Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zagrali w piłkę, aby uczcić pamięć Aleksandra Karamona

6

W minioną sobotę byli zawodnicy klubów JKS Czarni 1910 Jasło, ZKS Nafty Jasło oraz OKS Sobniów, na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle, rozegrali specjalny mecz. W ten sposób już po raz piąty w historii uczcili pamięć Aleksandra Karamona, zmarłego w 2016 r. sędziego piłkarskiego, zawodnika, działacza i trenera Czarnych. Choć spotkanie miało charakter towarzyski, oldboyom nie brakowało determinacji w walce o korzystny wynik.

W piątej edycji Memoriału im. Aleksandra Karamona zmierzyły się drużyny złożone z zawodników, którzy niegdyś reprezentowali barwy klubów JKS Czarni 1910 Jasło oraz OKS Sobniów. Już po upływie kilku minut od chwili, w której po raz pierwszy sędziowskiego gwizdka, w sobotnie popołudnie użył Daniel Aleksander, na prowadzenie wyszła ekipa byłych graczy klubu z osiedla Sobniów. Do siatki trafił Janusz Krupa. Niedługo później na listę strzelców wpisał się Michał Śmietana. Drużyna oldbojów Czarnych kompletnie zaskoczona postawą rywali, pozwoliła przeciwnikowi jeszcze przed przerwą na wbicie trzeciego gola. Koronkową akcję całego zespołu celnym strzałem z najbliższej odległości wykończył imponujący warunkami fizycznymi Sławomir Świszcz. Na szczęście dla obrońców drużyny przeciwnej, nie musiał w tej akcji walczyć z nimi bark w bark, aby wypracować sobie dogodną pozycję strzelecką.

Kiedy wydawało się, że byli zawodnicy Czarnych zejdą na przerwę z zerowym dorobkiem bramkowym, do akcji wkroczył Robert Mastaj. Pakując piłkę do siatki dał nadzieję swojej ekipie na to, że losy rywalizacji wciąż pozostają sprawą otwartą. 

Po zmianie stron do głosu doszli oldboje Czarnych. Popłoch szeregach przeciwnika siali Rafał Mastaj wespół z Łukaszem Kalityńskim. Gola kontaktowego strzelił Mastaj. Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Kalityński, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Tymczasem, ocknąć zdołali się zawodnicy OKS-u. Swojego drugiego gola w meczu zdobył Krupa.

Strata bramki tylko rozsierdziła byłych piłkarzy Czarnych. Po dwa gole do dorobku swojej drużyny dołożyli Kalityński i Mastaj, który zapisał na swoim koncie aż cztery gole. Po końcowym gwizdku, w samych superlatywach ocenił on inicjatywę organizacji memoriału. – Gole to tak naprawdę dodatek. Najważniejsze, że mogliśmy się tutaj dzisiaj spotkać. Memoriał Aleksandra Karamona, podczas którego upamiętniamy tę znamienitą postać jest wydarzeniem, w którym trzeba wziąć udział. Fajnie jest tez przypomnieć sobie stare dobre czasy, kiedy graliśmy w piłkę nożną. Nawet nam, starym dziadkom, czasem jeszcze coś wyjdzie na boisku [śmiech] – mówił Rafał Mastaj.

Rywale zdołali odpowiedzieć trafieniem autorstwa Mariana Ochwata. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem oldbojów Czarnych Jasło nad byłymi zawodnikami OKS-u Sobniów 6:5.

Organizatorem, a zarazem inicjatorem memoriałów im. Aleksandra Karamona jest sędzia piłkarski Daniel Aleksander. – W tym roku mija pięć lat od śmierci Aleksandra Karamona, którego bardzo ceniłem. Był on zarówno piłkarzem, jak też działaczem Czarnych Jasło. Tak jak ja, był sędzią piłkarskim. Nigdy nie miałem przyjemności sędziowania z nim meczów. Dlatego przed pięcioma laty zainicjowałem organizację memoriałów, których celem jest upamiętnienie pana Aleksandra. Trwa to do dzisiaj. Najpierw mecz, a potem spotkanie w gronie byłych zawodników przy grillu – wyjaśnia.  

Skład JKS Czarni 1910 Jasło: Marcin Wietecha w bramce, Dariusz Janusz, Łukasz Kalityński, Andrzej Juszczyk, Andrzej Semla, Tomasz Dobrowolski, Rafał Muzyka, Jacek Barzyk, Artur Faryj, Robert Mastaj, Paweł Kasprzyk.

OKS Sobniów: Grzegorz Bunar w bramce, Paweł Rączka, Tomasz Stanek, Krzysztof Warian, Sławomir Świszcz, Paweł Żychowicz, Zbigniew Dybaś, Łukasz Rydarowicz, Marian Ochwat, Paweł Wiktorski, Rafał Ostalecki, Janusz Krupa, Maciej Berkowicz, Michał Śmietana, Grzegorz Goleń.

MD

Napisany dnia: 06.09.2021, 22:49
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Natural Born Debil
dnia 06.09.2021, 23:36
Ocena
komentarza:
2
Robert „Rafał” Mastaj
@ Jks
dnia 07.09.2021, 07:38
Ocena
komentarza:
4
A gdzie byli nafciarze?Szkoda że nie uświetnili swoją obecnością takiego wydarzenia.Z Czarnych Jasło też garstka byłych zawodników.Szkoda że tak wielu zapomniało że był taki człowiek jak Olek i że grali dla jasielskich klubow
@ Zks
dnia 08.09.2021, 18:37
Ocena
komentarza:
0
Jesteśmy w domach. Mamy brak informacji o takich imprezach, pierwszy raz dowiaduję się że jest taka impreza. Pan Aleksander czasami zastępował trenera P.Radzika, jest w naszej pamięci i sercach. Dwóch chłopaków grało na obecnym meczu z byłego klubu ZKS Nafta Jasło. Po prywatyzacji zakładu Rafineryjnego Nie wszyscy wiedzą że trenowaliśmy na stadionie ZKS a występowaliśmy jako Czarni II Jasło
@ Owczarek niemiecki
dnia 07.09.2021, 09:59
Ocena
komentarza:
2
Krupa Janek łowca bramek!!! Brawo żółwik!!! :)
@ LKS SKOŁYSZYN
dnia 07.09.2021, 11:14
Ocena
komentarza:
6
Wielkie brawa dla zawodników a szczególnie dla Pana Daniela, że mu się chce!
@ pamięć
dnia 10.09.2021, 10:21
Ocena
komentarza:
0
Czy był ktoś na meczu pamiętający śp. Aleksandra Karamona grającego w latach sześćdziesiątych z nr 4 na boisku?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105