Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zabytkowe „cacka” w Jaśle (VIDEO)

33

Fiaty królowały wczoraj na zlocie samochodów zabytkowych w Jaśle. Co niektórzy mieli okazję powrócić wspomnieniami do czasów młodości, do swojej pierwszej jazdy oldschoolowym samochodem. Z sentymentu do oldtimerów dbają o nie, restaurują i mówią: „Ja nim mogę jeździć dookoła świata”.<<FOTOGALERIA>>


Po raz kolejny w Jaśle na płycie jasielskiego Rynku zaparkowały samochody zabytkowe. Zlot wzbudził duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Zakochani w starych samochodach zwracali uwagę nawet na najmniejsze ich szczegóły i podziwiali dbałość właściciela o swoją perełkę.

Cuda, cudeńka…

Wzdłuż płyty Rynku zaparkowały samochody marki m. in. fiat 126 p i 125, trabant, mercedes W 110, żuk, warszawa, bmw.  - Mam z tym samochodem wiele wspomnień, ponieważ mój ojciec jeździł takim. Miał trzy Warszawy. Ja mam sentyment do tego auta, ponieważ uczyłem się na nim jeździć i postanowiłem go kupić – wspomina Roman z Jaszczwi, uczestnik zlotu samochodów zabytkowych.

Wzrasta zainteresowanie starociami

Modne stało się w ostatnim czasie wynajmowanie zabytkowych samochodów. Najczęściej korzystają z tego młode pary, które chcą, by przewieziono ich do ślubu. - To też cieszy i mobilizuje do powrotu tych młodzieńczych lat, kiedy to się jeszcze nimi jeździło – mówi Stanisław Majewski z Osobnicy, właściciel mercedesa W 110 z 1965 r. – Zawsze byłem zafascynowany mercedesami. W Jaśle w 1969 r. byłem taksówkarzem jeżdżącym pierwszym mercedesem. Były to auta bardzo wygodne, niezawodne, gwarantowały bezpieczeństwo jazdy. Ja nim mogę jechać dookoła świata – dodaje.

(icz)

Reklama

Komentarze: 33

Dodaj komentarz Widok:
0
@ aska
dnia 23.10.2013, 16:54 · Zgłoś
ma ktos moze kontakt do pana Stanisława w sprawie wypozyczenia tego mercedesa do slubu???
Odpowiedz
0
@ Dziki koń
dnia 13.07.2012, 03:20 · Zgłoś
[...] wsk-ka oby tak dalej chłopaki. Wsk-a for ever :*
Odpowiedz
1
@ Ciiii ;>
dnia 11.07.2012, 22:24 · Zgłoś
Cadillac Eldorado chyba rocznik 57..
cudo ; DD...
Odpowiedz
-1
@ POLICEMAN
dnia 10.07.2012, 14:30 · Zgłoś
graty po prostu i tyle choć niekture ładne i pomyśleć że takimi gratami jeżdzili w latach 90
Odpowiedz
4
@ ładan
dnia 06.07.2012, 11:57 · Zgłoś
a co powiecie na ładę 2105 rok 1983 . w orginale
Odpowiedz
1
@ tarzan-zan
dnia 05.07.2012, 21:37 · Zgłoś
ładny żuk, ale te felgi to pasują jak wół do karety...
Odpowiedz
0
@ łonaaa
dnia 04.07.2012, 01:56 · Zgłoś
no ale takim dużym fiu(a)tem to bym się z chęcią przejechała :)
Odpowiedz
1
@ waldi
dnia 03.07.2012, 23:15 · Zgłoś
piękny ten czarny mercedes!!!
Odpowiedz
1
@ KSO
dnia 03.07.2012, 22:57 · Zgłoś
Annooo mÓJ staruszek czeka remontu :P:P:P:P
Odpowiedz
4
@ stan
dnia 03.07.2012, 19:56 · Zgłoś
Łatwo się w klasykach zakochać.
Najprzyjemniejsze jest to jak się nim jedzie obserwując przechodniów, to wszyscy się do tych autek dziwacznych uśmiechają.I to jest największą zapłatą za włożony wkład.
Odpowiedz
8
@ lol
dnia 03.07.2012, 16:21 · Zgłoś
mercedes wymiata! gratuluję właścicielowi pasji i posiadania takiego samochodu
Odpowiedz
-5
@ ja
dnia 03.07.2012, 09:51 · Zgłoś
kuba w jasle na nic nie ma kasy - fidel wladze ma w jasle
Odpowiedz
-11
@ Gość
dnia 02.07.2012, 22:57 · Zgłoś
No i polonez z 1994 to tez raczej nie zabytek więc było pare autek z 90+ ale ogólnie to porażka poza 4 autkami..."..
Odpowiedz
2
@ Uczestnik
dnia 05.07.2012, 20:58 · Zgłoś
Dbajac o swoje auto przez 30 lat wkladajac serce i czas i pieniadze czuje sie sentyment i dla mnie bardziej to sie liczy niz spor czy jest to zabytek czy nie
Odpowiedz
2
@ Gościu !!!
dnia 08.07.2012, 23:57 · Zgłoś
Polonez z 1994 roku w bardzo dobrym stanie to juz wyjatek na naszych drogach. Polonezy miały bardzo słaba blacharke, mowiono nawet , ze montowano te samochody juz z zardzewialych czesci. Moim zdaniem naprawde zadbany polonez z 1994 roku tak jak np. ten Taxi lub ciemna zielen ktore pojawily sie na zlocie w pelni zasluguja na miano youngtimera.
Odpowiedz
4
@ xyz
dnia 02.07.2012, 22:00 · Zgłoś
Videorecenzja jak zawsze do [...]
Odpowiedz
1
@ zombek :F
dnia 02.07.2012, 21:55 · Zgłoś
4 "motóry" to mało liczyłem na więcej mam nadzieje żę na następnym będzie więcej ,ale te samochody co były to robiły wrażenie :?D
Odpowiedz
5
@ cola
dnia 02.07.2012, 20:11 · Zgłoś
ja chce wsiasc na taki fajny ,,[...]" motor ale nie jako kierowca tylko tak z tyłu i zeby wiatr rozwiewał mi włsoy...a tak jechac i jechac w dal przed siebie...
uff ach te marzenia...
Odpowiedz
2
@ widz
dnia 02.07.2012, 19:33 · Zgłoś
Drodzy organizatorzy ale merc s-klasse '90+ to jeszcze nie zabytek i to z kartką do sprzedania. Poczułem się jak na giełdzie. W Jaśle jeździ dużo aut na żółtych tablicach których właściciele nie pokazali się na zlocie może zamiast tych youngtimerów wartało by jakoś zachęcić tamtych do pokazania swoich cacek. Mimo wszystko fajnie że organizuje się te zloty w Jaśle. Tak trzymać to może kiedyś braknie płyty rynku na te cuda.
Odpowiedz
-10
@ fanatyk
dnia 02.07.2012, 19:33 · Zgłoś
o [...] jest:d
Odpowiedz
15
@ wojtq
dnia 02.07.2012, 17:30 · Zgłoś
W przyszłym roku ja też wjadę na płytę razem z WAMI!!! :)

