Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Za zniszczenie samochodu odpowie przed sądem

19

W dzień Bożego Narodzenia na ul. Ujejskiego w Jaśle została zniszczona sportowa toyota. Straty jakie poniósł właściciel pojazdu oszacowano na 15 tys. zł. Policjanci ustalili sprawcę przestępstwa. Zarzuty usłyszał młody jaślanin, którzy nie przyznał się do winy.

fot. Zniszczony samochód/ prywatne archiwum

Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 grudnia 2022 r. Straty jakie poniósł właściciel pojazdu oszacowano na 15 tys. zł. Sprawa została zgłoszona na policję, która wszczęła postępowanie pod kątem zniszczenia lub uszkodzenia cudzej rzeczy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, że za aktem wandalizmu może stać młody jaślanin. Mężczyźnie postawiono zarzut z art. 288 par. 1 kk (zniszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy), do którego się nie przyznał. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Podejrzany niebawem stanie przed sądem.

id

Napisany dnia: 17.03.2023, 10:18
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Orion
dnia 17.03.2023, 11:03
Ocena
komentarza:
12
Miesiąc temu pisaliscie ze sprawców było 4 i dwa samochody, teraz że może to być 1 sprawca. To w końcu ilu było sprawców i ile samochodów?
@ Tom
dnia 17.03.2023, 17:39
Ocena
komentarza:
0
To nie twoja sprawa!
@ wc
dnia 17.03.2023, 22:13
Ocena
komentarza:
-1
Grunt to statystyka. Po co bawić się w szukanie 4 sprawców skoro można wrobić jednego?
@ pseudo
dnia 17.03.2023, 11:04
Ocena
komentarza:
34
Za niszczenie cudzego mienia powinna być kara pozbawienia wolności, oraz zadośćuczynienie poszkodowanemu w wysokości trzykrotności poniesionych strat.
@ Hg
dnia 17.03.2023, 12:01
Ocena
komentarza:
40
Za swoją głupotę powinien zapłacić 3 razy tyle i powinni podać do wiadomości publicznej imię i nazwisko. Może by to coś go nauczyło.
@ gdzie byli rodzice?
dnia 17.03.2023, 12:11
Ocena
komentarza:
23
No to ja proponuję 5 lat do odsiadki, bo skoro tyle jest z górnej granicy to tyle trzeba aby wychować darmozjadów i skończyć z dewastacja wszędzie i wszystkiego.
@ Goeroj
dnia 18.03.2023, 05:48
Ocena
komentarza:
-3
Elektorat pisu nachlać się za 500+ i w miasto
@ Świntusia Macrabescu
dnia 18.03.2023, 13:55
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Babcia
dnia 17.03.2023, 12:28
Ocena
komentarza:
27
Dlaczego sądy nie orzekają wobec takich kozaków pracy na rzecz miasta? Tyle śmieci jest po trawnikach, tyle pisich kup, piachu po zimie. A w lecie przy zieleni miejskiej, przy zmywaniu wulgaryzmów z murów... Odziać w pomarańczową kamizelkę z napisem WANDAL i do roboty!
@ Urzednik
dnia 17.03.2023, 12:33
Ocena
komentarza:
-6
Sądy nie orzekają bo prawo się zmieniło. Za pracę musi być zapłata. Najpierw trzeba udowodnić winę a potem osądzać. Sytuacja mocno naciągana..
@ Mariusz
dnia 17.03.2023, 15:50
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ disko
dnia 17.03.2023, 12:30
Ocena
komentarza:
12
Naprawa pewno droższa aniżeli jego własny pojazd. No ale teraz takie standardy, mma, patostreamy i narkotyki...
@ Klop
dnia 17.03.2023, 16:14
Ocena
komentarza:
2
Wyrwać chwasta!
@ Janek
dnia 17.03.2023, 17:22
Ocena
komentarza:
16
Może jakby rodzice musieli te szkody za 15k pokryć to by się zainteresowały bardziej wychowaniem swojej pociechy. Takie czasy że młodzież czuje się bezkarna, bo rodzice na wszystko pozwalają, nauczyciele nie mogą krzyknąć na dziecko z obawy przed zwolnieniem i potem rosną takie kwiatki,.które nie mają poszanowania dla niczego ani nikogo.
@ Ten
dnia 17.03.2023, 18:07
Ocena
komentarza:
4
Zapłaci za szkody to się nauczy.Maskra co za dzikus
@ lada 2107
dnia 18.03.2023, 06:27
Ocena
komentarza:
-7
szczujnia pis oprócz kraju niszczy też nasza młodzież
@ norek
dnia 18.03.2023, 17:06
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ js
dnia 19.03.2023, 00:59
Ocena
komentarza:
3
Ryba gnije od głowy!
@ ostre konsekwencje
dnia 19.03.2023, 10:35
Ocena
komentarza:
4
Nie tyle, że odpowie przed sądem ale niech pokryje właścicielowi wszelkie szkody z tym debilizmem związane, żeby na przyszłość takie zachowania z jego strony i jemu podobnych nie miały miejsca. Ubezpieczyciel nie powinien wypłacić ubezpieczenia. Jest sprawca.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • W kilku miejscach na terenie Jasła płonęły wiaty śmietnikowe

   

  We wtorkowy wieczór, około godz. 22 strażacy prowadzili działania gaśnicze w związku z trzema pożarami na terenie Jasła. Ogień strawił między innymi wiaty śmietnikowe i kontenery na odpady przy ul. Lenartowicza i ul. Chopina. Ogień, który wybuchł w bramie bloku przy ul. Jagiełły uszkodził elewację budynku oraz okna na pierwszym piętrze.

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

 • Park linowy w Jaśle wymaga kompleksowej modernizacji. MOSiR czeka na opinię dendrologiczną

   

  Po upływie dziesięciu lat od otwarcia, park linowy w Jaśle wymaga przeprowadzenia gruntownej modernizacji. O tym, jaki będzie jej zakres przesądzi wynik ekspertyzy dendrologicznej zleconej przez kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

 • Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach zatrudni inspektora ds. technicznych

 • Wójt Gminy Nowy Żmigród apeluje o ostrożność. W okolicy widziano wilki

  Wójt gminy Nowy Żmigród apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności, bowiem w ostatnim czasie w Nienaszowie zaobserwowano przemieszczanie się watahy pięciu osobników wilków. - Zwracam szczególną uwagę, aby dla bezpieczeństwa nie wypuszczać psów poza własną posesję. Również należy zadbać o zwierzęta gospodarskie na własnych posesjach, w godzinach wieczornych i nocnych zamykać je w pomieszczeniach – zaznacza wójt Grzegorz Bara.

 • Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

   

  Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

 • Hurtownia Ogrodnicza „Ogród” w nowej odsłonie. Większa powierzchnia to więcej asortymentu w atrakcyjnych cenach

   

  W Jaśle i okolicy nie ma chyba działkowca, który nie znałby Hurtowni Ogrodniczej „Ogród”. To także idealne miejsce dla każdego, kto marzy o pięknym ogrodzie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657