i to jak najszybciej, bo Ewelina czuje się coraz gorzej i coraz słabiej chodzi. Czas w tym przypadku jest istotny, bo jeżeli jej kondycja gwałtownie się pogorszy, to lekarze w Szwajcarii nie podejmą się już operacji. Liczymy jednak na to, że to będzie niebawem – mówi Elżbieta Sondej-Ptaszek.
Każdy, kto chciałby pomóc Ewelinie Wójcik może przekazać 1% podatku na leczenie i rehabilitację Eweliny na konto Fundacji Świętego Mikołaja (ul. Przesmyckiego 40 05-500 Piaseczno KRS: 0000126602).
Natomiast o wynikach zawodów poinformujemy niebawem.
(kp)