Na marginesie - w tym Mercedesie w110 to się [...] zakochałem :)
Odpowiedz
20
@ ciekawy
dnia 02.07.2012, 17:16 · Zgłoś
Z przyjemnością patrzy się na te cudeńka, popieram w 100% tak piękną pasję, może trochę droga, ale ile daje radości ...
Odpowiedz
20
@ .Adam
dnia 02.07.2012, 17:12 · Zgłoś
Zlot został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Jasła, zaś patronat nad nim objął Burmistrz Miasta Jasła, Pan Andrzej Czernecki.
Wszystkim osobom przybyłym na zlot serdecznie dziękuje.
Adam
Odpowiedz
-11
@ HJ
dnia 03.07.2012, 00:30 · Zgłoś
a gdzie nowe bmw ,audi i inne kwadratowe zlomy niemieckie ???
o wieswagenach,mercwdesach i oplach nie wspominam ,bo to nawet pod zabytek nie podchodzi.
Odpowiedz
5
@ do HJ
dnia 03.07.2012, 06:41 · Zgłoś
pewnie na nogach chodzisz jestes na zasilku,lub bezrobotny i zal [...]e ściska ze inni maja a ty nie
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 03.07.2012, 11:28 · Zgłoś
HJ ,zgadzam się z Tobą !:D
Odpowiedz
-94
@ olo
dnia 02.07.2012, 17:09 · Zgłoś
ale graty!!!
Odpowiedz
61
@ cola
dnia 02.07.2012, 17:10 · Zgłoś
Ty jestes grat bez duszy i głebi w sobie...
Odpowiedz
50
@ kaz
dnia 02.07.2012, 17:14 · Zgłoś
Grat nie znaczy stary samochód, grat to samochód wyeksploatowany. Założe się, że te cacka są w lepszym stanie niż wiekszośc Volskwagenów jeżdżących po Jaśle.
Odpowiedz
22
@ cola
dnia 02.07.2012, 17:22 · Zgłoś
dokładnie!!!
Odpowiedz
8
@ Sven
dnia 02.07.2012, 23:13 · Zgłoś
Graty to są 30 letnie (nowe) passaty i golfy do przemytu mazutu z Ukrainy.
Odpowiedz
1
@ www
dnia 04.07.2012, 09:02 · Zgłoś
widać ,żeś młodzieńki i głupieńki jeszcze...
słyszałeś takie sformułowanie ,że są takie rzeczy które mają dusze ?
Odpowiedz
0
@ olo zal mi Cie
dnia 08.07.2012, 13:30 · Zgłoś
ta a ciekawe jakiego ty masz i czy wogóle masz...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.